يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۶
کد مطلب : 125864

زلنسکی به دنبال چیست؟

زلنسکی رئیس جمهور اوکراین طی روزهای اخیر مجموعه‌ای از تحرکات تبلیغاتی و رسانه‌ای را به راه انداخته است...
زلنسکی رئیس جمهور اوکراین طی روزهای اخیر مجموعه‌ای از تحرکات تبلیغاتی و رسانه‌ای را به راه انداخته است. در حوزه سیاسی وی به ایتالیا و آلمان سفر داشته و حتی با پاپ نیز دیدار نموده است. در همین حال ولودیمیر زلنسکی، درخواست سخنرانی در برابر ده‌ها میلیون بیننده فینال مسابقه آواز یوروویژن را داشت که مورد موافقت قرار نگرفت. اتحاد پخش‌کننده‌های بین‌المللی که برگزار کننده این رویداد است، گفت که این نوع مداخله سیاسی برخلاف قوانین مسابقه است.
در همین حال وی دیروز اتهاماتی را علیه ایران مطرح و مدعی سرنگونی پهپادهای ایرانی شد حال آنکه مانند گذشته او هیچ سندی در این زمینه ارائه نکرده و تاکنون اوکراین برای ادعایش حتی یک قطعه از پهپاد ادعایی را ارائه نکرده است.
مجموع این تحرکات در حالی صورت می‌گیرد که در هدف ادعایی ابتدایی تقویت کی یف برای حمله بزرگ به روسیه مطرح شده است. در همین چارچوب ولودیمیر زلنسکی، به‌تازگی برای دریافت سلاح بیشتر از جانب غرب پیش از آغاز ضدحملات، داستان‌سرایی کرد و گفت که کی‌یف به «کمی زمان بیشتر» نیاز دارد. این درخواست درحالی مطرح شده که اعضای ناتو میلیاردها دلار کمک نظامی در قالب تانک، زره‌پوش، موشک، موشک‌انداز، مهمات و پهپاد برای اوکراین تامین کرده و انگلیس نیز اخیر نسبت به ارسال موشک دوربرد «سایه طوفان» به کی‌یف، ابراز آمادگی کرده است.
با توجه به این مولفه‌ها می‌توان گفت که زلنسکی در فضای تبلیغاتی به دنبال آن است تا خود را ناجی اروپا معرفی نموده و غرب را به افزایش کمک‌های تسلیحاتی وادار سازد. روندی که چندان خوشایند اروپا نبوده است چنانکه بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا عنوان می‌کند که اگر کمک‌های تسلیحاتی اروپا نباشد، اوکراین توان یک روز مقابله با روسیه را نخواهد داشت . زلنسکی در حالی با جوسازی و نمایش‌های هالیوودی به دنبال استمرار جنگ می‌باشد که این رویکرد در کنار اجرای خواسته آمریکا، برگرفته از جاه طلبی فردی او نیز می‌باشد که بدون توجه به تبعات جنگ همچنان بر روند گذشته اصرار دارد که نتیجه آن ویرانی بیشتر اوکراین است.
البته نباید فراموش کرد که گزارش‌ها از صدها میلیون دلار فساد مالی وی حکایت دارد بگونه‌ای که یکی از اهداف این جنگ افروزی می‌تواند افزودن به ثروت‌های بادآورده وی باشد که در معامله با خون مردم اوکراین کسب می‌کند.

سید مهدی لنکرانی
https://siasatrooz.ir/vdcd9k0foyt0xj6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی