دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳
کد مطلب : 122684
ریزش ساختمان ۱۰ طبقه ‌در آبادان

فوت ۵ نفر و تخریب ۴۰ درصدی برج «متروپل»

بخش‌هایی از ساختمان بزرگ «متروپل» در آبادان فرو ریخت که بر اثر این حادثه تعداد کشته و شماری مجروح شدند‌.
‌مدیر عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان درباره میزان مصدومان گفت: تاکنون ۱۶ مصدوم از زیر آوار نجات یافتند اما احتمال افزایش تعداد مجروحان زیاد است چرا که ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر در ساختمان حضور داشتند. ‌در پی ریزش ساختمان در دست احداث متروپل در آبادان، رئیس کل دادگستری استان خوزستان دستور بررسی دقیق علت و عوامل حادثه، امدادرسانی به مصدومان و برخورد سریع و قاطع با همه مرتبطین و مسببین حادثه را صادر کرد.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره آخرین وضعیت حادثه ریزش ساختمان ۱۰ طبقه در آبادان با اشاره به آخرین آمار مصدومان و جانباختگان حادثه ریزش آوار گفت: تاکنون متاسفانه ۵ نفر جان باخته‌اند. وی با بیان اینکه اورژانس منطقه در آماده‌باش کامل قرار دارد، افزود: تا این لحظه ۲۵ نفر در این ریزش مصدوم شده اند و هنوز آمار دقیقی از مصدومان در دست نیست‌.
وزیر کشور به دنبال حادثه ریزش ساختمان متروپل در شهرستان آبادان، در تماس تلفنی با استاندار خوزستان خواستار به کارگیری همه امکانات برای رسیدگی فوری به حادثه دیدگان و نجات محبوسان احتمالی زیر آوار شد.
فرماندار آبادان درباره تازه ترین وضعیت ریزش ساختمان ۱۰ طبقه متروپل در این شهر گفت‌: تعداد فوتی‌های حادثه ریزش متروپل ۵ نفر و مصدومان آن ۲۷ نفر است؛ حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد ساختمان تخریب شده است.
معاون اول رییس جمهور نیز بر لزوم رسیدگی فوری به حادثه ریزش ساختمان ده طبقه در مرکز شهر آبادان و خارج کردن سریع مصدومان از زیر آوار تاکید کرد. محمد مخبر در تماس های تلفنی جداگانه با استاندار خوزستان و فرماندار آبادان، دستورات لازم برای بسیج امکانات جهت کمک به مصدومان و مجروحان این حادثه را صادر کرد و ضمن تسلیت به خانواده‌های جانباختگان این حادثه و ابراز همدردی با مصدومان، خواستار بررسی دقیق علل وقوع این اتفاق شد.
https://siasatrooz.ir/vdcaaun6y49nui1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما