جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
کد مطلب : 124472
سردار پاکپور: یگان‌های نیروی زمینی سپاه در مرزهای غربی و شمال‌غرب تقویت می‌شوند

تا نابودی کامل گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب

ایران اسلامی هم از تمامیت ارضی کشور دفاع می‌کند و هم اجازه نمی‌دهد امنیت مردم از سوی برخی عناصر تجزیه طلب و تروریست به خطر بیفتد.
در روزهایی که برخی گروه‌های تروریستی و تجزیه طلب با برنامه ریزی‌های از پیش تدارک دیده شده سعی کردند تا امنیت کشور را به خطر انداخته و به فکر تجزیه باشند، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی با حضور در صحنه اغتشاش، آشوب و تجزیه طلبی از بسیاری توطئه‌ها و فتنه جلوگیری کردند. اقلیم کردستان عراق که سال‌هاست محل استقرار گروه‌های ضد انقلاب تروریستی کوموله و دموکرات است و نیروهای این گروه‌ها با اعزام نیروهای خود به خاک ایرن قصد تجزیه و ایجاد آشوب و جنگ‌های شهری داشتند، با حملات موشکی و پهپادی نیروی زمینی سپاه پاسداران زمینگیر شدند.
همزمان با حملات موشکی و پهپادی ایران به مواضع کوموله و دموکرات در خاک کردستان عراق،عملیات پاکسازی خانه‌های تیمی آنها در برخی از شهرهای غربی کشورمان آغاز شد. مهاباد و برخی از شهرهای استان کردستان،‌کرمانشاه و آذربایجان غربی با عملیات نیروهای نظامی و انتظامی از وجود تروریست‌های تجزیه طلب پاکسازی شد و بر اساس برنامه ریزی‌هایی که انجام شده است،‌جمهوری اسلامی برای ریشه کن کردن تروریست‌ها تجزیه طلب‌ها در هر منطقه و کشوری که باشند،‌ قاطعانه‌تر از پیش اقدام خواهد کرد.
در همین زمینه فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران از تقویت یگان‌های زرهی سپاه در مرزهای غرب و شمال‌غرب کشور خبر داد و گفت: مقابله با گروهک‌های تجزیه ‌طلب ادامه دارد. سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: به دنبال تحرکات اشرار و گروهک‌های تروریستی تجزیه طلب ضدایرانی در شمال غرب کشور و ایجاد شرارت و ناامنی در برخی مناطق، نیروی زمینی سپاه با تقویت نیروهای خودی در محدوده نوار مرزی استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور و بهره‌گیری از همکاری مردم غیور بومی به مقابله قاطعانه با عوامل ناامنی در منطقه می‌پردازد.
فرمانده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه هم اکنون برخی یگان های زرهی و نیرو مخصوص نزسا در حال عزیمت به استان‌های مرزی غرب و شمالغرب کشور هستند، تصریح کرد: این اقدام نیروی زمینی سپاه به منظور تقویت یگان های مستقر در مرز و جلوگیری از نفوذ تیم های تروریستی وابسته به گروهک های تجزیه طلب مستقر در اقلیم شمال عراق صورت گرفته است.
نیروی زمینی سپاه از اوایل مهر ماه سال جاری عملیات‌های موشکی، پهپادی و توپخانه ای خود با نام‌های ربیع۱ و ربیع۲ را علیه گروهک‌های تجزیه‌طلب مستقر در اقلیم کردستان عراق را انجام داده و تاکنون در چندین مرحله، مقرهای گروهک‌های تروریستی نظیر دموکرات، کومله، پژاک و پاک را مورد اصابت قرار داده است.
این گروهک ها در دو ماه اخیر با توجه به شرایط کشور، سعی داشتند تا با اعزام نیرو و تجهیزات و انجام عملیات‌های تروریستی، به ناامنی‌ها و اغتشاشات در شهرهای مرزی دامن بزنند که برخی از نیروهای آن‌ها نیز بازداشت شدند.
https://siasatrooz.ir/vdchqknzi23nikd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی