دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۰:۰۶
کد مطلب : 81111

حاشيه‌هاي قابل تامل

در كنار اهدافي كه صهيونيست‌ها در سوريه پيگيري مي‌كنند از جمله خارج ساختن تروريست‌ها از محاصره ارتش سوريه و...

در كنار اهدافي كه صهيونيست‌ها در سوريه پيگيري مي‌كنند از جمله خارج ساختن تروريست‌ها از محاصره ارتش سوريه و دامن زدن به بحران اين كشور و باج گيري از جامعه جهاني در قبال تحولات فلسطين و منطقه، چند نكته قابل توجه است.
حمله صهيونيست‌ها‌ تجاوز به خاك يك كشور مستقل است كه بر خلاف قوانين جهاني و عين تروريسم دولتي است لذا سكوت سازمان ملل در برابر تجاوز صهيونيست‌ها به يك عضو رسمي اين سازمان خود جاي سوال و تامل دارد؟ چرا اين سازمان از مقابله با رژيم صهيونيستي خودداري مي‌كند. ؟
واكنش پدافند سوريه و آمادگي ارتش سوريه كه نشانه قدرت آن بويژه تاكيد سوريه بر حضور در جبهه مقاومت است از نكات مهم ديگر مي‌باشد. وفاداري مردم و ارتش به نظام سوريه از نكاتي است كه در اين روند به خوبي مشاهده مي‌شود.
عدم موضع‌گيري قاطع گروه‌هاي به اصطلاح معارض خارج نشين يا همان مهره‌هاي آمريكايي در برابر تجاوز صهيونيست‌ها به خاك سوريه نشانگر ماهيت صهيونيستي و آمريكايي آنها است كه واهي بودن ادعاي مردمي بودن آنها را آشكار مي‌سازد.سكوت كشورهاي عربي و تركيه در قبال تجاوزگري صهيونيست‌ها نشانگر واهي بودن ادعاي حمايت آنها از مردم سوريه است بويژه اينكه برخي منابع خبري از استفاده صهيونيست‌ها از اورانيوم ضعيف شده در اين تجاوزگري خبر داده‌اند كه عملا جنايت عليه مردم سوريه است.نكته مهم نقش آمريكا در اين عرصه است. آمريكايي كه ادعا دارد از يك سو به دنبال صلح خاورميانه است و از سوي ديگر طرحي براي نظامي گري در جهان ندارد و ادعاي دنياي بدون جنگ را سر مي دهد به حمايت از تجاوزگري صهيونيست‌ها پرداخته است. اين امر قابل تاكيد است كه اين تجاوز چند روز پس از سفر هاگل به سرزمين‌هاي اشغالي و اعلام حمايت وي از از صهيونيست‌ها و واگذاري تسليحات جديد به اين رژيم صورت گرفته است.
درس ديگر تجاوزگري صهيونيست‌ها براي فلسطيني ها است كه اين روزها طرح‌هايي درباره سازش آنها با صهيونيست‌ها با ادعاي تبادل اراضي مطرح شده است.
اين تجاوزگري صهيونيست‌ها بارديگر اثبات مي‌كند كه اين رژيم هر گز به دنبال صلح نمي‌باشد و سياست تجاوزگري در خوي آنها است لذا تنها گزينه فلسطيني ها براي احقاق حقوقشان صرفا حضور در جبهه مقاومت است كه پايداري در برابر روند سازش و نيز ماندن در كنار سوريه براي مقابله با توطئه‌هاي دشمنان تنها گزينه پيش روي آنها است.
جنايت كنوني صهيونيست‌ها بارديگر به جهانيان اثبات كرد كه ريشه اصلي بحرا‌ن‌هاي خاورميانه رژيم صهيونيستي مي‌باشد كه با تجاوزگري‌هاي خود امنيت و صلح جهاني را تهديد مي‌كند كه مقابله با اين رژيم راهكار تحقق صلح در منطقه و جهان است.
لازم به ذكر است تجاوز گري صهيونيست ها صرفا معطوف به سوريه نيست و تمام كشورهاي منطقه حتي دوستان آمريكا و از جمله تركيه ، عربستان و قطر را در بر مي‌گيرد چرا كه خوي صهيونيست‌ها تجاوزگري و اشغالگري است و هرگز آرام نمي‌گيرند لذا كشورهايي كه امروز كنار اين رژيم قرار دارند ، اميدوار نباشند كه در مصونيت قرار دارند و روزي آنها نيز مورد تجاوز صهيونيست‌ها قرار مي‌گيرند. بر اين اساس راهكار پيش دستانه براي مقابله با اين مسئله اتحاد كل منطقه و حتي كل جهان اسلام در مقابله با رژيم صهيونيستي است كه حمايت از سوريه در برابر توطئه‌هاي دشمنان بخش مهمي از اين اصل مي‌باشد.

مولف : قاسم غفوري
https://siasatrooz.ir/vdcb88bw.rhb88piuur.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی