میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۰۱
 
 
آزادی بیان گزینشی
غرب همواره ادعا دارد که کانون حقوق بشر است و با این ادعاها بارها شاهد بوده ایم که...
غرب همواره ادعا دارد که کانون حقوق بشر است و با این ادعاها بارها شاهد بوده ایم که در شورای حقوق بشر به اقدام علیه سایر کشورها پرداخته و حتی تحریم‌های گسترده‌ای اعمال و حتی در مذاکراتی مانند برجام به بهانه حقوق بشری بودن تحریم‌ها از لغو آنها خودداری می‌کنند. این ادعای آزادی بیان و حقوق بشر در حالی صورت گرفته است که گزارش‌ها نشان می‌دهد پیر زن ۹۳ ساله آلمانی به علت انکار هولوکاست به شش ماه زندان محکوم شد.
اورسلا هاوربک گفته است در اردوگاه اشویتس اتاق گازی نبوده است.بر اساس اعلام منابع غربي حدود شش میلیون یهودی در اتاق گاز از بين رفته اند. با اینحال برخی مورخان که شواهد تاریخی این روایت را زیر سوال برده اند به زندان یا جریمه مالی محکوم شده اند. هاوربک، اهل شهر آلمانی ولوتو در نزدیکی بیله فلد، در پنج نوبت دیگر نیز به اتهامات مشابه محکوم شده است. آخرین مورد، در ماه اکتبر، پس از اینکه در یک مراسم عمومی گفت اتاق‌های گاز و اردوگاه کار اجباری آشویتس «واقعی نیستند» توسط دادگاه منطقه‌ای در برلین به شش ماه زندان محکوم شد. او در ماه اوت نيز در دادگاهی منطقه ای در نیدرزاکسن به دو سال حبس محکوم شد.
جالب توجه آن است که در آلمان اظهار نظر مخالف درباره هولوکاست تا پنج سال زندان به همراه دارد در حالی که در همین کشورها هرگونه اهانتی به مقدسات اسلامی آزاد بوده و از آن با عنوان آزادی بیان تعبیر می‌شود. آنچه امروز در قبال هاوربک ۹۳ ساله صورت می‌گیرد پیش‌تر در فرانسه نیز علیه افرادی همچون روژه گارودی منقد هولوکاست صورت گرفت و به سالها زندان محکوم شد. این رفتارها حکایت از یک اصل دارد و آن اینکه حقوق بشر صرفا یک نقاب دروغین است برای توجیه رفتارهای غرب علیه دیگران در حالی که در عمل خود هیچ اعتقادی به آن ندارند و افراد با کوچکترین اظهار نظری بازداشت و محاکمه می‌شوند.

نویسنده: سید مهدی لنکرانی
کد مطلب: 122151
 
Share/Save/Bookmark