يکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۵
کد مطلب : 125965

رزمایش یا پنهان‌کاری

اسرائیل اعلام کرد که ارتش این رژیم امروز تمرین چند جانبه‌ای را که تقریباً به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت...
اسرائیل اعلام کرد که ارتش این رژیم امروز تمرین چند جانبه‌ای را که تقریباً به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت، آغاز خواهد کرد.شبکه «کان» اسرائیل گزارش داد که این رزمایش‌ها در مناطق مختلف از شمال تا جنوب خواهد بود و در آنها سناریوهای مختلفی از جمله جنگ در چند جبهه شبیه سازی خواهد شد.
انواع جنگنده‌ها و نیز نیروهای نظامی در مناطق مختلف تحرکات فعالی خواهند داشت. این رزمایش در حالی برگزار می شود که سران این رژیم آن را اقدامی برگرفته از توان و قدرت نظامی خود در برابر مقاومت عنوان کرده اند. حال این سوال مطرح است که چرا این رزمایش برگزار می شود و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟
نگاهی به وضعیت داخلی و بیرونی رژیم صهیونیستی بیانگر آن است که از یک سو کابینه نتانیاهو نخست وزیر با بحران شدید اختلافات داخلی مواجه است و از سوی دیگر پس از چند روز دوباره اعتراضات خیابانی علیه نتانیاهو شدت گرفته است. این مسئله در حالی است که شکست اخیر ارتش صهیونیستی در برابر مقاومت غزه هیمنه این رژیم را بار دیگر بر باد داده است و از سوی دیگر رزمایش حزب الله لبنان در مرزهای سرزمین‌های اشغالی که با تمرین تسخیر شهرک‌های این رژیم همراه بوده ابعاد دیگری از قدرت مقاومت را نشان داده که بر میزان رعب و وحشت در میان صهیونیست‌ها افزوده است.
در این شرایط سران صهیونیستی با برگزاری به اصطلاح یک رزمایش بزرگ برآنند تا از یک سو افکار عمومی را از بحران‌های داخلی کابینه نتانیاهو به حاشیه‌ها منحرف سازند و از سوی دیگر با قدرت نمایی ظاهری و ایجاد امنیت مصنوعی از میزان رعب و وحشت در سرزمین‌های اشغالی بکاهند. این امر زمانی بیشتر اهمیت می یابد که آزمایش موشک خرمشهر ۴ توسط ایران معادلات ادعایی این رژیم مبنی بر آمادگی برای اقدام نظامی علیه ایران را با شکست همراه ساخته است.
با توجه به این شرایط می‌توان گفت که برگزاری رزمایش مذکور نه از روی قدرت بلکه نشات گرفته از وضعیت بحرانی داخلی و بیرونی این رژیم است چنانکه سران نظامی این رژیم از ترس واکنش مقاومت اعلام کرده‌اند که این رزمایش علیه هیچ کشور و گروهی نمی‌باشد و صرفا برای آمادگی ارتش این رژیم برگزار می‌گردد.

فرامرز اصغری
https://siasatrooz.ir/vdcfvtdytw6d01a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما