يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۳
کد مطلب : 93813
پس از ۱۷ ماه دوری محمد بنا سرمربی تيم‌ملي کشتی فرنگی شد

بازگشت به روزهاي خوب؟

بالاخره آنچه منتظرش بوديم رقم خورد و محمد بنا بار دیگر به عنوان سرمربی تيم‌ملي کشتی فرنگی انتخاب شد تا اميدها براي بازگشت كشتي فرنگي به روزهاي خوبش بيشتر شود.
بعد از ناکامی تيم‌ملي کشتی فرنگی در رقابت‌های جهانی لاس‌وگاس، مسئولان فدراسیون کشتی تصمیم به ایجاد تغییرات در رأس کادر فنی این تیم گرفتند و برای کسب نتایج مطلوب در المپیک ریو قرار شد تا بار دیگر از محمد بنا، آقای خاص کشتی فرنگی که شاگردانش موفق به کسب۳ مدال طلا در المپیک لندن شدند، برای هدایت این تیم دعوت شود.
بر همین اساس طی روزهای گذشته نامه‌نگاری‌هایی بین بنا و فدراسیون کشتی انجام گرفت و در نهایت روز شنبه محمد بنا برنامه‌هایش را به صورت کتبی در اختیار فدراسیون گذاشت تا مورد بررسی قرار گیرد.
روز گذشته هم جلسه‌ای حضوری بین محمد بنا و رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی برگزار شد که بعد از بررسی برنامه‌های محمد بنا و تأیید جزئیات آن از سوی فدراسیون کشتی قرار شد تا بار دیگر بنا هدایت تيم‌ملي کشتی فرنگی را برعهده گیرد تا در فرصت کوتاه باقیمانده تا المپیک ریو اوضاع این رشته را سر و سامان دهد. قرار است مرحله جدید اردوی کشتی فرنگی با حضور محمد بنا از ۱۲ مهرماه آغاز شود.
به گزارش فارس، تيم‌ملي کشتی فرنگی ایران با هدایت محمد بنا در بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن موفق به کسب ۳ مدال طلا شد تا بهترین عملکرد تاریخ ورزش ایران در این رشته ورزشی رقم بخورد. وی بعد از المپیک اعلام کرد از تيم‌ملي جدا خواهد شد، اما محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور وقت، از وی قول گرفت تا بماند و کار را ادامه دهد.
محمد بنا در مهرماه ۹۱ و بعد از روی کار آمدن رسول خادم،‌ مدیر فنی وقت تیم‌های ملی فدراسیون کشتی، با اختیارات بیشتر دوباره به کشتی فرنگی بازگشت، اما ۱۸ دی ماه ۹۱ بار دیگر از این سمت کناره‌گیری کرد، اما بعد از گذشت حدود ۱۱ ماه با توجه به نتایج نه چندان مطلوب این تیم در مسابقاتی که به میدان رفته بود، وی آمادگی خود را برای بازگشت به تيم‌ملي کشتی فرنگی اعلام کرد و ۱۸ آذرماه ۹۲ در زمان سرپرستی رسول خادم در فدراسیون کشتی بار دیگر بازگشت. اما مجددأ اردیبهشت‌ماه سال ۹۳ و بعد از کسب عنوان سومی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در قزاقستان و پیش از جام‌جهانی کشتی فرنگی در تهران، در اعتراض به شرایط حاکم بر کشتی فرنگی، کناره‌گیری کرد تا ابتدا ناصر نوربخش به صورت موقت تا جام جهانی و سپس احد پازاج عهده‌دار این مسئولیت شود.

https://siasatrooz.ir/vdcdsj0n.yt0sf6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی