جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
کد مطلب : 124476

سرود ملی را مقابل آمریکا فریاد بزنید

هر آنچه که در بازی با انگلیس بازیکنان و مربی تیم ملی اشتباه مرتکب شده بودند، در بازی با ولز جبران کردند...
هر آنچه که در بازی با انگلیس بازیکنان و مربی تیم ملی اشتباه مرتکب شده بودند، در بازی با ولز جبران کردند هر چند تا دقایق آخر بازی، مردم را دق! دادند تا گل بزنند اما یک پیروزی شیرین را رقم زدند.
بازیکنان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بازی با تیم ملی انگلیس آنگونه که باید ظاهر نشدند و نتیجه آن شد که می‌توانست نشود.بازی ۶ بر ۲ به سود انگلیس رقم خورد.
در روند بازی‌های جام جهانی،‌ دو شگفتی دیگر نیز اتفاق افتاد، نخست برد تیم ملی عربستان سعودی بر تیم ملی آرژانتین و سپس برد تیم ملی ژاپن بر تیم ملی آلمان بود،‌ که بسیاری از کارشناسان فوتبال هم آن را تصور نمی‌کردند. پیروزی تیم‌های آسیایی بر تیم‌های مطرح دنیا همچون آرژانتین،‌ آلمان و ولز اتفاق خوبی است.
اعضای تیم ملی فوتبال انگلیس در بازی با ایران سرود خود را که سرود ملکه و تاج و تخت و سلطنت است، با صدای بلند خواندند، ‌اما بازیکنان ما سرود ایران اسلامی را نخواندند، ‌همان زمان در مطلبی در نقد اقدام آنها نوشتیم که شما که از سوی وطن فروشان و سرسپردگان فحش را خوردید، ای کاش سرود را با صدای بلند و رسا خوانده بودید.
دیروز اما،‌ تیم ملی فوتبال ایران اسلامی مقابل تیم ملی ولز دو بر صفر به پیروزی رسید،‌ بازیکنان تیم ملی سرود کشورمان را خواندند و اکثریت مردم ایران اسلامی نیز جز این انتظار نداشتند.
بازیکنان، غیرت فروخفته خود را بیدار کردند و از فضای مسمومی که علیه ایران اسلامی و تیم ملی ایجاد شده بود،‌ بیرون آمدند و خود را از این تله نجات دادند.
نتیجه بازی هم بر اساس آنچه تغییرات ایجاد کرده بود، اتفاق افتاد. خواندن سرود ملی در ایجاد روحیه و انسجام هر بیشتر بازیکنان بی تأثیر نبود.
عشق به وطن،‌عشق به شهدای دفاع مقدس، عشق به ‌شهدای مدافع حریم و حرم و شهدای مدافع امنیت قطعاً در تقویت روحیه هر ایران تأثیر مستقیم دارد.
حال که گام دوم ایران در جام جهانی قطر پس از شکست مقابل انگلیس،‌ محکمتر برداشته شد،‌ برای بازی بعدی با روحیه و آمادگی بیشتر باید حاضر شوند. هر چند گفته می‌شود مسائل سیاسی در ورزش به ویژه فوتبال دخیل نیست، اما خواه ناخواه این مسائل به نحوی وارد می‌شود.
بردن آمریکا در عرصه‌های ورزشی نیز غرور آفرین و لذت بخش است، ‌آن زمان که ملوانان نیروی دریایی آمریکا در آب‌های خلیج فارس به دلیل ورود به آب‌های سرزمینی ایران اسلامی دستگیر می‌شوند و این تفنگداران با همه تجهیزات در اختیار نیروهای مسلح ایران قرار می‌گیرند،‌ افتخار آفرین و غرور انگیز است. و پیروزی تیم ملی ایران بر تیم ملی آمریکا با گل حمید استیلی نیز غرور آفرین است و پس از ۲۲ سال فراموش نشده است.
اکنون نیز انتظار مردم آن است که تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران، در مقابل تیم ملی فوتبال آمریکا با غیرت ایرانی خود ظاهر و حاضر شود. در بازی با تیم ملی فوتبال آمریکا،‌ یوزهای ایرانی باید سرود ملی را با صدای رساتر و طنین اندازتر بخوانند تا از همان آغاز وحشت را به دل حریف بیندازند. بازیکنان تیم ملی سرود را دست کم نگیرند،‌ سرود ملی، پرچم ایران اسلامی و مردم را در یاد خود داشته باشند و نسبت به هر آنچه که پیرامون آنها برای مسموم کردن ذهنشان وجود دارد بی‌تفاوت باشند.
‌چشم یک ملت در روز سه شنبه ۸ آذر ساعت ۲۲:۳۰ به همت و غیرت بازیکنان تیم ملی است،‌ حتی اگر بازی را با وجود دوندگی و لیاقت ببازند اما به ایران،‌ پرچم، ‌سرود و مردم خود عشق بورزند و وفادار باشند، پیروز میدان خواهند بود. باید خود را در عرصه جام جهانی نیز همچون دیگر عرصه‌ها به اثبات برسانیم.
وطن فروشان،‌ تروریست‌های تجزیه طلب و برخی فریب خوردگان آرزوی شکست تیم ملی را داشته و دارند، برای رسیدن به این خواسته پلید نیز دست به هر کاری زدند،‌ اما دیروز نشان داده شد که تیم ملی از بحرانی که برای آنها ایجاد شده بود بیرون آمده است و حمایت یک ملت را پشت سر خود دارد.

نویسنده: محمد صفری
https://siasatrooz.ir/vdcbzab80rhb5ap.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی