چهارشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۴
کد مطلب : 123994

عبور از یک خان دیگر

نسل کنونی با بسیاری از مقاطع تاریخی ایران آشنا نیست و مقصر این ناآشنایی دو بخش دارد، بخش مهم آن مسئولین و متولیانی هستند که...
نسل کنونی با بسیاری از مقاطع تاریخی ایران آشنا نیست و مقصر این ناآشنایی دو بخش دارد، بخش مهم آن مسئولین و متولیانی هستند که در این زمینه وظیفه دارند تا تاریخ را در قالب‌های جذاب و فراوان بازگو کنند تا نسل‌ها با تاریح انقلاب همواره آشنا باشند.
بخش دیگر به خود نسل‌ها و جوانان باز می‌گردد که باید در زمینه تاریخ کشور مطالعه داشته باشند و با وقایع تاریخ آن آشنا شوند تا به بیراهه نیفتند و در دام دشمنان گرفتار نشوند.
در هفته گرامیداشت دفاع مقدس قرار داریم، هفته‌ای که برای معرفی دوران ۸ سال دفاع مقدس طراحی شده در حالی که دفاع مقدس در طول سال باید با توجه ویژه همراه باشد و تنها به یک هفته بسنده نکند.
روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار پیشکسوتان دوران دفاع مقدس فرمودند:‌«حقایق دوران دفاع مقدس باید به گوش جوان‌ها برسد» که این مسئله پس از گذشته ۳۵ سال از پایان جنگ همچنان به خوبی برنامه ریزی و اجرا نشده به همین خاطر جوانان این دوره از انقلاب اسلامی آشنایی روشنی با دوران دفاع مقدس ندارند.
جمهوری اسلامی ایران دوره‌های حساس زیادی را سپری کرده است، پس از جنگ تحمیلی که برای نابودی انقلاب و تجزیه ایران برنامه ریزی شده بود، فتنه‌های زیادی را از سر گذرانده است که به واقع اگر هر کشور دیگری به جای ایران بود، از ان گردنه‌های سخت فتنه و آشوب و اغتشاش سلامت بیرون نمی‌‌آمد. در واقع انقلاب اسلامی ایران در حال گذر از هفت خان رستم است. فتنه ۷۸ یکی از آن مقاطعی بود که انقلاب اسلامی توانست از آن گذر کند.
رمز پیروزی‌های پی در پی انقلاب اسلامی ایران،‌ مقاومت است،‌مقاومتی که باعث شده تا عصبانیت دشمنان افزایش یابد چرا که هر گونه دسیسه، توطئه و نیرنگ آنها در قالب‌های گوناگون با شکست روبرو شده است.
رهبر انقلاب نیز روز گذشته در دیدار پیشکسوتان دوران دفاع مقدس به موضوع مقاومت اشاره کردند و گفتند، «دفاع مقدس نشان داد صیانت از کشور با مقاومت به دست می‌آید نه با تسلیم.»
اکنون که عمر انقلاب به ۴۳ سال رسیده است، مقاومت انقلاب اسلامی به خان هفتم نزدیک شده و می‌رود تا با گذر این مرحله کار را تمام کند. دشمن نیز بیکار ننشسته و مشغول فتنه و آشوب و نفاق است.
از فتنه ۷۸ تا ۸۸ و سپس ۹۶ و برخی دیگر از فتنه‌ها که برای براندازی و تجزیه ایران برنامه ریزی شده بود، اکنون فتنه‌ای دیگر بپا شده تا بتواند از پیشروی انقلاب اسلامی در راه پیروزی جلوگیری کند.
آنچه در این چند روز در کشور گذشت، نشان می‌دهد که مردم در راه فتنه گرانی که دست به تخریب، آتش زدن قرآن کریم، آتش زدن پرچم ایران، آشوب و بلوا قدم نمی‌گذارند و با آنها زاویه دارند هر چند نسبت به برخی اتفاقات و شرایط اعتراض دارند اما می‌دانند که هدف فتنه گران سرنگونی جمهوری اسلامی برای تجزیه
ایران است.
شعارها، نوع رفتاری که از سوی اغتشاشگران دیده می‌شود با توجه به بی حرمتی‌هایی که به ارزش‌های مردم ایران صورت گرفته است، تیری که هدف گیری شده نظام را نشانه رفته، در این میان همه مسئولین در رده‌های گوناگون نسبت به اتفاقی که برای مرحومه مهسا امینی افتاده پیگیر و همدرد هستند و با وجودی که دستورات لازم را برای روشن شدن این موضوع داده‌اند اما می‌دانند که در مقابل فتنه گران نباید کوتاه بیایند و اکثریت مردم نیز چنین اعتقادی دارند.
دولت سیزدهم در طول یکسال از عمر خود نشانه‌هایی از کارکرد مثبت از خود بروز داده و تلاش مضاعفی را برای حل مشکلات آغاز کرده است. همه این اغتشاشات و فتنه گری‌هایی که در چند روز گذشته به وجود آمده، در زمانی است که بزرگترین همایش سیاسی مذهبی در عراق در حال برگزاری بود که از ایران بیش از ۳ میلیون نفر در آن حضور داشتند، رئیس جمهور برای نهایی کردن عضویت ایران در گروه شانگهای به ازبکستان رفته بود که اتفاق مهمی است و نتایج اقتصادی و سیاسی آن ظاهر خواهد شد و سفر رئیس جمهور به نیویورک دیگر اتفاقی است که به واسطه اغتشاش اخیر این سه مسئله مهم در حاشیه قرار گرفت که البته هدف دشمنان و مزدوران داخلی نیز همین بود.
برای گذر از این فتنه نیز باید مقاومت کرد، اگر غیر از این باشد، همگان در حال مشاهده نوع رفتار فتنه گران هستند که چگونه دست به جنایت می‌زنند و هیچگونه رحم، اخلاق و وجدان ندارند. این غائله نیز جمع خواهد شد و یک خان دیگر را پشت سر خواهیم گذاشت.


نویسنده: سیاوش کاویانی
https://siasatrooz.ir/vdcf1mdyjw6d01a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما