چهارشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۵
کد مطلب : 125651
رئیس جمهور روسیه از مناطق درگیری‌ها در خرسون دیدن کرد

خط‌ و‌نشان پوتین برای ناتو در خط مقدم

در خط و نشانی تازه برای ناتو، ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در بازدیدی سرزده به خط مقدم درگیری‌ها در خرسون سفر کرد و با فرماندهان نظامی در خصوص جدیدترین‌ترین تحولات جنگ اوکراین گفت‌وگو کرد.
شبکه روسی راشاتودی در این خصوص گزارش کرد، رئیس‌جمهور روسیه در سفر به خرسون، گزارشاتی از ژنرال «اولگ ماکارویچ» و ژنرال «میخائیل تپلینیسکی» نیروهای هوابرد در خصوص فعالیت‌های مناطق خرسون و زاپروژیا دریافت کرد. ولادیمیر پوتین عید پاک را به هر دو ژنرال تبریک گفت و نمادهای مذهبی را به آن‌ها هدیه داد.کرملین اعلام کرد که پوتین در این سفر از دو پست فرماندهی در سرزمین‌های تازه الحاق شده به روسیه بازدید کرده و پیشرفت عملیات نظامی علیه نیروهای اوکراینی را بررسی کرده است.طبق گفته کرملین، رئیس‌جمهور روسیه به مرکز فرماندهی میدان نبرد «دنپر» واقع در خرسون سفر کرده است و همچنین سفری به جمهوری خلق لوهانسک داشته و در آن‌جا از مرکز فرماندهی گارد ملی «وستوک» (شرقی) بازدید کرده است.
خبر دیگر آنکه «مائورو ویرا» وزیر خارجه برزیل اظهارات اخیر «جان کربی» سخنگوی کاخ سفید درباره جنگ اوکراین را رد کرد.«لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا» رئیس‌جمهور برزیل در سفر اخیر خود به چین، ایالات متحده را به دمیدن در آتش جنگ اوکراین متهم کرده بود.در این میان لاوروف وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد کشورش خواستار حل‌وفصل جنگ در اوکراین است اما غرب مانع اجرای این روند می‌شود.
خبر دیگر آنکه تحلیلگران نظامی می‌گویند که ارتش اوکراین دراستفاده از تانک‌های آلمانی لئوپارد، به دلیل کیفیت پایین تدارکات، با مشکلاتی مواجه شده است. در حالیکه غرب سیل ارسال سلاح و مهمات را به اوکراین برای مقابله با ارتش روسیه شروع کرده، تحلیلگران نظامی از «کیفیت پایین تجهیزات نظامی» غرب به اوکراین خبر می‌دهند. مقامات ارشد اوکراین گفته‌‌اند که برای عضویت در ائتلاف ناتو به تضمین‌های امنیتی نیاز دارند. یک مقام ارشد اوکراینی مدعی شد این کشور هر زمان که آماده باشد ضدحمله علیه سربازان روسیه را شروع خواهد کرد.
روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت، ائتلاف ناتو به سرعت در حال رفتن از رویکرد بازدارندگی بر مبنای اقدام تلافی جویانه به سمت بازدارندگی با محروم سازی است.در این میان در شکستی دیگر برای غرب، هند و روسیه، برای تقویت روابط میان دو کشور، درباره توافقنامه تجارت آزاد گفت‌وگو می‌کنند.در این میان وزرای دفاع چین و روسیه طی نشستی در مسکو ضمن تاکید بر تقویت همکاری راهبردی بین نیروهای مسلح دو کشور، از هماهنگی اقدامات برای گشت‌زنی مشترک خبر دادند.
در همین حال سخنگوی وزارت امور خارجه چین از اتحادیه اروپا خواست در روابط با پکن، مستقل و براساس احترام متقابل و منافع مشترک عمل کند. وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور در پاسخ به سوالی درخصوص روابط چین و اروپا گفت گفت: چین و اتحادیه اروپا دارای طیف وسیعی از منافع مشترک هستند، با همکاری بجای رقابت و تعامل بجای اختلاف، می توانند روابط خود را پیش ببرند.
سخنگوی وزارت دفاع چین نیز در کنفرانس خبری اعلام کرد چین قاطعانه با هرگونه حضور ناتو در مسائل آسیا-اقیانوسیه به بهانه موضوعی به نام " چالش چین " برای ایجاد نسخه آسیا-اقیانوسیه ای از ناتو مخالف است.تان کفئی سخنگوی وزارت دفاع چین مخالفت قاطعانه پکن از ایجاد نسخه آسیایی ناتو در منطقه اسیای شرقی به بهانه موضوعی به نام " چالش چین" اعلام کرد.ینس استولنبرگ دبیر کل ناتو پیش تر در بیانیه ای اعلام کرده بود که در برابر "چالش امنیتی" از سوی چین، ناتو باید حضور خود را در منطقه هند-اقیانوسیه افزایش دهد.
https://siasatrooz.ir/vdchmmnzz23ni-d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما