يکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
کد مطلب : 124973
همزمان با تشدید اعتراضات به کابینه نتانیاهو

زمزمه جنگ داخلی در اراضی اشغالی بالا گرفت

زمزمه جنگ داخلی در اراضی اشغالی بالا گرفت
طی روزهای اخیر با تشدید اعتراض‌های خیابانی و سیاسی با کابینه نتانیاهو و رفتارهای افراط گرایانه آنها، زمزمه‌های جنگ داخلی در سرزمین‌های اشغالی بالا گرفته است.
اختلافات میان احزاب رژیم صهیونیستی پس از آن بالا گرفت که کابینه جدید تل‌آویو به ریاست بنیامین نتانیاهو در تاریخ چهارم ماه جاری میلادی طرحی برای «اصلاح نظام قضایی» این رژیم ارائه کرد. نتانیاهو که از سال‌ها پیش به اتهام فساد، رشوه و خیانت در امانت تحت محاکمه قضایی قرار دارد، بنا دارد با آنچه آن را «اصلاح نظامی قضایی» نامیده، به کمک وزیر دادگستری این رژیم محاکمه خود را ملغی کند.
«آهارون بارک» رئیس سابق دادگاه عالی رژیم صهیونیستی در واکنش به قصد کابینه جدید این رژیم، این تغییرات را عامل تضعیف دادگاه عالی و «سرآغازِ پایان معبد سوم» توصیف کرده که در تعبیرات تورات به معنای افول رژیم صهیونیستی است. در طرحی که کابینه نتانیاهو به دنبال اجرایی کردن آن است، از اختیارات دستگاه قضایی این رژیم کاسته و در مقابل قدرت و جایگاه قوه مجریه و مقننه در این رژیم تقویت خواهد شد.‌ پس از تشدید اختلافات، اکنون و برای اولین بار تعبیراتی نظیر «جنگ داخلی» و «زلزله مردمی» با قدرت از اراضی اشغالی به گوش می‌رسد. «اسحاق هرتزوگ» در رأس هرم سیاسی رژیم صهیونیستی به عنوان رئیس این رژیم اخیرا در اظهاراتی به اختلافات میان احزاب اپوزیسیون و حزب حاکم در این رژیم اشاره می‌کند و می‌گوید: «این برهه، حساس و انفجاری در اذهان عمومی است.» در همین حال نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به فراخوان های اپوزیسیون به جنگ داخلی هشدار داد. خبر دیگر آنکه نظامیان صهیونیست در مرکز کرانه باختری یک جوان فلسطینی را به ادعای تلاش برای انجام عملیات شهادت‌طلبانه هدف قرار دادند و به شهادت رساندند.پایگاه خبری «شهاب» به نقل از منابع عبری گزارش داد که نظامیان صهیونیست این شهروند فلسطینی را هدف تیراندازی قرار داده‌اند و حال او وخیم است.در پی انفجار یک بمب‌دستی در یکی از پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی در شمال کرانه باختری، ۳ نظامی صهیونیست مجروح شدند و ۱ نفر دیگر به هلاکت رسید.
در همین حال نوه نلسون ماندلا در مراسم افتتاحیه جام ملتهای آفریقا در الجزائر، بر ضرورت آزادی فلسطین تاکید کرد و فریاد حمایت از آن را در استادیومی به نام پدربزرگش فریاد زد که با تشویق و حمایت حاضران در استادیوم همراه شد.وی گفت: آزادی ما بدون آزادی فلسطین کامل نیست. برای همین، همگی با هم می‌ایستیم تا برای آزادی فلسطین بجنگیم».
https://siasatrooz.ir/vdcd5o0fsyt0xn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما