پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ - ۰۳:۱۹
کد مطلب : 89989

گذشت علي دايي از مايلي‌كهن

علی دایی با انتشار نامه‌اي اعلام کرد که از حقش نسبت به محمد مایلی کهن می‌گذرد.
به گزارش فارس، متن این متن را در زیر بخوانید.
به نام آن که اگر حکم کند همه محکومیم
خداوند نبخشد بنده‌ای را که از سختی و گرفتاری دیگران خشنود باشد.
آنچه در روزهای اخیر رقم خورد محصول اتفاقات و رفتار و گفتارهایی بود که مدتها تکرار مي‌شد و من را در جایگاه مجرم مي‌نشاندند و هر آنچه بر زبانشان مي‌آمد نثار من و خانواده‌ام مي‌کردند بی آنکه دلیل خصومت شان را بدانم. مرا مغرور مي‌خواندند بی‌آنکه کسی از آنها بپرسد ولو اگر علی دایی مغرور باشد چه ارتباطی به شما دارد؟
در روزهایی که بدترین نسبت‌ها را به من و خانواده‌ام مي‌دادند و همه سکوت کرده بودند چه مي‌شد کرد جز اینکه دست به دامان قانون شوم؟ قانونی که قبلا هم رای خود را در این‌باره صادر کرده و من از حقم گذشته بودم.
این بار روند پرونده به سمتی منتهی شد که مجازات فرد مقصر فقط مجازات خود او نبود. رفتن به حبس یک نفر، خیلی‌ها و به خصوص خانواده‌اش را مکدر مي‌کند و قسم مي‌خورم بارها و بارها به این مسائل فکر کردم اما وقتی متولی امامزاده حرمت امامزاده نگه ندارد و کسی که قانون او را محکوم کرده از کرده‌اش پشیمان نیست تکلیف طرف مقابل چه باید باشد؟
طی روزهای اخیر بزرگان بسیاری با من تماس گرفتند و البته همه دوستان به تنها سوال من پاسخ قانع‌کننده ندادند.پرسیدم به خانواده شما توهین شود چه مي‌کنید و هیچکدام نتوانستند خودشان را جای من قرار دهند.
امروز اما نه به اصرار کسی که پس از مشورت با خانواده‌ام تصمیم گرفتم از آنچه قانون حق من دانسته بگذرم زیرا راضی نیستم حتی لحظه‌اي غصه نوه‌اي را ببینم که چشم انتظار پدربزرگش است. منی که در دفاع از حیثیت خانواده‌ام پا به دادگاه گذاشته‌ام امروز برای رفع تکدر خانواده‌اي که در ماجرای ما هیچ قصوری نداشته اما عضوی از خود را گرفتار مي‌بیند از حقم گذشتم و امیدوارم خداوند از گناهان همه ما بگذرد.
نظر آنهایی که طی روزهای اخیر چه در تماس مستقیم با من و چه در جراید در این‌باره اظهاراتی داشتند قطعا محترم است هر چند به نظر مي‌رسد فضایی برای برخی موج‌سواران همیشگی فراهم شده بود تا موج‌سواری کنند. کسانی که جهل به موضوع دارند یا خود را به جهالت زده‌اند و خداوند متعال در سوره فرقان فرموده‌اند: إِذَا خَـاطَـبَـهُـمُ الْـجـَاهِـلُـونَ قَـالُـوا سَـلَـامًـا.
بندگان خداى رحمان کسانى‌اند که هنگامی که جاهلان آنها را مخاطب سازند به آنها سلام می‏گویند.
قاعده شاگرد استادی را من بهتر از خیلی از آنها بلدم و کاش قاعده استاد شاگردی هم در جامعه ما رعایت شود تا هیچگاه ماجراهایی اینگونه رقم نخورد.
به امید آن که روزی برسد که مرور خاطره‌هایمان گل لبخند را بر لبان بنشاند نه اینکه در فضایی پر از کینه و عداوت، سعی کنیم برای رسیدن به منافع خود، روزهای خوبمان را هم فراموش کنیم. وَ لا تَـستَـوِى الحَسـنَـةُ وَ لا السـیِّئـَـةُ ادْفَـعْ بِـالَّتـى هِـىَ أَحْـسنُ. هرگز نیکى و بدى یکسان نیست، بدى را با نیکى دفع کن.(سوره فصلت آیه ۱۴)

دايي رضايتش را پس بگيرد
دستيار سابق مايلي‌کهن در تيم‌ملي گفت: اگر علي دايي رضايت داده است برود و رضايتش را پس بگيرد ما اين رضايت را نمي‌خواهيم.
نادر فریاد‌شیران در مورد رضایت علی دایی برای آزادی محمد مایلی‌کهن گفت: اگر دایی رضایت داده است برود و رضایتش را پس بدهد. من این حرف را از طرف خودم و خانواده مایلی‌کهن می‌زنم. من از طرف او وکالت دارم و این حرف را می‌زنم. زیرا با رضایت دایی هم این قضیه حل و فصل نمی‌شود و اگر مایلی‌کهن بیرون بیاید باز هم علیه او حرف می‌زند. پس بهتر است دایی برود و رضایتش را پس بگیرد.
وی ادامه داد:‌ محمد دادکان گفته اگر مایلی‌کهن کتبا بنویسد او وساطت می‌کند و رضایت دایی را جلب می‌کند. من می‌خواهم به دادکان بگویم روزی که محمد مایلی‌کهن از فنس‌ها بالا رفت برای کتک زدن داور این کار را نکرد. مگر داور بین تماشاگران است که او از فنس بالا برود. مایلی‌کهن در حمایت از دادکان می‌خواست لیدری را که به او فحاشی کرده بود کتک بزند. لیدری که اکنون برای خودش حسابی معروف شده است.(پیدا کنید پرتغال فروش را) آقای دادکان آن روز مایلی‌کهن بدون اینکه از شما رضایت کتبی داشته باشد در دفاع از شما برآمد. آقای دادکان لازم نیست شما هم وساطت کنید. محمد مایلی‌کهن و خانواده‌اش با عشق این زندان را قبول می‌کند.

https://siasatrooz.ir/vdccooq4.2bqo48laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی