چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۴
کد مطلب : 125487
عملکرد بنیاد برکت در حوزه اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در سال ۱۴۰۱؛

ایجاد ۳۰۰ هزار شغل برکت در مناطق محروم کشور

بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام سال ۱۴۰۱ را با ایجاد ۳۰۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم به پایان می‌رساند.
مدیرعامل بنیاد برکت درباره عملکرد این بنیاد در سال ۱۴۰۱ توضیح داد: امسال در حوزه اشتغال اجتماع‌محور ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را راه‌اندازی کرده‌ایم که ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار برای ۳۰۰ هزار نفر را به شکل مستقیم و غیرمستقیم در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور به دنبال داشته است.
محمد ترکمانه ادامه داد: بنیاد برکت در مجموع تا به امروز ۲۸۰ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور با ظرفیت ۸۴۰ هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم را در مناطق محروم و روستایی راه‌اندازی کرده است. وی خاطرنشان کرد: شبکه مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت در ۱۳ هزار و ۵۰۰ روستا و یک‌هزار و ۲۵۰ شهر از ۴۴۸ شهرستان در ۳۱ استان کشور مشغول شناسایی متقاضیان و اشتغال‌زایی برای آن‌ها هستند.
به گفته مدیرعامل بنیاد برکت، حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این ۲۸۰ هزار طرح اشتغال اجتماع‌محور بالغ بر ۳۹۰ هزار میلیارد ریال است.ترکمانه در تشریح فرآیند اشتغال‌زایی در مناطق روستایی و کم‌برخوردار کشور گفت: ۹۵۰ مجری و تسهیل‌گر بنیاد برکت در مناطق هدف در حال خدمات‌رسانی به متقاضیان اشتغال هستند و پس از شناسایی، اهلیت‌سنجی و آموزش‌های لازم، آن‌ها را برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی می‌کنند. مدیرعامل بنیاد برکت از تمرکز این بنیاد بر طرح‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور در سال ۱۴۰۱ خبر داد و اظهار داشت: در همین راستا، تفاهم‌نامه همکاری مشترک با پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاهی تمامی استان‌های کشور برای حمایت از طرح‌های دانش‌محور به امضا رسیده است.
https://siasatrooz.ir/vdcevn8zfjh8wei.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی