چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۵
کد مطلب : 105646
راست‌گفتار:

قوه قضاییه باید ریشه ورود پول‌های کثیف به سینما را شناسایی کند

کارگردان سینما درپی هشدار متعدد رسانه‌های متعهد نسبت به ورود پول‌های کثیف و مشکوک به سینمای ایران که با بی‌تفاوتی از سوی متولیان سینمای کشور مواجه شده است گفت: متأسفانه قوانین کشور بازدارنده رانت‌خوارها و اختلاس‌گران نیست و حضور رانت‌خواران در یکایک عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و... هستیم و به همین دلیل نیازمندیم تا قوانین جدی و جدیدی برای مقابله با این افراد اتخاذ شود.
کاظم راست‌گفتار افزود: واقعاً امروز برای یکایک اهالی قدیمی و پیشکسوت سینمای کشور سوأل شده که این افراد که یک‌شبه به سینما وارد شده‌اند و خود را اینک همه کاره سینما می‌دانند این پول‌ها را از کجا آورده‌اند که به راحتی در سینما خرج می‌کنند؟
وی ادامه داد: سوأل ما این است که چرا افرادی بدون سابقه سینمایی به صورت خلق‌الساعه وارد سینما می‌شوند و دستمزدهای عجیب و نجومی و غیرمتعارف به برخی هنرپیشگان پرداخت می‌کنند و باعث می‌شوند تا توقعات این بازیگران بالا برود و دیگر راضی به حضور در فیلم‌هایی که با بودجه‌های اندک اما توسط کارگردانان کارکشته سینمای کشور ساخته می‌شود نشوند؟
کارگردان فیلم سینمایی «آشوب» خاطرنشان کرد: این اتفاق در حالی است که کسانی که با پول‌های کثیف وارد سینما شده‌اند یک شبه دستمزد ۳۰ میلیونی بازیگری را به ۸۰۰ میلیون تومان افزایش داده اند؛ یا بعضاً شنیده شده به برخی از این بازیگران مبالغ میلیاردی به عنوان دستمزد می‌دهند! سوأل بنده این است در کشوری که دیه کامل یک انسان ۲۲۰ میلیون تومان است چرا باید به برخی بازیگرن دستمزدهای ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی داده شود؟ این فاصله بین پرداخت‌ها از کجا ناشی شده و چرا کسی جلوی این اتفاق را نمی‌گیرد؟
وی با تأکید بر اینکه قوه قضاییه باید ریشه و منشأء ورود پول‌های کثیف به سینما را شناسایی کند تصریح کرد: امروزه اغلب فیلم‌های سالم در سینمای ایران دچار ورشکستگی می‌شوند؛ مدیران نسبت به این مسائل آگاهند و قوه قضاییه هم آگاهی کاملی نسبت به این مسائل دارد و از این‌رو توقع ما از مسئولان قوه قضاییه آن است که به مسائل وزارت ارشاد ورود پیدا کنند. سینماپرس

https://siasatrooz.ir/vdcjxievmuqeymz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما