چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲
کد مطلب : 125492
سخنگوی دولت در پاسخ به سیاست روز:

دولت برای استیفای حقوق ملت جدی است

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت بر جدیت دولت در رابطه با برجام و استیفای حقوق ملت تاکید کرد.
وی در پاسخ به خبرنگار سیاست روز مبنی بر جدیت دولت در احیای برجام اظهار داشت: سیاست دولت که از ابتدا به موازنه خنثی سازی تحریم ها ، رفع تحریم های غیرقانونی و ظالمانه را پیش می رفته ، تغییر نکرده و نخواهد کرد ، چون معتقد است ( در این رابطه ) حق ملت ایران پایمال شده و دولت برای استیفای حقوق ملت جدی است .
سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به توافق ایران و عربستان برای از سرگیری مذاکرات، ارزیابی دولت از چشم انداز توسعه روابط دو کشور در ایجاد ثبات منطقه‌ای و توسعه اقتصادی چیست؟ گفت: این رویداد و احیای روابط دو کشور نشان داد که حل مسایل منطقه‌ای و جهانی صرفاً از مسیر غرب نمی گذرد و ما قبلا یک خطای راهبردی را در عرصه سیاست خارجی داشتیم که باید با تغییر آن خطا به دستاوردهای متعدد و مختلفی در حوزه‌های مختلف دست یافت.
وی با بیان اینکه سیاست خارجی دولت سیزدهم از ابتدا توسعه روابط همسایگی و اولویت بخشی به سیاست دیپلماسی منطقه ای و همسایگی بوده، این اتفاق را در همین راستا خواند و اظهار داشت: توجه ویژه به این دیپلماسی همسایگی قطعا با هماهنگی ها و تعاملات کشورهای منطقه صورت می گیرد و آسیایی ها اداره آسیا را هرچه بیشتر از گذشته در گذر زمان به دست خواهد گرفت. در این رویداد نیز دیدید که کشورهای منطقه نیز از این احیای روابط استقبال کردند.
https://siasatrooz.ir/vdcaomn6u49nuy1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی