سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸
کد مطلب : 124999

رژیم اشغالگر قدس و بحران مهاجرت معکوس

این روزها خیابان‌های تل آویو و حیفا صحنه‌‌های اعتراض و لشکرکشی مخالفان نتانیاهو و ...
این روزها خیابان‌های تل آویو و حیفا صحنه‌‌های اعتراض و لشکرکشی مخالفان نتانیاهو و راستگراترین کابینه رژیم صهیونیستی شده است. تا جایی که برخی معتقدند یک جنگ داخلی در تل آویو آغاز شده و ایهود باراک نخست‌وزیر اسبق صهیونیست‌ها هم از شکل گیری منازعه‌ای تمام‌عیار در تل‌آویو سخن می گوید. منازعه ای که بیشتر عیان کننده و نشان دهنده شکل گیری شکاف‌های عمیق در تمام ساختار رژیم‌جعلی صهیونیستی است.
روزنامه یدیعوت آحارونوت در این‌باره نوشت: برگزار‌کنندگان این تظاهرات در اعتراض به دخالت‌های کابینه نتانیاهو در مسائل قضایی، وی را به آغاز اعتصابات سراسری و فلج کردن اقتصاد رژیم صهیونیستی تهدید کرده‌اند. نکته جالب توجه در میانه این اختلافات عمیق و شکاف‌های گسترده در رژیم صهیونیستی پر رنگ شدن روند مهاجرت معکوس است.با شکل گیری جنگ روسیه و اوکراین صهیونیست‌ها تلاش کردند از این جنگ برای جلب توجه اکثریت یهودیان اوکراین جهت مهاجرت به اسرائیل بهره ببرند؛ اما با تداوم مبارزات فلسطینی‌ها و پر رنگ شدن شکنندگی امنیت اسرائیل، مهاجران اوکراینی هم به فکر گزینه‌های جذاب تر و امن تری جهت مهاجرت افتادند. در حالی که رژیم صهیونیستی با گذشت بیش از ۷ دهه از اشغال گری تنها توانسته است ۴۰ درصد یهودیان جهان را جذب کند داده‌های جدید بیانگر ایجاد تمایل زیاد برای ساکنان فعلی اسرائیل جهت دریافت تابعیت کشورهای اروپایی است که این پدیده پس از نتایج انتخابات اخیر کنست و به قدرت رسیدن راستگرایان و نگرانی اسرائیلی‌ها نسبت به آینده افزایش پیدا کرده است.
این افزایش درخواست برای دریافت تابعیت کشورهای اروپایی را باید به افزایش این روند که از سال ۲۰۲۱ آغاز شده افزود چرا که شاهد افزایش ۶۸ درصدی نسبت به سال‌های پیش از آن بوده است که از جمله عوامل آن کاهش سطح امنیت در رژیم صهیونیستی است. روزنامه عبری‌ معاریو؛ در همین زمینه می نویسد؛ جنبش «باهم این سرزمین را ترک کنیم» برای خروج از اسرائیل راه افتاده است. این در حالیست که روز به روز کاهش توان بازدارندگی رژیم اشغالگر قدس در مقابل جبهه مقاومت پر رنگ تر می شود و از سویی شکاف داخلی در اراضی اشغالی میان طرفداران و مخالفان نتانیاهو، بحران‌های داخلی تأثیرگذار و تعیین‌کننده‌ای را در تل‌آویو ایجاد کرده که باعث شده این رژیم جعلی دیگر نتواند بر مسأله ثبات امنیتی به عنوان عامل جذب یهودیان جهان تأکید کند.

نویسنده: دکتر معین ضابطی - عضو هیأت علمی دانشگاه
https://siasatrooz.ir/vdcb9ab89rhb59p.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی