شنبه ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۵
کد مطلب : 123121

اپوزیسیون‌هایی زیر چتر «من و تو»

زمانی که ضدانقلاب در کار خود درمانده می‌شود ناچار است چون امروز به‌ صف هم‌جنس‌بازان، شیطان‌پرستان، سلطنت‌طلبان و...
زمانی که ضدانقلاب در کار خود درمانده می‌شود ناچار است چون امروز به‌ صف هم‌جنس‌بازان، شیطان‌پرستان، سلطنت‌طلبان و درنهایت تروریست‌ها و مواجب‌بگیران رسانه‌ای بپیوندد تا به کمک آن‌ها در برابر فدائیان انقلاب اسلامی صف‌بندی تازه اما ناموفق داشته باشند. حالا این اپوزیسیون است که باید مراقب دلالان و واسطه‌هایی چون «من و تو» دراین‌بین بماند تا با استفاده از اهرم تبلیغات به آن‌سو سوقش ندهند و مثل خیلی‌ها که تا همین چند وقت پیش دم از وطن می‌زدند به صف سلطنت‌طلبان بپیوندد!
زندگی تکرار تکرار است و هنرمند چیره‌دست کسی است که اجازه ندهند این تکرارهای ناموفق و شرم گونه و خفت‌بار مجددا تکرار شوند و حرمت‌شکنی بعضی‌ها در روز عاشورا و هتاکی به مقدسات اسلام و جمهوری اسلامی با این توجیه که ممکن است حامیانشان ریزش کنند، درس عبرتی باشد تا روشن شوند این راه‌ها که می‌روند انتخاب بی‌عقلان بوده و به کعبه نمی‌رسد بلکه عازم ترکستان است! خود را مهمتر از مقدسات فرض کردن و حامیان را از میان عناصر ضد دین انتخاب نمودن و تظاهر به اسلام‌گرایی و تبعیت از خط امام «ره» نمودن بدون عمل همان ادامه راه انحرافی از کعبه به‌سوی دیگری است.
عصاره توصیه مقام معظم رهبری در دهه‌های ۷۰ و ۸۰ همیشه این بوده که سعی کنیم نسبتمان را با خودی‌ها یعنی جبهه انقلاب و غیرخودی‌ها یعنی جبهه دشمن شفاف نماییم. سعی کنیم تا آنجا که امکان دارد نقدمان از امروز و خودمان باشد که آب رفته مشکل به جوی بازخواهد گشت بخصوص کسانی که خود در مشکلات دوران گذشته یکی از سه نسل نقش اول تا سوم را داشته‌اند و عمداً و سهواً باعث مشکلات اقتصادی به‌جامانده شده‌اند.
آنچه رئیس‌کل بانک مرکزی دولت قبل اخیرا ابراز داشته است نوعی فرار به جلو و آواز دهل است که از دور خوش می‌باشد اما وقتی نزدیک می‌شود چیزی به‌جز رنج و عذاب در بر ندارد. همتی می‌گوید: «مجموع پولی که مـا به‌اصطلاح متـداول در چند دفعه چاپ کردیم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بود که برایش پشتوانه تعریف کردیم مثلاً گفتیم ما از دولت‌، پول نفتی که سال آینده می‌فروشد را سلف‌خری کردیم‌، به دولت این رقم پول دادیم کارش راه بیفتد‌، گفتیم ما پول‌های بلوکه‌شده در کره جنوبی یا بدهی گازی عراق را قبول می‌کنیم هر وقت دادند می‌گیریم‌، انگار چک گرفتیم به دولت پول دادیم که مجموع این نـوع پول‌ها به‌اضافه اختیاراتی که داشتیم جمعا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بود. این مقدار نقدینگی اضافی است که ما وارد چرخه اقتصـاد کردیم که البته چون پشتوانه نداشت این پول تورم ایجاد کرد.
من محاسباتی داشتم و انتظار داشتیم حداکثر تورم ما ۳۵ درصد شـود ولی وقتی گزارش‌هـا را می‌دیدم که وزارت صمـت یا مراکز اقتصادسنجی و پژوهشی تورم را بالای ۵۰ درصد یا ۶۰ درصد اعلام می‌کنند‌، دنبال علت‌ها بودم. این اواخر متوجه شدم دولت حقوق‌ها را بعضا دو برابر کرده یعنی ۱۰۰ درصد افزایش داده است. یا چند هزار میلیارد تومان به رفع مشکل ریزگردها اختصاص داد. تکمیل جـاده بجنورد به شمال این‌قدر‌، احیای دریاچه ارومیه و...! از رئیس سازمان برنامه‌وبودجه پرسیدم از کجـا؟ گفت: از محل فلان و فلان رفتم سازمان برنامه‌وبودجه، دوستانه توضیح خواستم‌، اما فراموش کرده بود تلفنی به من چه گفته بود و این بار گفت این ۶ ماهه این‌قدر درآمد نفتی داشــته‌ایم. رقمی نجومی گفتند. پرسیدم مگر الآن چقدر نفت فروخته‌اید؟ عددی گفتند که رند بود‌، گفتم این‌قدر نفت که قیمتش این‌قدر نمی‌شود‌، خیلی رسوا بود.»
مقام معظم رهبری اواسط دهه ۹۰ بود که در سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی «ره» ضمن رد دوگانه‌های تصنعی- سیاسی بازهم پیرامون خودی و غیرخودی تحت عنوان دوقطبی انقلاب و ضدانقلاب سخن گفتند و اشاره نمودند، «دوقطبی اصیل، صف‌بندی انقلابیون در مقابل جریانی است که مقابل انقلاب شمشیر کشیده است. حرف اصلی این بود که به‌جای تقابل باهم، مقابل دشمن حقیقی انقلاب جبهه بگیرید و از باطل برائت کنید، اما بعضی از جریان‌های خاص هیچ زمان شفاف عمل نکردند و پیروزی خود را در مخفی نمودن و مرزبندی نکردن واضح با دشمن فرض داشتند.» آواز دهلی که امروز از یکی از سه فرد مطرح اقتصاد در دولت قبل به گوش می‌رسد یکصد و هشتاد درجه با شعارهای انتخاباتی برای تصدی ریاست جمهوری دولت سیزدهم متفاوت می‌باشد زیرا آن روز همه تلاش‌ها را مثبت و مفید فرض می‌کردند و امروز آن‌ها را با دلایلی که می‌آورند مردود می‌دانند و به دیگران نسبت می‌دهند، انگار «من و تو» به‌جز تریبون لندن سفرایی را عازم این کشور کرده تا به‌صورت انفرادی به‌نوعی بازنشر بپردازند!

حسن روانشید - روزنامه نگار پیشکسوت
https://siasatrooz.ir/vdchixnzz23nizd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما