جمعه ۵ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۰
کد مطلب : 125946
سردار قاآنی:

مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگویش شهر دزفول بود

سردار قاآنی گفت: شهر دزفول در خط اول جبهه بود و ساکنان این شهر حامی و پشتیبان نبرد با دشمن بودند. مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگوی آن شهر دزفول بود.
مراسم بزرگداشت چهارم خرداد - روز مقاومت و پایداری و روز دزفول در تهران عصر روز پنچشنبه با حضور خیل عظیمی از خانواده‌های دزفولی و خوزستانی، سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و جمعی از فرماندهان لشکری و کشوری در سالن همایش خلیج فارس موزه انقلاب و دفاع مقدس برگزار شد.
سردار قاآنی ضمن بیان اهمیت مقاومت در پشت جبهه‌های نبرد، در خصوص شاخصه‌های مقاومت مردم دزفول گفت: شهر دزفول ایران در خط اول جبهه بود و ساکنان این شهر حامی و پشتیبان نبرد با دشمن بودند. مقاومت ریشه ایدئولوژیک داشت و والاترین الگوی آن شهر دزفول بود. ارزش شهر دزفول دارای ابعادی همچون استواری و مقاومت است. از دیگر سخنرانان این مراسم سردار عبدالمحمد رئوفی فرمانده لشکر ۷ ولی‌ّعصر عجل الله تعالی فرجه در ۸ سال دفاع مقدس بود که بر ضرورت بهره‌گیری از توان همه فرزندان دزفول در تهران و دزفول برای بارور کردن استعدادهای خدادادی منطقه دزفول تأکید کرد. همچین ابوشریف نماینده نهضت‌های آزادی‌بخش نیز سخنانی در خصوص تأسی و الگوگیری مردم سایر ملت‌های مقاوم از مقاومت مردم دزفول ایراد کرد.
همچنین سردار کلولی دزفولی، مدیرعامل بنیاد چهار خرداد نیز در حاشیه این مراسم گفت: مردم دزفول در ۸ سال دفاع مقدس برای دفاع از ارزش‌های انقلابی و ایران ایستادگی کردند و ۴ خرداد اوج افتخار مردم دزفول در مسیر ولایت‌مداری است، مردم دزفول نشان دادند که ایران اسلامی می‌تواند در مقابل تمام ابرقدرت‌ها بایستد. سردار کلولی دزفولی با اشاره به ۲۷۰۰ روز ایستادگی مردم دزفول گفت: مقاومت مردم دزفول الگویی برای جبهه های مقاومت از غز و کرانه باختری تا حلب و سوریه شد.وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت این رویداد مهم گفت: بدون توجه به بزرگداشت این رشادت ها، یاد و خاطره رزمندگی ها، اعتقادات و پایداری ها رخ بر می بندد و به فراموشی سپرده می شود.مدیرعامل بنیاد چهار خرداد افزود: اگر فرهنگ شهادت در کشور ما پررنگ باشد دژی محکم در برابر دشمن خواهیم ماند و به دشمن این گونه معرفی می شویم.

مردم دزفول آماده شهادت بودند
محمدحسین جلالی فر، رزمنده جنگ تحمیلی و عضو بنیاد ۴ خرداد در حاشیه این مراسم با اشاره به رشادت های مردم دزفول گفت: مردم دزفول آماده شهادت بودند به همین دلیل نماد مقاومت ‏شدند.‏او با اشاره به اینکه این ‏روز به پاسداشت مقاومت دزفول در جنگ تحمیلی توسط نخست وزیر وقت نامگذاری شده است، گفت: دزفول در زمان جنگ ‏علاوه بر اینکه ۱۵ تا ۲۰ یگان جنگ را پشتیبانی می کرد، به دلیل بصیرت و معنویت مردم این شهر و همچنان ایستادگی آنها ‏در مقابل حملات رژیم بعثی به عنوان الگوی مقاومت شناخته شدند و عنوان دزفول شهر مقاومت به این شهر داده شد.‏این رزمنده جنگ با بیان اینکه دزفول تنها یگانی بود که علاوه بر نیروی خدمات، پشتیبانی هم ارائه می کرد، تصریح کرد: در ‏زمان حملات ما برای کمک به آسیب دیدگان رفته بودیم فردی که تا کمر زیر آوار بود زمانی که من برای کمک کردن رفته ‏بود به من گفت: «من را رها کن؛ من تا کمر در بهشت هستم» و با لبخند می گفت: «۱۵ نفر از خانواده من زیر خاک هستند.» و این ‏خاطره ای از دوران جنگ در دزفول است که نشان می دهد که مردم چقدر آماده شهادت بودند.‏
از دیگر برنامه‌های این مراسم نمایش شکوه مقاومت در خصوص ماندن مردم دزفول در شهر زیر بمباران و موشکباران دشمن برای حفظ شهر و تقویت روحیه رزمندگان بود. در پایان مراسم کودکان و خانواده‌های آنان سرود «سلام فرمانده ۲» را اجرا کردند و مراسم با برگزاری نماز جماعت در مسجدجامع خرمشهر موزه دفاع مقدس خاتمه یافت.
https://siasatrooz.ir/vdceen8zpjh8woi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی