میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۹
 
 
نخست وزیر انگلیس به سقوط نزدیک‌تر می‌شود
از تشدید بحران اقتصادی تا رسوایی اخلاقی حزب حاکم
از تشدید بحران اقتصادی تا رسوایی اخلاقی حزب حاکم
 
دولتمردان انگلیس در حالی به جنگ افروزی در اوکراین دامن می‌زنند که در عرصه داخلی از یک سو با بحران تشدید وضعیت نابسامان اقتصادی مواجه هستند و از سوی دیگر ابعاد جدیدی از رسوایی اخلایی اعزای حزب حاکم تسریع کنند سقوط نخست وزیر جانسون شده است.
«لیز تراس» وزیر امور خارجه انگلیس گفت، کشورش در وضعیت اقتصادی «بسیار بسیار دشواری» قرار گرفته است.تراس گفت: «ما در شرایط اقتصادی بسیار بسیار دشواری قرار گرفته‌ایم. ما با تلاطم‌های جهانی خیلی جدی مواجه هستیم».وزیر امور خارجه انگلیس با اشاره به تورم بی‌سابقه از دهه ۱۹۸۰ در این کشور، گفت: «همان‌طور که گفتید، تورم به شدت بالا است».پایگاه خبری «بلومبرگ» پیش‌بینی کرد، تعداد انگلیسی‌هایی که در فقر شدید زندگی می‌کنند ممکن است در سال ۲۰۲۳ به یک میلیون نفر برسد. در این میان هم قانونگذار هم حزبی نخست‌وزیر انگلیس در پارلمان این کشور، به اتهام تجاوز جنسی بازداشت شد.با گذشت کمتر از ۱۷ روز از استعفای عضو ارشد حزب محافظه‌کار انگلیس در پارلمان این کشور به دلیلی رسوایی تماشای فیلم مستهجن، بازداشت یک نماینده دیگر این حزب در پارلمان به اتهام تجاوز جنسی خبرساز شده است.این هم حزبی بوریس جانسون نخست‌وزیر و رهبر حزب حاکم محافظه‌کار انگلیس با اتهام‌هایی از قبیل «تجاوز ناشایست، آزار جنسی، تجاوز جنسی، سوء استفاده از موقعیت اعتماد و سوء رفتار» مواجه است.
در این میان در ادامه بحران اقتصادی انگلیسی‌ها افسران پلیس در انگلیس در ادامه اعتراض‌ها به شرایط کاری و دستمزد با انتقاد از دولت اعلام کردند حقوقشان کمتر از مسئول یک سوپر مارکت محلی است.افسران پلیس در کنفرانس سالانه نیروی پلیس خطاب به «پریتی پتل» وزیر کشور انگلیس گفتند در حالی که در ۱۰ سال اخیر فقط دو هزار پوند به حقوقشان افزوده شده، نمایندگان مجلس حقوقشان پنج برابر بیشتر از انان افزایش داشته است.رئیس فدراسیون پلیس در این نشست، افزایش ۲۰ درصدی دستمزد افسران پلیس را برای جبران دهه از دست رفته خواستارشد.شاخص تورم در انگلیس در بحبوحه بحران هزینه‌های زندگی و تشدید فقر در این کشور، به بالاترین سطح خود در ۴۰ گذشته رسید.بر اساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس شاخص نرخ مشتری (CPI) از ۷ درصد در ماه مارس به ۹ درصد در ماه آوریل رسید که ۲ درصد نسبت به ماه قبل از آن افزایش نشان می‌دهد. این میزان بالاترین سطح از سال ۱۹۸۲ میلادی بشمار می رود.دفتر آمار ملی انگلیس گزارش داد که حدود سه چهارم از افزایش نرم تورم، ناشی از قبوض برق و گاز بوده است. قیمت مواد غذایی، حمل و نقل و ماشین آلات نیز باعث افزایش قیمت ها و تورم شده است.
کد مطلب: 122619
 
Share/Save/Bookmark