دوشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۷
کد مطلب : 125236

چرا هوچی‌گری می‌کنند

زلنسکی رییس جمهور اوکراین اخیرا با سفر به انگلیس با پادشاه چارلز دیدار کرد. همچنین...
زلنسکی رییس جمهور اوکراین اخیرا با سفر به انگلیس با پادشاه چارلز دیدار کرد. همچنین سوناک نخست وزیر انگلیس در نشست خبری مشترک با ولودیمیر زلنسکی اعلام کرد که تانک‌های پیشرفته موسوم به چلنجر ۲ ماه آینده به کی‌یف تحویل می‌شود. همچنین باربارا وودوارد سفیر و نماینده انگلیس در سازمان ملل با مدعی شد روسیه برای حمله بزرگتری آماده می شود.همچنین روزنامه «تلگراف» گزارش داد که مقام‌های صنایع نظامی انگلیس در حال گفتگو با همتایان اوکراینی خود درباره طرح‌هایی برای تولید تسلیحات انگلیسی در این کشور هستند. پیش از این نیز «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس گفته بود که تانک‌های چلنجر-۲ این کشور احتمالا در تابستان به اوکراین برسند.
مجموع این رفتارها در حالی صورت گرفته است که نگاهی به تحولات داخلی روزهای اخیر نکات قابل توجهی را در خود دارد که رسانه‌های حاکمیتی انگلیس یا به آنها نپرداخته‌اند و یا آنکه در لابه لای خبرها گذرا از آنها گذشته و در میان انبوهی از دروغ‌پردازی پنهان کردند. پس از مرگ ملکه الیزابت دوم در شهریور ماه هر چند که رسانه‌های حاکمیتی انگلیس همچون بی بی سی و همقطارانش ابزارهای بیشماری برای نمایش چهره‌ای مردمی و مثبت از خاندان سلطنتی و شخص پادشاه چارلز به کار گرفتند و حتی تلاش نمودند تا با نمایش هالییودی آنچه سطنتی خواهی ایرانیان به عنوان مردمی که در آخرین قیام علیه سلطنت در قرن بیستم را رقم زده بودند، مردم انگلیس را به داشتن خاندان سلطنتی راضی و حتی در بردارنده غرور ملی معرفی نمایند که در عمل این طراحی با ناکامی همراه شده است چنانکه اخیرا معترضان به نظام سلطنتی در انگلیس در هر سفر شاه جدید انگلیس و ولیعهد او علیه انان شعار می‌دهند در تازه‌ترین مورد در جریان سفر ولیعهد انگلیس و همسرش به منطقه کورنوال در انگلیس، تظاهر کنندگان با در دست داشتن کاغذی سفید فریاد زدند"سلطنت دیگر کافی است. "به نوشته دیلی میل، فرد ضد سلطنت که در دهه ۲۰ زندگی است فریاد می‌زد:" ما در قرن بیست و یکم به سر می‌بریم و دیگر به مقام سلطنتی نیاز نداریم. "پیشتر نیز ولیعهد انگلیس و همسرش به منطقه کارائیب سفر کردند که، بومیان ان مناطق علیه نظام سلطنتی انگلیس و سالها حمایت انان از برده داری تظاهرات کردند و این زوج ناچار شدند بخشی از برنامه‌های سفر خود را لغو کنند. همچنین آمارها نشان‌ می‌دهد که ۷۰ درصد مردم انگلیس دیگر پذیرنده نظام پادشاهی نمی‌باشند.
با توجه به این وضعیت می توان گفت که مقامات و رسانه‌های انگلیسی وابسته به خاندان سلطنتی با هوچی گری و حاشیه سازی به دنبال پنهان سازی وضعیت بحرانی خاندان سلطنتی هستند تا مانع از شدت گرفتن طغیان مردمی علیه شاه چارلز شوند.

نویسنده: علی تتماج
https://siasatrooz.ir/vdcgwn9q3ak9xx4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی