پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۲:۴۶
کد مطلب : 125769

خنثی‌سازی تجاوز پهپادی اوکراین به مقر پوتین

خنثی‌سازی تجاوز پهپادی اوکراین به مقر پوتین
سخنگوی کاخ کرملین با اعلام خبر دفع حمله پهپادی اوکراین به مقر ریاست‌جمهوری روسیه، گفت که استفاده از هرگونه پهپاد و کوادکوپتر در مسکو ممنوع می‌شود.
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه از دفع حمله هواپیماهای بدون سرنشین ارتش اوکراین به کاخ کرملین خبر داد.پسکوف طی نشست خبری در مسکو گفت که رژیم کی‌یف اقدام به انجام حمله پهپادی به اقامتگاه «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در کرملین داشت.وی با بیان اینکه در این حمله دو فروند هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی پیش از رسیدن به کرملین رهگیری و نابود شدند، توضیح داد که مسکو این حمله را سوءقصد به جان پوتین می‌داند.پسکوف تاکید کرد که روسیه این اقدام را یک حمله تروریستی از جانب اوکراین دانسته و این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که هر طور صلاح می‌داند، اقدامات تلافی‌جویانه انجام دهد.وی با بیان اینکه در زمان این حمله، پوتین در کرملین نبود و آسیبی به او نرسیده، افزود که برنامه کاری رئیس جمهور روسیه تغییری نکرده و کار دولت طبق معمول ادامه خواهد داشت.
خبر دیگر آنکه یک نشریه آمریکایی در گزارشی نقطه ضعف عجیب توپخانه‌های ارسالی از آلمان به اوکراین را برملا کرد. بیزینس اینسایدر در گزارشی نوشت، کاشف به عمل آمده که توپخانه خودکششی ساخت آلمان موسوم به «پانزرهوبیتس۲۰۰۰» که به کی‌یف ارسال شده، در شرایط آب‌وهوایی نامساعد به شدت آسیب‌پذیر است! در همین حال هفته‌نامه نیوزویک گزارش داد آمریکا ممکن است بزودی با امضای یک توافق همکاری دفاعی، نیروهایش را به پایگاهی در نزدیکی مرز روسیه با فنلاند اعزام کند؛ اقدامی که از تلاش‌های تحریک آمیز واشنگتن علیه روسیه پرده بر می‌دارد.
از سوی دیگر وزیر دفاع ترکیه از برگزاری نشست سه‌جانبه درباره توافق غلات با حضور نمایندگان ترکیه، روسیه و اوکراین در پنجم ماه مه (۱۵ اردیبهشت) خبر داد. این در حالی است که زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین می‌گوید دولت آمریکا او را در جریان افشای اطلاعات محرمانه پنتاگون قرار نداده و این برای وجهه کاخ سفید و آمریکا خوب نیست.دولت آمریکا قصد دارد ۳۰۰ میلیون دلار دیگر تسلیحات و مهمات دیگر به اوکراین کمک کند. در این میان کمیسیون اروپا از طرحی برای راه اندازی تولید مهمات توپخانه رونمایی کرد. به گفته منابع سیاسی هدف از این طرح، اولویت قراردادن صنعت اسلحه‌سازی در جهت توسعه اقتصادی است.
https://siasatrooz.ir/vdch-mnzw23niqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما