چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶
کد مطلب : 124590
بذرپاش وزیر شد؛

ساخت ۴ میلیون مسکن روی هوا

مهرداد بذر پاش که پیش از این رئیس دیوان محاسبات کشور بود و در دفاع از خود ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی را عملا ناممکن دانست، با رأی نمایندگان مجلس وزیر راه و شهرسازی شد.
بذرپاش که روز گذشته برای گرفتن رأی اعتماد به مجلس شورای اسلامی رفته بود، در دفاع از خود درباره ساخت ۴ میلیون واحد مسکن در ۴ سال در مخالفت با نظر رئیس جمهور گفت: برای ساخت ۴ میلیون مسکن نزدیک به دوبرابر بودجه سالانه منابع لازم داریم. اکنون که بیش از یکسال از دولت سیزدهم گذشته است، طرخ جهش مسکن پیشرفتی نداشته و با این سرعت نمی‌توان امید داشت که ۴ میلیون مسکن تا پایان دولت ساخته شود.
با سخنان وزیر تازه کار راه و شهرسازی نیز این نتیجه به دست می‌آید که وعده داده شده به سرانجام نخواهد رسید. با این وجود روز گذشته با رأی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، «مهرداد بذرپاش» که پیش از این رئیس دیوان محاسبات بود دومین وزیر راه و شهرسازی دولت سیزدهم شد.
رسیدگی به صلاحیت و برنامه‌ها و سوابق کاری «مهرداد بذرپاش» وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی دیروز قرار داشت که در ابتدای جلسه رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، «عبدالجلال ایری» سخنگوی کمیسیون عمران، گزارش این کمیسیون درباره برنامه‌ها و سوابق کاری آقای بذرپاش را قرائت کرد.
پس از آن، نمایندگان مخالف و موافق برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، نقطه نظرات خود را مطرح کردند و سپس آقای بذرپاش به دفاع از برنامه‌های خود پرداخت؛ و پس از رأی‌گیری، در نهایت مهرداد بذرپاش با کسب ۱۸۷ رأی موافق، ۶۴ رأی مخالف، ۷ رأی ممتنع و ۵ رأی باطله از مجموع ۲۶۳ آرای مأخوذه، به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب شد.
https://siasatrooz.ir/vdci35azut1arw2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما