چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
کد مطلب : 125997
همراه با اعضای دولت در حیاط پاستور

برای چندمین بار؛بنزین گران نمی‌شود

اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت در حیاط پاستور همچون هفته‌های گذشته به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ دادند.
محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت هنرمندانی که ادعا شده بود ممنوع الکار شده اند، گفت: برنامه‌های اجرای صحنه این هنرمندان منتشر شده هفته بعد اکثرا اجرا دارند، این مساله نشان داد همان طور که پیش‌بینی شده بود جوسازی رسانه‌ای است و همه افرادی که مطرح بودند زمان‌بندی برای فروش بلیط آن‌ها انجام شده است.
عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات نیز درباره پلتفرم ویراستی گفت: تلاش می‌کنیم این پلتفرم را به یک بستر ارتباطی امن برای مردم تبدیل کنیم و دولتمردان هم بیایند و در این سکو حضور پیدا کنند و پاسخگوی سوالات مردم باشند.
احمد وحیدی وزیر کشور در جمعه خبرنگاران با تاکید بر اینکه در حال حاضر اوضاع و احوال مرزی کشور کاملا آرام است و تردد مرزی برقرار است،‌ افزود:ما با حاکمان افغانستان تعامل داریم، طبیعتا هر حرفی باشد باید از طریق گفت و گو حل و فصل شود.
سید صولت مرتضوی وزیر کار نیز درباره افزایش یارانه‌ها اظهار کرد: کسانی که یارانه‌بگیرشان یا هر عضو از خانواده‌شان ۴۰۰ هزار تومان دریافت نقدی یارانه دارند، در صورتی که از کالابرگ الکترونیکی استفاده کنند این میزان به ۴۸۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. وی یادآور شد: شرط لازم برای برخورداری از این امتیاز این است که کسانی که مشمول یارانه هستند تا ۷۰ درصد از یارانه‌شان را کالا خریداری کنند که شامل کالاهایی از جمله لبنیات به میزان ۳ کیلوگرم در ماه پنیر ۴۰۰ گرم، تخم مرغ یک کیلوگرم، گوشت مرغ ۲ کیلوگرم، روغن مایع ۸۱۰ گرم، ماکارونی ۷۰۰ گرم، برنج ایرانی ۲ کیلوگرم، ماست پرچرب ۲.۵ کیلوگرم، قندوشکر ۵۰۰ گرم، حبوبات ۱ کیلو و ۲۰۰ گرم و گوشت منجمد گوساله هم ۱ کیلوگرم در ماه خواهد بود.
عزت‌الله ضرغامی وزیر ‏‏میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره بازداشت مدیر مجموعه حافظیه در پی انتشار فیلم مربوط به یک خواستگاری در حافظیه شیراز، گفت: خانم ادهم همکار خوب، متخصص، کارشناس، متعهد و مومنه ما بعد از دو شب بازداشت با قید وثیقه آزاد شد.
وی ادامه داد: در دولت درباره این مساله بحث شد، ارزش‌های خانم ادهم برای ما محرز است، اما اگر هرگونه رفتار مغایر با فرهنگ و اصول اجتماعی مردم در جایی انجام شود که نسبتی با بخش‌های دولتی داشته باشد، طبق قانون باید در هیات تخلفات اداری که جایگاه قانونی دارد بررسی شود و در صورت صحت نسبت به آن تصمیم گیری شود.
رضامراد صحرایی که به تازگی بر صندلی وزیر آموزش و پرورش نشسته با اعلام اینکه برنامه ویژه‌ای برای جلوگیری از سونامی بازنشستگی داریم توضیح داد: از همین تاریخ معلمانی که دارای مدرک کارشناسی هستند و زیر ۶۰ سال سن دارند می‌توانند تا ۶۰ سالگی به خدمت خود ادامه دهند. معلمانی که زیر ۶۵ سال هستند و مدرک کارشناسی ارشد دارند تا ۶۵ سالگی می‌توانند به خدمت خود ادامه دهند.
جواد اوجی وزیر نفت نیز در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین گفت: در هر جایی که صحبت کرده‌ام اعم از حیاط دولت، سخنرانی و یا جایی مصاحبه داشتیم اعلام کرده‌ایم که دولت هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین ندارد.
امیر حسین قاضی‌زاده رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره اظهار نظر فرزندان برخی شهدا درباره حوادث کشور گفت: این ها پدران‌شان کسانی بودند که درمسیر انقلاب، آرمان های انقلاب و مکتب امام به شهادت رسیدند. ممکن است فرزندان شان دچار مشکلاتی شده باشند، در همه گروه های جامعه هستند، البته خانواده ایثار و شهادت در همین اغتشاشات نشان داد محکم پای کار انقلاب و کشور بوده و هنوز هم حاضر به فداکاری است.
همچنین علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در واکنش به اظهارات رئیس مجلس در باره این‌که «منعی برای واردات خودروهای کارکرده وجود ندارد و دولت می‌تواند این کار را انجام دهد، اظهار کرد: تشکر می‌کنم از رئیس مجلس به خاطر تغییر نظر خود، دولت از این امر بسیار استقبال می‌کند. منتظریم به صورت مکتوب این نظر رئیس مجلس به دولت ابلاغ شود.
بهرام عین اللهی وزیر بهداشت نیز درباره موضوع ایمنی بیمارستان حضرت مهدی (عج) تهران، اظهار کرد: بیمارستان مهدی از مجهزترین و پیشرفته ترین بیمارستان های کشور است که همه مراحل نظارتی آن طی شده و مجوزهای آن در حال ارسال است. وی افزود: این بیمارستان جزو ایمن‌ترین بیمارستان ها بوده و توان تحمل ۹ ریشتر زلزله را دارد. موضوع ایمن نبودن این بیمارستان نباید مطرح می شد چون اطمینان مردم از بین می رود.
https://siasatrooz.ir/vdcaomn6049nuo1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما