دوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۷
کد مطلب : 125918

تشییع مرزبانان مظلوم

تشییع مرزبانان مظلوم
پیکر شهدای حمله تروریستی به برجک مرزبانی «مزه سر» در سراوان با حضور جمعی از فرماندهان لشکری و کشوری، خانواده معظم شهدا و مردم استان سیستان و بلوچستان در زاهدان تشییع شد.‌
به گزارش تسنیم سردار رضایی جانشین فرمانده انتظامی کل کشور، سردار گودرزی فرمانده مرزبانی و مسئولان نظامی و انتظامی در مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر شهدای مظلوم مرزبانی حادثه تروریستی هنگ مرزی سراوان حضور داشتند. فرمانده مرزبانی در حاشیه این مراسم اظهار داشت: تروریست‌ها با استفاده از خاک پاکستان به برجک مرزبانی مزه‌سر حمله کردند. صبر ما تا حدودی است؛ کشورهای همسایه باید مراقب خاک خود باشند. سردار گودرزی تصریح کرد: به کشورهای همسایه تذکر می‌دهیم حُسن همجواری را رعایت کنند. ما صبرمان تا حدودی است و نباید اجازه دهند از داخل کشورشان موضوعات ضدامنیتی انجام شود.
سردار قاسم رضایی در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای هنگ مرزی سراوان در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به زنده نگه داشتن نام و یاد شهیدان اظهار داشت: شهدا، عزت و سربلندی ایران اسلامی را در دنیا محقق کردند و امروز امنیت و آرامش حاکم بر جامعه مدیون فداکاری و اخلاص این عزیزان است.
جانشین فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه شهدا با نثار جان خود در راه انقلاب، نظام و دستاورد های مقدس آن سربلندی و عزت را برای ملت و نظام به ارمغان آوردند تصریح کرد: اگر وجود گرانبها و ارزشمند شهدای عزیز نبود شاید این کشور هیچوقت در مسیر آرامش و تعالی قرار نمی‌گرفت و جایگاهی را که اکنون در جهان دارد به دست نمی‌آورد. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کسانی که به دنبال ایجاد تفرقه و تفرقه افکنی هستند بیان داشت؛ پیام شهیدان بر محکومیت ایجاد تفرقه میان ملت هاست و دشمنان قسم خورده نظام بدانند که مردم این استان وفادارترین مردم به نظام و کشور خود هستند.
سردار رضایی با بیان اینکه مرزهای ایران با کشورهای همسایه مرزهای مودت و دوستی است، بیان داشت: مرزهای جغرافیای سیاسی یک خط فرضی هست و روابط بین ایران اسلامی با کشور دوست و همسایه پاکستان و افغانستان رابطه دیرینه و تاریخی دارد.
وی بیان داشت: مهمترین راهبرد دشمن بر علیه جمهوری اسلامی ایران ، ایجاد ناامنی است که چشم دیدن این وحدت و یکپارچگی را ندارند و با بصیرت مردم ولایت مدار و اقتدار نیروهای مسلح کماکان تیر دشمنان به سنگ خواهد خورد. سردار رضایی با بیان اینکه مسیر شهداء را مصم تر و محکم تر ادامه خواهیم داد، خاطر نشان کرد؛ دشمنان نظام بدانند با هیچ نیرنگ و دسیسه‌ای نمی‌توانند وحدت میان این منطقه را از بین ببرند.
۵ تن از مأموران مرزبانی سراوان شب گذشته در ‌درگیری با یک گروهک تروریستی به شهادت رسیدند. در این درگیری که در منطقه «مَک سوخته» رخ داد، ۲ مرزبان کادر و ۳ سرباز به شهادت رسیدند و ۲ مأمور دیگر نیز مجروح شدند.
https://siasatrooz.ir/vdcdfk0fjyt0xn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی