چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۸
کد مطلب : 125307

کمک‌های مشمئزکننده انگلیس به زلزله زدگان سوریه و ترکیه

انتشار تصاویری از محموله های کمک رسانی انگلیس به زلزله زدگان در ترکیه و سوریه در شبکه های اجتماعی، موجی از خشم عمومی را ایجاد کرده است.
به گزارش المیادین، در روزهای اخیر زلزله زدگان ترکیه و سوریه به دلیل سرمای زمستان و تخریب حداکثری منازل خود با شرایط سختی روبرو هستند.در این راستا کشورهای مختلف جهان به یاری زلزله زدگان در این دو کشور شتافته و اقدام به ارسال مواد غذایی و تجهیزات پزشکی و دیگر کالاهای موردنیاز آسیب دیدگان از این بلای طبیعی می‌کنند.با وجود اینکه رسم بر این است کمک به زلزله زدگان شامل وسایل و تجهیزات جدید باشد که نیازهای افراد آسیب دیده را برطرف کند، اما تصاویر منتشر شده از کمک‌های انگلیس از واقعیت دیگری حکایت دارد.
در این تصاویر لباس‌های مستعمل، کفش‌های پاشنه بلند، لباس‌های زیر پاره شده، دمپایی یک بار مصرف هتلی، کلاه گیس و وسایل آرایشی استفاده شده دیده می‌شود.بنابر اعلام المیادین، ۲۰ درصد از کمک‌های انگلیس به زلزله زدگان سوری و ترکیه‌ای شامل وسایل و لباس‌های مستعمل است که قابل استفاده نیستند، این مساله خشم عمومی را از این نوع کمک‌ها برانگیخته است. کاربران فضای مجازی این گونه کمک‌ها از سوی انگلیس را مرتبط با خوی استعمارگرانه آنها در قرون گذشته دانسته اند که موجب اقدامات و تحرکات مشمئز کننده آنان شده است.
این رفتار غیر انسانی و غیر اخلاقی ای سوی انگلیس در حالی صورت می‌گیرد که لندن همواره با ادعای حمایت از بشریت به دخالت در امور سایر کشورها می‌پردازد حال آنکه کارنامه این کشور سراسر جنایت علیه بشریت است که قتل عام ۹ میلیون ایرانی و میلیون‌ها هندی در جنگ جهانی اول با ایجاد قحطی نمودی کوچک از این رفتار است.
لازم به ذکر است این رفتار انگلیسی‌ها در حالی است که همزمان با این که جهان مشغول زلزله ویرانگر سوریه و ترکیه است که هزاران کشته زخمی و خسارت مالی برجای گذاشت، داعش حملات خود را در سوریه افزایش داده و این بار غیرنظامیان را هدف قرار داده است و خطر احیای هسته‌های داعش که از منطقه بیرون رانده شده بودند دوباره منطقه را تهدید می‌کند. از ۱۰ فوریه تاکنون در سوریه ۹۰ تن توسط داعش کشته شده‌اند که این آمار شامل غیرنظامیان و نیروهای دولتی سوریه است.
https://siasatrooz.ir/vdcfxtdyew6d0ma.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما