يکشنبه ۲۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۹
کد مطلب : 122199

اکران مردمی با حضور عوامل، حربه‌ای برای فروش بیشتر !!

با اینکه فیلم مرد بازنده ی مهدویان را در جشنواره دیده بودم به اصرار چندتن از دوستان...
با اینکه فیلم مرد بازنده ی مهدویان را در جشنواره دیده بودم به اصرار چندتن از دوستان تصمیم گرفتیم دوباره در سینما به تماشای این فیلم بنشینیم . برای تهیه بلیط به یکی از سایت های خرید بلیط مراجعه کردیم و آنجا بود که متوجه شدم چند سانس اکران مرد بازنده قرار است با حضور دو تن از بازیگران این فیلم در پردیس سینمایی کورورش برگزار شود.
با گران شدن بلیط سینماها در سال جاری همان طور که قبلا هم پیش بینی کرده بودم تعداد مخاطبین سینما بسیار کاهش یافته بود به نحوی که با مقایسه مخاطبین نوروزی امسال و سال ۱۴۰۰ به راحتی می توان اختلاف فاحش میان آمار را مشاهده کرد .
با این حال تمامی سانس هایی که قرار بود دو تن از بازیگران مرد بازنده در پردیس حضور داشته باشند و با مردم عکسی به یادگاری بیندازند و یا با مردم به تماشای فیلم خودشان بنشیند، یکی پس از دیگری در حال پُر شدن بود . با این حال به هر زحمتی که بود بلیط تهیه شد آن هم بلیط ۴۵ هزار تومانی !
با اینکه فکر نمیکردم با این قیمت بلیط همه سانس ها فروش برود ولی ظاهرا همین که نامی از حضور دو بازیگر مطرح به میان آمده بود بسیاری از مخاطبان به خاطر دیدن و خوش و بش و گرفتن عکس یادگاری با این دو عزیز هم که شده بلیطی تهیه کرده بودند و خود را به پردیس سینمایی کوروش رسانده بودند . از همان بدو ورود جمعیت زیادی که برای دیدن فیلم مرد بازنده و صد البته بازیگرهای نام آشنا به پردیس آمده بودند خودنمایی می کرد . از ساعت ۱۹ تا ۲۲ تمامی سانس های مرد بازنده پُر شده بود و اصطلاحا جای سوزن انداختن هم نبود .
زودتر از موعد سانس رسیده بودیم به همین دلیل عزم این کردیم که سرکی به طبقات دیگر بیندازیم ، تمرکز جمعیت در یک قسمت سالن توجهم را جلب کرده بود کمی جلوتر که رفتم متوجه شدم که مردم برای دیدن بازیگر ها از پشت شیشه یکی از سالن ها صف کشیدند . بازیگرها دعوت شده در مراسم فتوکال در حال گرفتن عکس با خبرنگارها بودند و مردم از پشت شیشه آنهم از فاصله دور مشغول تماشای این رویداد !
از یکی از حاضرین پرسیدم که فقط همین ؟ گفت ببخشید منظورتان را متوجه نشدم ! گفتم یعنی قرار نیست بیشتر از این جلو بیایند و با مردم عکس بگیرند و اصطلاحا امضایی بدهند ؟؟ گفت نه همین و بعدا قبل از اکران روی سِن می آیند و با مردم صحبت می کنند !
از کنارشان گذشتم و به سمت سالن ۲ پردیس سینمایی کوروش که قرار بود فیلم در این سالن اکران بشود رفتم ، جمعیت در حال ورود به سالن بودند. الحق و الانصاف از زمان شیوع کرونا به اینور همچین جمعیتی را برای ورود به سالن های اکران فیلم ندیده بودم .
تقریبا جز آخرین نفرهایی بودیم که وارد سالن اکران شدیم ، جمعیت کیپ تا کیپ منتظر ورود بازیگرها و همچنین اکران فیلم بودند . بعد از حدود ۲۰ دقیقه تاخیر دو بازیگر معروف در میان جیغ و هیاهوی مردم وارد سالن شدن و به روی سِن آمدند . اغراق نکرده باشم کل حضور این دو عزیز بر روی سِن و سالن ۲ دقیقه طول نکشید، به مانند بادی وزیدن و سریع از سالن با حضور پر تعداد بادیگاردهایشان خارج شدند.
در این موضوعی که عرض کردم ذکر دو نکته واجب و ضروریه ، درسته که دو سال تمام سینماها تعطیل و فیلم ها متضرر شدند ولی کسب درآمد و کشاندن مردم و خرید بلیط های ۴۵ هزار تومانی به بهانه حضور چند دقیقه ای دو بازیگر در سالن سینما به هیچ وجه کار منطقی و منصفانه ای نیست . مخاطب سینما ذاتا سلبریتی را دوست دارد و همیشه دیدن سلبریتی ها از نزدیک و گرفتن عکس یادگاری و اشتراک گذاری آن در فضای مجازی یکی از علاقمندی های آنان است و باید بگوییم که متاسفانه امروزه سینماها و حتی عوامل سازنده فیلم در حال بازی و کسب درآمد با این احساس هستند . با وعده دیدار با سلبریتی محبوب تمامی بلیط ها را به فروش می رسانند و در نهایت حتی اجازه گرفتن یک عکس را هم به مخاطب نمی دهند.
نکته بعدی احساس مسئولیت خود سلبریتی‌ها در قبال مردم است . اگر مخاطب نباشد سینما و فیلم و سلبریتی هیچ معنایی ندارد پس سلبریتی به برکت وجود مردم سلبریتی خطاب می شود ، پس اگر به مراسمی دعوت شدید و مردم برای وجود شما ذوق کردند و دست و هورا کشیدند لطفا وقت بیشتری را صرف خوش و بش و گرفتن عکس یادگاری با مردم بکنید تا در اکران های بعدی مردم اعتمادشان را به سینما و علی الخصوص سلبریتی‌ها از دست ندهند!

نویسنده: علی کلانتری
https://siasatrooz.ir/vdcb95b89rhb58p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما