پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ - ۰۰:۳۱
کد مطلب : 90764
ایران - قطر امروز در جام ملت‌های آسیا

ماموریت، شکار تیم چند ملیتی

ماموریت، شکار تیم چند ملیتی

تیم‌ملی ایران در دومین دیدارش در مرحله گروهی امروز به مصاف تیم قطر خواهد رفت.
تیم‌ملی ایران با یک بازی با برنامه بحرین را ۲ بر صفر شکست داد تا اولین فینال از سه فینال مرحله گروهی را با موفقیت پشت سربگذارد. اکنون نوبت بازی با قطر است. قطری که از نظر مالی و امکانات سخت‌افزاری اصلا با تیم‌ملی ایران قابل قیاس نیستند. آنها به لطف دلارهای نفتی‌شان نه تنها بهترین و مجهز‌ترین ورزشگاه‌های جهان را برای کشور کوچک‌شان در حاشیه خلیج‌فارس ساخته‌اند که میزبانی جام‌جهانی را هم با هزار حاشیه و شایعه گرفته‌اند اما هنوز حضور در این رقابت‌ها را تجربه نکرده‌اند!
حریف پولدار ایران که با صدور تابعیت برای برخی از بازیکنان آفریقایی و کشورهای دیگر، به تیمی چند ملیتی معروف است، بازی با ایران را به چشم دیدار مرگ و زندگی می‌بیند و برای دفاع از اعتبار خود و از دست ندادن شانس صعود، با تمام توان به میدان خواهد آمد. قطر می‌خواهد به لطف بازیکنان با کیفیت خارجی برای فوتبالش افتخاری بخرد! اما افتخار خریدنی نیست باید آن را به دست بیاوری با تجربه، مهارت، دانش فنی، عرق و تعصب به پیراهن تیم‌ملی را نمی‌توان با پول به بازیکنی تزریق کرد.
تکنیک ذاتی فوتبالیست‌های ایرانی در کنار تعصب به پیراهن تیم‌ملی و اندیشه‌های فوتبالی کی‌روش از تیم‌ملی، یک تیم جسور، شجاع و کامل ساخته است. تیمی که با وجود همه مشکلاتش در راه آماده‌سازی برای جام ملت‌ها توانست یکبار دیگر توانایی فوتبال ایران را به رخ آسیا بکشد و همه فهمیدند که بی‌جهت در آسیا اول نیستیم.
تیم‌ملی ایران از نظر تاکتیک تیمی اشکال هم کم ندارد. ما در بین ۱۶ تیم حاضر در جام ملت‌های آسیا از نظر تعداد پاس با ۳۲۵ پاس در بازی با بحرین در جایگاه چهاردهم هستیم! از نظر دقت در پاس هم در بین ۱۶ تیم جام ملت‌ها در رده دهم ایستاده‌ایم. بین بهترین پاسورها و همچنین در بین بازیکنانی که موقعیت گلزنی خلق می‌کنند در این جام تا امروز بازیکنی نداریم اما این ایرادهای فنی طبیعی است.
اگر کره جنوبی در بازی اولش ۵۹۶ پاس می‌دهد به خاطر توانایی‌ خارق‌العاده بازیکنانش نیست که به واسطه بازی‌های تدارکاتی فراوانی است که این تیم قبل از جام ملت‌ها داشته، اما حرف‌های کی‌روش در مورد تحریم ناجوانمردانه ایران بعد از برد بحرین نشان داد که فوتبالیست‌های ملی‌پوش ما چگونه خود را برای حضور در این رقابت‌ها آماده کرده‌اند.
قطر حریف امروز ایران اگرچه شکست ۴ بر یک را مقابل امارات پذیرفته‌اند اما آنها را نباید دست‌کم بگیریم. قطر می‌داند اگر در این بازی بازنده شود باید با جام وداع کند. قطری‌ها با تمام وجود مقابل ما صف‌آرایی می‌کنند تا شاید بتوانند سه امتیاز را بگیرند و حداقل تا روز آخر مسابقات گروهی به صعود امیدوار بمانند.
جالب است که شرایط جدول به گونه‌ای است که اگر ما قطر را هم شکست بدهیم نمی‌توانیم ۱۰۰ درصد به صعودمان امیدوار باشیم مگر اینکه امارات بتواند بحرین را هم شکست بدهد که در آن صورت صعودمان با شکست دادن قطر قطعی می‌شود اما اگر امارات مقابل بحرین بازنده شود در جدول رده‌بندی ممکن است روز آخر سه تیم ۶ امتیازی شوند و کار به گل‌شماری برسد.
دیدار با قطر بسیار حساس است و قطعا هواداران ایرانی در سیدنی هم مثل ملبورن با حضور پرشور و پرشمار خود به ملی‌پوشان روحیه خواهند داد و عرصه را بر قطر تنگ می‌کنند.
تا روز گذشته بیش از ۲۵ هزار بلیت این مسابقه فروش رفته که اکثر قریب به اتفاق آنها را ایرانی‌های مقیم استرالیا خریداری کرده‌اند بنابراین اگر بگوییم روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی سیدنی! بازی داریم سخن اغراق‌آمیزی نگفته‌ایم.
امروزظهر همه ایران بازهم منتظر دیدن یک پیروزی شیرین دیگر در دومین فینال مرحله گروهی هستند. بردی که می‌تواند شور و نشاط بیشتری را به جامعه ایرانی بدهد. امیدواریم تیم ملی مثل بازی با بحرین با برنامه منطقی و زیبا بازی کند و سه امتیاز دیگر به بیش از ۷۰ میلیون هوادارش هدیه کند.

همه آمار به نفع ایران
تیم‌های ملی ایران و قطر تاکنون ۱۹ بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که ۱۱ بار تیم ایران پیروز از میدان خارج شد و ۵ بازی به تساوی انجامید و سه بار نیز قطری‌ها برنده بازی شدند.
گل‌های زده ایران دو برابر قطری‌ها
در بازی‌های انجام شده تیم ایران ۳۱ گل وارد دروازه قطری‌ها کرده است و ۱۵ بار نیز قطری‌ها موفق به گشودن دروازه ایران شدند.
درسه بازی تیم‌ملی ایران توانست به برد پرگل دست پیدا کند. در بازی‌های غرب آسیا مرداد ۸۷ در تهران تیم تحت مربیگری علی دایی توانست با نتیجه ۶ - ۱ قطری‌ها را شکست دهد. مهر سال ۷۶ در بازی های مقدماتی جام‌جهانی تیم‌ملی ایران با مربیگری محمد مایلی‌کهن توانست با نتیجه ۳ صفر قطری‌ها را در تهران شکست دهد و در بهمن‌ماه ۸۲ و در تهران، باز هم بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی تیم‌ملی ایران با مربیگری برانکو ایوانکوویچ توانست ۳ - ۱ موفق به پیروزی شود.

تهران، تبریز، دوحه میزبان این مسابقه
بازی انجام شده بین تیم‌های ایران و قطر تاکنون فقط در سه شهر انجام شده است. یک بازی دوستانه بین این تیم‌ها در اردیبهشت ۷۵ در تبریز انجام شده که ۲ صفر به نفع ایران به پایان رسید، ۵ دیدار در تهران انجام شد که ۳ بازی با پیروزی ایران و ۲ بازی به تساوی کشید. ۱۳ بازی نیز در دوحه انجام شد که ۷ بار با پیروزی ایران، ۳ پیروزی و ۳ بار تساوی به پایان رسید. 

باز هم علی دایی در صدر
اما از مجموع ۳۱ گل زده ایران در بازی‌های انجام شده با قطر تاکنون علی دایی با ۴ گل درصدر است و نیکبخت واحدی با ۳ گل پشت سر وی قرار دارد. کریم باقری، وحید هاشمیان، میلاد میداوودی، هادی عقیلی، احسان حاج‌صفی و اشکان دژاگه نیز ۲ گل به ثمر رساند و کریم باوی، فرشاد پیوس، علیرضا حکیم‌زاده، ادموند اختر، ابراهیم تهامی، احمد آل‌نعمه، سیدجلال رافخایی، آرش برهانی، غلامرضا رضایی، میلاد زنیدپور و رضا قوچان‌نژاد نیز تک گله‌های ایران در دیدارهای مقابل قطر هستند.

ایران در صدر همه رقابت‌ها
تفکیک دیدارهاي دو تیم به لحاظ رقابت‌های انجام شده نیز به شرح زیر می‌باشد.
۹ بازی دوستانه؛ ۵ برد، ۲باخت، ۲ تساوی، ۱۰ گل زده و ۶ گل خورده
۸ بازی مقدماتی جام‌جهانی؛ ۴ برد، یک باخت، ۳ تساوی، ۱۳ گل زده، ۸ گل خورده
یک بازی مسابقات غرب آسیا؛ یک برد، ۶ گل زده، یک گل خورده
یک بازی جام ملت‌های آسیا، یک برد و ۲ گل زده
تنها باخت ایران در مقابل این تیم در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی، یکی از تلخ‌ترین مسابقاتی که در ذهن ایرانی‌ها باقیمانده است. چراکه باعث عدم صعود مستقیم ایران به جام‌جهانی ۹۸ فرانسه شد.

برنامه بازی‌های گروه ۳ آسيا
امارات- بحرین ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه
ایران - قطر ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه پنجشنبه ۲۵ دی‌ماه

جدول گروه ۳ آسيا
۱- امارات ۳ امتیاز تفاضل گل ۳+
۲- ایران ۳ امتیاز تفاضل گل ۲+
۳- بحرین بدون امتیاز تفاضل گل ۲-
۴- قطر بدون امتیاز تفاضل گل ۳-

ایرماتوف داور دیدار ایران - قطر شد
روشن ایرماتوف داور ازبکستانی قضاوت دیدار تیم‌های ایران و قطر در روز دوم گروه C جام ملت‌های آسیا را بر عهده خواهد داشت. کمک‌های وی رسول‌اف و کوچ‌کرف از قرقیزستان خواهند بود. داور چهارم هم محمد بن‌یعقوب از مالزی خواهد بود.

ایران قرمز می‌پوشد
در جلسه هماهنگی دیدار تیم‌های ایران و قطر مقرر شد ایران از لباس‌های قرمز رنگ خود استفاده کند و قطر نیز سفید بپوشد.

https://siasatrooz.ir/vdcfjed1.w6dxvagiiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی