میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۰
 
 
وزیر کشور در جمع خبرنگاران:
مُهر گذرنامه در مرز منتفی است
وزیر کشور در خصوص صدور برگه تردد یا گذرنامه اختصاصی برای ورود به کشور عراق گفت: با طرف عراقی مشغول مذاکره‌ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم، امکان مهر کردن گذرنامه در مرز وجود ندارد.
احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین حسینی در جمع خبرنگاران گفت: جلسه درباره مباحث کمیته فرهنگی ستاد برگزار شد و فعالان فرهنگی کشور در این کمیته حضور دارند؛ برنامه‌های فرهنگی پیش‌بینی شده اعم از برنامه‌های داخل ایران و عراق با استفاده از ظرفیت‌های هنری و علمی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: برنامه‌های ما در حوزه‌ی گفت‌وگوهای علمی، تهیه کتاب، مقالات، پیش‌بینی مراسمات، همایش‌ها و فراهم کردن فعالیت‌های تبلیغاتی است که کارهای ارزشمندی در این زمینه انجام گرفته است. وزیر کشور گفت: برخی نیازها در جلسه مطرح شد که برای رفع آن پیگیری می‌کنیم و امیدواریم با کمک فعالان فرهنگی، بخشی از ظرفیت‌های واقعه بزرگ اربعین به نمایش در بیاید و زوار ایرانی و دیگر زائرانی که از ایران عبور می‌کنند هم بتوانند از خدمات فرهنگی استفاده کنند.
در پاسخ به سوال مهر در خصوص آخرین وضعیت نحوه صدور و تمدید گذرنامه زائرا اربعین گفت: در خصوص صدور برگه تردد موقت یا گذرنامه اختصاصی برای ورود به کشور عراق با طرف عراقی مشغول مذاکره‌ایم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم. وی درباره مهر کرد گذرنامه در مرز اظهار داشت: این امر شدنی نیست و افرادی گذرنامه‌هایشان اعتبار ندارد باید مراجعه کنند و قبل از سفر گذرنامه را مهر کنند.
وی با توجه به گرمای هوا در ایام اربعین و تمهیدات پیش‌بینی شده، خاطر نشان کرد: مه‌پاش‌ها برای مسیر در نظر گرفته شده و سعی کردیم تا میزان توان خنک‌کننده داشته باشیم و حتی برخی اتاق‌های خنک برای کسانی که گرما زده می‌شوند نیز در دستور کار بوده است. وی درباره تزریق واکسن گفت: این قبلاً اعلام شد که افرادی که قصد سفر دارند دز یادآور را بزنند. اگر از دز سوم افراد شش ماه گذشته دز چهارم هم تزریق شود. وزیر کشور گفت: منظور از دز یادآور دز تکمیل‌کننده است، حالا برای یک نفر دز دوم می‌شود و برای فردی دیگر دز سوم.
کد مطلب: 123619
 
Share/Save/Bookmark