جمعه ۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
کد مطلب : 124000

تجلی بصیرت ملی

ملت بزرگ ایران که این روزها سالگرد هشت سال دفاع مقدسشان در برابر متجاوزان بعثی و ده‌ها کشور همراهشان گرامی می‌دارند...
ملت بزرگ ایران که این روزها سالگرد هشت سال دفاع مقدسشان در برابر متجاوزان بعثی و ده‌ها کشور همراهشان گرامی می‌دارند، دیروز با حضوری پر شور و سراسری بار دیگر پایبندی خویش به ارزش‌ها، آرمان‌ها، انقلاب و نظام اسلامی را فریاد زدند. این حضور سراسری پس از آن صورت گرفت که طی روزهای اخیر برخی جریان‌های آشوب‌طلب برآن بوده‌اند تا سوار بر موج احساسات مردم بزرگ ایران و با ادعای خون‌خواهی خانم امینی فضایی از ناآرامی و آشوب را به ایران تحمیل تا به زعم خویش در کنار تلخ کردن کام ملت ایران از حماسه اربعین، عضویت دائم ایران در شانگهای و اعلام گزارش‌های جهانی همچون گزارش خانم دوهان گزارشگر ویژه سازمان‌ملل درمورد تأثیر منفی اقدامات قهری یکجانبه که رسما تحریم‌های اعمال شده علیه ملت ایران را نقض گسترده حقوق بین‌الملل و قوانین بشر دوستانه دانسته است، زمینه را برای باج‌خواهی غرب در روند مذاکرات لغو تحریم‌ها و نیز نمایش چهره‌ای شکست خورده از ایران در نشست سالیانه سازمان ملل که با حضور مقامات ارشد اعضای این سازمان برگزار شد، فراهم سازند.
متاسفانه طی روزهای اخیر ده‌ها نفر از هموطنان عزیزمان در آشوب‌های تحمیلی به کشور جان خویش را از دست داده یا زخمی شده‌اند در حالی که آشوب‌گران که قطعا راهشان از راه ملت ایران جداست، با تخریب اموال عمومی و حتی اموال مردم، رفتارهای ساختار شکنانه و اهانت و هتاکی به مقدسات، قصد تحمیل فضایی از آشوب و ناآرامی به مردم و کشور داشته‌اند.
مردم ایران که حق اعتراض‌ به کاستی‌ها از جمله مشکلات اقتصادی و معیشتی را از حقوق حقه خود می‌دانند - چنانکه در طول دو سال گذشته نیز تجمعات و اجتماعات صنفی بسیاری در مناطق مختلف کشور برگزار و نظام نیز در حدتوان مطالبات آنها را پاسخگو بوده است - اما فضای آشوب و ناآرامی را نه تنها راهکار رسیدن به مطالبات خود نمی‌دانند، بلکه تاکید دارند که این رفتارها در کنار جایگزین کردن فضای امنیتی به جای فضای مطالبات، زمینه‌ساز سوء استفاده دشمنان برای تضعیف و هزینه تراشی برای ایران و ایرانی می‌گردد.
قدر مسلم پویایی و نوآوری و به‌روز رسانی قوانین و روش‌های اجرایی و مدیریتی یکی از شاخصه‌ها و مولفه‌های بارز انقلاب اسلامی است که در طول چهار دهه گذشته همواره زمینه‌ساز شکل‌گیری خلاقیت‌ها و پویایی‌های قابل توجه در جهت پیشرفت کشور شده است، لذا ادامه این روند مولفه‌ای مهم در ادامه گفتمان انقلاب است. اما در این میان آنچه بیش از هر چیز باید مورد توجه قرار گیرد آن است که این مهم در چارچوب قانون و مطالبه‌گری در فضایی آرام و گفتمانی محقق می‌شود. مولفه‌ای که ملت ایران دیروز نمودی عینی از آن را به نمایش گذاشتند که در کنار تاکید بر مطالبات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، بر اصل لزوم حفظ امنیت و آرامش کشور و تضعیف نکردن قوای امنیتی کشور به‌عنوان هسته اولیه مقابله با دشمنان تاکید نمودند.
نکته مهم در راهپیمایی دیروز مردم با بصیرت ایران تاکید و خواست آنها از معترضان و مطالبه‌گران به‌ویژه جوانان برای جداسازی راهشان از آشوب‌گران و برهم‌زنندگان نظم عمومی و اعلام برائت از آنانی است که سال‌هاست برای تضعیف این مرز وبوم از هیچ اقدامی فروگذار نبوده‌اند. آنانی که شدیدترین تحریم‌ها از جمله تحریم دارویی را علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند حال آنکه امروز ادعای خون خواهی بانوی ایرانی را سر می‌دهند و اشک تمساح می‌ریزند.
در این میان ملت ایران دیروز بار دیگر نقش و جایگاه ارزنده خویش در پاسداری و حراست از ارزش‌ها و دستاوردهایش را نمایش گذاشت و تحولات روزهای اخیر در کنار برملا ساختن چهره‌ بسیاری از شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی و معاندین که برخی در درون کشور از جمله برخی سلبریتی‌ها نیز به جای بهره‌گیری از ظرفیت‌های خویش جهت آرام‌سازی فضا و کمک به هدایت مطالبات مردمی به سمت مجاری قانونی و مسالمت‌آمیز، بنزین بر آتش ریخته‌اند که قطعا رفتار آنها از ذهن ملت پاک نخواهد شد و چنانکه روزی شهرت خویش را از مردم بدست آوردند امروز نیز جایگاه خویش را از دست خواهند داد چرا ملت ایران نشان داده که هرگز قهرمان بی‌بصیرت که در مسیری ورای منافع و امنیت ملی کشور حرکت کنند را برنمی‌تابند و آنها را به بوته فراموشی خواهند سپرد. ملت ایران دیروز بصیرت ملی خویش را به نمایش گذاشت و این حضور قطعا وظیفه مسئولان در توجه به مطالبات مردمی را بیش از پیش سنگین‌تر می‌سازد، چرا که تعامل میان مردم و نظام تعاملی دو جانبه است که حاصل جمع آن رفع مشکلات کشور و رسیدن به جایگاه ارزنده منطقه‌ای و جهانی خواهد بود.

نویسنده: قاسم غفوری
https://siasatrooz.ir/vdce7e8z7jh8w7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما