پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۷
کد مطلب : 123753
بزرگ مردی که ۴۴ سال از سرنوشت نامعلومش می‌گذرد

مقاومت امام موسی صدر همچنان زنده است

مقاومت امام موسی صدر همچنان زنده است
چهل و چهار سال از ربوده شدن و سرنوشت نامعلوم امام موسی صدر می‌گذرد اما راه او در ترویج مقاومت همچنان ادامه دارد.
دفتر جنبش أمل لبنان در ایران به مناسبت چهل‌وچهارمین سالِ ربودن امام موسی صدر بیانیه‌ای صادر کرد.در این بیانیه آمده است: اکنون ۴۴ سال است که رهبر شیعیان لبنان، امام موسی صدر و دو همراهش در خاک لیبی ربوده شده‌اند. امام موسی صدر شخصیتِ روحانیِ کم‌مانندی است که از سویی، پایه‌گذار مقاومت در منطقه است و از سویی دیگر، اهل گفت‌وگو و همگرایی. او نقش بی‌بدیلی در مناسبات منطقه و کشورهای اسلامی داشت و چه‌بسا، جرمش همین بود که دشمنان حضورش را تاب نیاوردند.امروز و بعد از گذشت بیش از چهار دهه از زندانی بودنش، با اتکا به قراین و مستندات همچنان امید داریم که او رها شود. رهایی امام موسی صدر دفاع از حق و انسانیت و تلاش در این راه بی‌شک نزد خدای هستی‌بخش مأجور است. جمهوری اسلامی ایران همواره بی‌ملاحظاتِ معمولِ جهانِ امروز، در کنار حق بوده است و از آن دفاع کرده است. امیدواریم که این موضوع هم با همتِ مسئولانِ جمهوریِ اسلامی ایران با پایانی خوش به سرانجام برسد. در همین حال نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان با تاکید بر اینکه راه و پروژه مقاومتی امام موسی صدر همچنان توسط پیروانش ادامه پیدا می‌کند از عراقی‌ها خواست تا با تکیه به رهنمودهای مرجعیت و گفتگو طبق قانون اساسی کشورشان به بحران سیاسی خود پایان دهند.
شیخ «علی الخطیب» نائب رئیس مجلس اعلای اسلامی شیعیان لبنان در پیامی به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد ربایش امام موسی صدر خطاب به ایشان اعلام کرد: چهل و چهار سال گذشته و شما هنوز حضور دارید و خورشید حضورتان در محضر ما طلوع می‌کند. حضور شما همچنان به ما ایمان و امید می‌بخشد؛ امید به اینکه حق قوی‌تر از باطل است و در نهایت حق پیروز می‌شود و باطل هراندازه که قدرتمند باشد شکست خواهد خورد. در زندگی مومنان هیچ جایی برای ناامیدی نیست؛ تا زمانی که اراده خود را به حقیقت متصل کرده باشند.
شیخ علی الخطیب در این پیام خود خطاب به امام موسی صدر افزود: شما هرگز فردی فرقه‌گرا یا جناحی نبودید و تنها به کرامت انسانی تعهد داشتید. شما مردم را دوست داشتید و فقط برای خدمت به مردم تلاش کردید و در برابر کسانی که به دنبال نفرت پراکنی و کینه‌توزی بودند ایستادید. شما همیشه می‌گفتید که اسرائیل شر مطلق است.پروژه مقاومت امام موسی صدر، سربلندی و عزت را برای لبنان به ارمغان آورد و هیچ یک از توطئه‌های دشمنان برای کشاندن مقاومت به گرداب درگیری‌های داخلی به نتیجه نرسید.
از سوی دیگر رئیس جمهوری لبنان در سخنانی به مناسبت سالروز ربوده شدن امام موسی صدر گفت: مواضع ایشان منبع الهامی برای همگان است تا برای رهایی لبنان و ملت آن تلاش کنند.امام موسی صدر در سوم شهریور ۱۳۵۷ شمسی و در آخرین مرحله از سفر دوره‌ای خود به برخی کشورهای عربی، بنا به دعوت رسمی‌ معمر قذافی دیکتاتور لیبی، به آن کشور رفت و در روز ۹ شهریور در آنجا ربوده شد.
https://siasatrooz.ir/vdciwpazpt1ary2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما