يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۳
کد مطلب : 125669

نارضایتی ۷۴ درصد فرانسوی‌ها از مکرون

یک نظرسنجی جدید نشان داد محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه به پایین‌ترین حد از زمان روی کار آمدن رسیده و فقط ۲۶ درصد از فرانسوی‌ها پس از اجرایی شدن قانون جنجالی اصلاحات بازنشستگی از او حمایت می‌کنند.
مقایسه این نظرسنجی با نظرسنجی روزهای اخیر نشان می‌دهد که محبوبیت ماکرون دو درصد دیگر کاهش یافته است.نظرسنجی جدید نشان داد محبوبیت رئیس‌جمهور فرانسه در پایین‌ترین حد از سال ۲۰۱۷ قرار دارد و ۲۶ درصد نظر مساعدی نسبت به او دارند. این پایین‌ترین میزان از سال ۲۰۱۷ است. آخرین باری که محبوبیت ماکرون در این سطوح بود، اکتبر ۲۰۱۸ در جریان اعتراضات ضد دولتی جلیقه زردها بود. تنها ۳۶ درصد فرانسوی گفتند ماکرون اقتدار خود را همچنان حفظ کرده و ۸۴ درصد شهروندان فرانسه در نظرسنجی مذکور گفتند رئیس‌جمهورشان بیشتر از مردم فاصله می‌گیرد. منابع خبری از ادامه تظاهرات معترضان خشمگین در فرانسه همزمان با سفر رئیس‌جمهور این کشور به مناطق خارج از پاریس خبر می‌دهند. پلیس فرانسه برای دور کردن معترضان خشمگین در روستایی در جنوب فرانسه از امانوئل ماکرون گاز اشک‌آور شلیک کرد. ماکرون بعد از آنکه در سفر به شرق فرانسه از سوی معترضان هو شدخبرگزاری فرانسه گزارش داد وقتی او وارد سلستد در منطقه آلزاس شد، معترضان محلی با شعارهایی مثل «ماکرون استعفا بده!» به استقبال وی رفتند و او را هو کردند و مورد تمسخر قرار دادند. یکی از حاضران او را متهم به داشتن دولتی فاسد در مقیاسی بی‌سابقه کرد و تاکید کرد به زودی دولتش سقوط خواهد کرد.
در همین حال مارین لوپن رهبر حزب دست‌راستی «اجتماع ملی» فرانسه با بیان اینکه کشورش اکنون «بیشتر به یک دموکراسی شکست‌خورده» شبیه است، گفت که روابط میان امانوئل مکرون رئیس جمهوری و مردم فرانسه کاملا از هم‌پاشیده است.لوپن گفت که مکرون به دلیل امتناع از گوش دادن به خواست مردم باعث برانگیختن خشم آن‌ها شده است.وی با اشاره به اصلاحات جنجالی قانون بازنشستگی اظهار کرد: مکرون باعث بروز این خشم شده و عامل این بی‌نظمی و آشوب شده است.
https://siasatrooz.ir/vdcg3n9qyak9x34.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی