پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۳:۱۲
کد مطلب : 126025

اقناع قبل از اجرا

اقناع قبل از اجرا
برنامه تغییر ساعت کار ادارات و سازمان‌های دولتی از ۱۶ خرداد آغاز شد و تا شهریور ماه ادامه دارد.
این طرح برای مردم دردسر‌هایی داشته است که باید پیش از اجرای آن برنامه‌ای برای کاستن این دردسرها پیش‌بینی می‌شد. این که برخی از خانواده‌ها کارمند هستند و فرزندانشان با اجرای طرح مشکل پیدا می‌کنند و یا بیدار شدن از صبح خیلی زود برای آماده‌شدن، بخشی از مشکلاتی است که با اجرای آن به وجود آمده است.
از ۱۶ خرداد ماه ساعت کار ادارات و سازمانه‌های دولتی از ۶ صبح تا ۱۳ تعیین شده است. البته کارکنان ستادی باید تا ساعت ۱۴ و ۳۰ سر کار باشند. دلیل این کار صرفه‌جویی در مصرف برق است که در تابستان با استفاده از وسایل خنک کننده مصرف آن بسیار افزایش می‌یابد.
دولت برای جلوگیری از اعمال خاموشی و قطع برق در مصارف خانگی، با اجرای تغییر ساعت کار سازمان‌های دولتی سعی دارد تا کمبود برق در تابستان را جبران کند.
البته پیش از اجرای برنامه تغییر ساعت کار، باید رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی در این زمینه کار آگاهی رسانی و فرهنگی انجام می‌داد تا افکار عمومی با اجرای آن کمترین مشکل را داشته باشند. به واقع این طرح و برنامه و هر طرحی نیازمند پیوست رسانه‌ای است که همواره از سوی مسئولین در بیشتر مواقع با بی‌توجهی همراه بوده است.
اکنون نیز رئیس جمهور پس از آغاز اجرای برنامه تغییر ساعات کاری در کشور، درخواست کرده است که برای اقناع مردم در این زمینه اقدام شود تا مردم بیشتر همکاری و همراهی کنند. البته که باید پیش از اجرای آن این کار انجام می‌شد، اقناع افکار عمومی پیش از اجرا که صورت نگرفته است. رئیس جمهور با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات، اقناع‌سازی افکار عمومی در خصوص اهداف و ثمرات این تصمیم را امری مهم و موثر در همراهی مردم با اجرای آن دانست.

مردم از ثمرات تغییر ساعت کار آگاه شوند در اجرای آن همراهی می‌کنند
سید ابراهیم رئیسی در جلسه دیروز هیئت دولت، با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات، اقناع‌سازی افکار عمومی در خصوص اهداف و ثمرات این تصمیم را امری مهم و موثر در همراهی مردم با اجرای آن دانست.
رئیسی در ادامه با اشاره به گزارش وزیر امور خارجه در خصوص آخرین وضعیت اجرای توافق‌نامه‌های جمهوری اسلامی با دیگر کشورها، لزوم فعال‌تر شدن کمیسیون‌های مشترک به منظور پیگیری و به ثمر رسیدن این توافقات را مورد تأکید قرار داد. رئیسی با تبریک هفته محیط زیست و قدردانی از زحمات و تلاش‌های محیط‌بانان کشور، جایگاه محیط‌زیست در قانون را با اهمیت توصیف و بر ضرورت اتخاذ تصمیمات لازم برای سازگاری ملاحظات محیط‌زیستی و برنامه‌های توسعه‌ای کشور تاکید کرد.
رئیس جمهور همچنین با تبریک قهرمانی و افتخارآفرینی ورزشکاران به‌ویژه بانوان ورزشکار در ماه‌های اخیر که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در رقابت‌های جهانی به اهتزاز درآوردند، از وزیر ورزش خواست ضمن قدردانی از ورزشکاران مدال‌آور، زمینه و امکانات لازم برای تداوم هر چه بیشتر افتخار آفرینی‌ها را فراهم کند.
ارائه گزارش از لایحه دو فوریتی اساسنامه سازمان توسعه سواحل مکران و تاکید رئیس جمهور بر کار جهادی برای توسعه جهشی منطقه مکران از دیگر موارد مطرح شده در جلسه هیئت دولت بود.
https://siasatrooz.ir/vdcdx90fkyt0xz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما