چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰
کد مطلب : 125134
قالیباف در مرقد امام «ره»

باید اهداف انقلاب را متوازن پیش برد

باید اهداف انقلاب را متوازن پیش برد
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر ما اهداف انقلاب را متوازن پیش نبریم و یک شکل کاریکاتوری از آن بسازیم این مسیر درست نخواهد بود.
به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیروز در مرقد امام خمینی (ره)، اظهار داشت: اگر قلب مردم همراه این انقلاب باشد؛ این انقلاب به پیش خواهد رفت این را باید در همه شئونات زندگی، ما مسئولان توجه داشته باشیم. امروز مردم از ما این مطالبه را دارند که همه اهداف انقلاب را متوازن پیش ببریم. یعنی به همان میزان که به حوزه ظلم ستیزی و استکبارستیزی می‌پردازیم که همه اینها از شاخص های انقلاب است و امام خمینی آن ها را تبیین کردند به همان میزان باید به اقتصاد و فرهنگ جامعه و مسائل اجتماعی جامعه نگاه کنیم.
وی افزود: اگر ما اهداف انقلاب را متوازن پیش نبریم و یک شکل کاریکاتوری از آن بسازیم این مسیر درست نخواهد بود. وقتی ما تاکید به مردم داریم حسنش بر این است که مردم ناظر هستند و به ما تذکر می دهند و مردم می بینند و به ما نقد می کنند و اگر لازم شد اعتراض هم می کنند اینها اساس انقلاب اسلامی و باور ما از انقلاب اسلامی است.
رئیس مجلس گفت: خدا را شاکریم که قطار انقلاب روی همان ریلی که حضرت امام بنا گذاشتند و امروز که مقام معظم رهبری این پرچم را به دست گرفتند در همان مسیر برای تحقق آرمان های انقلاب و عزت مسلمین به پیش می رود و بدانیم همین کلامی که حضرت آقا فرمودند که این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست واقعا همین مورد است.
قالیباف گفت: ما در این مسیر با اطمینان در حال حرکت هستیم و دلیل روشن آن هم همین شاخصی است که امام خمینی برای ما مشخص کردند و گفتند که هرگاه دشمن بر شما سخت‌تر گرفت نشان‌دهنده آن است که شما در مسیر انقلاب حرکت می‌کنید و هرگاه دشمن از شما احساس خطر نکرد بدانید که در ریل اصلی حرکت نمی‌کنید. بر مبنای این شاخص ما امروز در مسیر درست حرکت می‌کنیم.البته معنای آن این نیست که به مقصد رسیده‌ایم. وی افزود: ما در این مسیر فرصت‌های بزرگی داریم ولی دشمنی‌های زیادی نیز در این مسیر وجود دارد ولی در عین حال آنجایی که مبتنی بر سنت‌های الهی حرکت کردیم و به مردم تکیه دادیم موفق بودیم و مهم این است که ما در این مسیر متوقف یا از ریل خارج نشویم. اگر متوقف شویم یعنی منفعل شده‌ایم و انفعال ضعف بزرگی است.
رئیس مجلس با بیان اینکه محوریت مکتب امام خمینی بر پایه سه شاخص عقلانیت، معنویت و عدالت است که ما باید این ۳ شاخصه را مورد توجه قرار دهیم و ما این شاخصه را به درستی به پیش ببریم، گفت: تکیه بر سنت‌های الهی باور حضرت امام (ره) بود. نگاهی به تاریخ و اسناد بیانگر این است که در همان خرداد ۴۲ بسیاری از حوزویان، دانشگاهیان و دوستان و نزدیکان به امام خمینی می‌گفتند که رژیم منحوس پهلوی، پرقدرت،‌ظالم،‌ خشن است و پشت سر او آمریکا قرار دارد و امکان مبارزه با او نیست ولی امام چون مبتنی بر سنت‌های الهی حرکت می‌کردند دیدیم که چطور این رژیم را از درون فروپاشی کردند.
قالیباف ادامه داد: حضرت امام در مبانی انقلاب همیشه صریح سخن گفتند و در ضداستبدادی بودن، مردمی بودن و اسلامی بودن و دفاع از کمک و رسیدگی به محرومین و مستضعفین فرمودند که من یک موی کوچ نشینان را به همه کاخ نشینان نمی‌دهم. امام به همه ما مسئولان به صراحت تاکید کردند که کسانی تا پایان با این انقلاب همراه‌اند که طعم فقر را چشیده باشند. اینها شاخص‌های انقلاب است و ما در این مسیر باید حرکت کنیم و همه این حرکت‌ها نیز همان‌طور که اشاره شد باید متوازن باشد.
وی خاطرنشان کرد: ما باید همیشه دشمن را تحت نظر داشته باشیم و از طرح‌های او آگاه باشیم اما این هرگز دلیلی بر ‌ان نمی‌شود که ضعف‌ها و اشکالات خودمان را نبینیم و خود را آسیب شناسی نکنیم. البته اینگونه هم نباید باشد که در شناخت مسائل خودمان فقط به نقاط ضعف بپردازیم. خیر، در اینجا هم موظفیم که دستاوردهای قابل توجه انقلاب اسلامی را در نظر داشته باشیم و از ایران عزیز و انقلاب عزیزمان دفاع کنیم و مطمئن باشیم که در حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی باید بر همین مسیر حرکت کنیم تا انشاءالله راه شهدا و امام شهدا را تحت رهبری مقام معظم رهبری پیش ببریم.
https://siasatrooz.ir/vdcdsk0foyt0xf6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی