چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۰
کد مطلب : 125936

واکنش اسلامی به دروغ‌پردازی‌های هسته‌ای

صهیونیست‌ها سال‌هاست اراجیف می‌گویند رئیس سازمان انرژی اتمی درباره ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر ساخت سایت هسته‌ای در رشته‌کوه‌های زاگرس، اظهار کرد: دشمن صهیونیستی سال‌هاست این اراجیف را می‌گوید و جوسازی ایجاد می‌کند و هر زمان شرایط آنان در منطقه و در محیط خودشان تنگ و سخت می‌شود، این عملیات روانی و ادعاها را تشدید می‌کنند.
محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی دیروز در حاشیه برگزاری جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر ساخت سایت هسته‌ای در رشته‌کوه‌های زاگرس، اظهار کرد: دشمن صهیونیستی سال‌هاست این اراجیف را می‌گوید و جوسازی ایجاد می‌کند و هر زمان شرایط آنان در منطقه و در محیط خودشان تنگ و سخت می‌شود، این عملیات روانی و ادعاها را تشدید می‌کنند.وی افزود: جمهوری اسلامی ایران مطابق موازین آژانس و پادمان کار می‌کند و هر زمان بخواهد فعالیتی انجام دهد، تنظیماتش را با آژانس برقرار و مطابق آن عمل می‌کند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید ایران در حال ساخت تونل‌هایی بسیار عمیق در حوالی تاسیسات اتمی نطنز است. این گزارش با استناد به تصاویر ماهواره ای برآورد کرده که با چنین تونل هایی، جلوگیری از دستیابی احتمالی ایران به سلاح هسته‌ای سخت‌تر شود. به تازگی نیروی هوایی آمریکا، عکس‌هایی از نوعی بمب را به نمایش گذاشته بود که ویژه از بین بردن تاسیسات زیرزمینی است. خبر دیگر از رفتارهای غیر سازنده غرب آنکه، «متیو میلر»، سخنگوی جدید وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری سه‌شنبه به امضای توافقات تجاری میان ایران و اندونزی علی‌رغم تحریم‌ها واکنش نشان داد.
رسانه‌های ایران گزارش دادند در جریان سفر «سید ابراهیم رئیسی»، رئیس‌جمهوری ایران به اندونزی مقام‌های دو کشور ۱۱ سند همکاری امضا کردند. در نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یکی از خبرنگاران خواستار اعلام موضع متیو میلر درباره امضای توافقات تجاری میان تهران و جاکارتا علی‌رغم تحریم‌ها شد. میلر در پاسخ گفت: «نظر خاصی درباره سفر آنها [به اندونزی] ندارم. فقط به طور کلی می‌گویم ما اجرای موشکافانه تحریم‌ها علیه ایران را ادامه می‌دهیم.»سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا اضافه کرد: «ما برای اقدام علیه ناقضان تحریم‌ها تردید نخواهیم کرد. پیش از این بارها چنین اقداماتی در دنیا انجام داده‌ایم و به طور منظم با کشورها تعامل کرده و آنها را از برداشتن گام‌هایی در قبال ایران که ناقض تحریم‌ها باشند برحذر می‌داریم.»اندونزی به دنبال یافتن بازارهایی جدید به منظور متنوع کردن گزینه‌های صادرات خود و کاهش وابستگی به شرکای تجاری سنتی خود است. وبگاه بورنئوبولتن نوشته تضعیف اقتصاد و ریسک‌های ژئوپولتیک باعث اثرات منفی بر شرکای تجاری اندونزی شده است.
در این میان زهرا ارشادی سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل عنوان کرد، متأسفانه اعمال اقدامات قهری یکجانبه (تحریم‌های یکجانبه) مانع از تحقق این عناصر می‌شود. اقدامات قهری اجباری یکجانبه پیامدهای شدیدی به‌ویژه بر ناامنی غذایی دارد که بر غیرنظامیان، به‌ویژه زنان و کودکان تأثیر می‌گذارد. این اقدامات غیرقانونی همچنین نظام‌های مراقبت‌های بهداشتی و سازمان‌های بشردوستانه را با مشکل مواجه و دسترسی به تجهیزات پزشکی را محدود می‌کند و نیز مانع ارسال کمک‌ها می‌شود.این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: با لغو تحریم‌های یکجانبه، جامعه بین‌المللی می‌تواند محیطی را ایجاد کند که پاسخ‌های انسان دوستانه سریع و مؤثر را ممکن می‌سازد و تضمین می‌کند که کمک‌های حیاتی بدون تأخیر یا محدودیت‌های غیرضروری به افراد نیازمند می‌رسد.
https://siasatrooz.ir/vdcdsk0f9yt0xn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی