پنجشنبه ۱۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۸
کد مطلب : 123846
رئیس جمهور روسیه ضمن تاکید بر ناکارآمدی دلار و یورو

تحریم‌های غرب روسیه را به ایران نزدیک‌تر می‌کند

تحریم‌های غرب روسیه را به ایران نزدیک‌تر می‌کند
ولادیمیر پوتین در مجمع اقتصادی شرق در شهر «ولادی ووستوک» روسیه گفت: آمریکا نظم اقتصادی جهان را برهم‌زده است. حتی متحدان آمریکا نیز در حال کاهش دارایی‌های دلاری خود هستند.
رئیس جمهور روسیه در مجمع اقتصادی شرق که در شهر «ولادی ووستوک» این کشور در حال برگزاری است، سخنرانی کرد.پوتین در ادامه تصریح کرد: روسیه همواره از منافع ملی خود دفاع می‌کند و به اجرای سیاست‌های مستقل خود ادامه می‌دهد. منزوی کردن روسیه در وضعیت کنونی غیرممکن است و مسکو به تقویت امنیت در بخش صنایع و اقتصاد خود ادامه می‌دهد.رئیس‌جمهور روسیه افزود: بحران کنونی غذا در جهان رو به وخامت است. روسیه هرچه در توان داشته در راستای اطمینان از ارسال غلات اوکراین به کشورهای در معرض بحران غذا، انجام داده است. اما محموله‌های غلات اوکراین به جای کشورهای درحال توسعه در اختیار اروپایی‌ها قرار گرفته است. اکنون اقتصاد در آسیا سریع‌تر از غرب رشد می‌کند و این روند ادامه دار خواهد بود.پوتین در ادامه سخنرانی خود با اشاره به کارشکنی‌های واشنگتن در فعالیت‌های اقتصادی جهان گفت: آمریکا نظم اقتصادی جهان را برهم‌زده است. او با اشاره به بحران‌سازی آمریکا و شرکایش در جهان و مواجهه غرب با چالش‌های جدید خاطر نشان کرد: آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا با بحران اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو هستند در حالی که رهبران این کشورها نیاز مردمشان را نادیده می‌گیرند. تحریم‌ها علیه روسیه به تعطیلی کسب‌وکارها در اروپا منجر شده است. حتی متحدان آمریکا نیز در حال کاهش دارایی‌های دلاری خود هستند.«مجمع اقتصادی شرق» از سال ۲۰۱۵ هر ساله و با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی در روسیه برپا می‌شود. این مجمع بین‌المللی امسال نیز از روزهای گذشته در شهر «ولادی ووستوک» روسیه آغاز شده و تا ۱۷ شهریور ادامه دارد. خبر دیگر آنکه رئیس‌جمهور روسیه گفت روشی که بریتانیا رهبران خود را انتخاب می‌کند، اصلاً دموکراتیک نیست.او در مجمع اقتصادی در «ولادی‌وستوک» گفت: مردم بریتانیای کبیر مشارکت نمی‌کنند، در این مورد (هم) در تغییر دولت (مشارکت نداشتند). نخبگان حاکم در آنجا ترتیبات خود را دارند. همچنین ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز چهارشنبه در جریان شرکت در مجمع اقتصادی شرق (EEF) به تاس گفت که این واقعیت که لیز تراس، نخست وزیر انگلیس شده است نشان دهنده بحران دموکراسی در این کشور است.زاخارووا در ادامه گفت که چنین بازتابی نتیجه روند انتخاب نخست وزیر جدید تنها توسط اعضای حزب حاکم است. او افزود که مشکل جلوس تراس به پست ریاست دولت در فقدان انتخابات مستقیم و بحران تفسیر آن‌ها از دموکراسی است. خبر دیگر آنکه در ادامه رویکرد ضد غربی، روسیه و چین در راستای تقویت همکاری های مشترک، ۷۹ پروژه مشترک به ارزش ۱۶۰ میلیارد دلار را راه اندازی می کنند.
در این میان نخست وزیر اسپانیا در سخنرانی در سنای این کشور گفت که قاره اروپا باید آماده قطع کامل گاز روسیه شود. صدراعظم آلمان نیز با اشاره به بحران انرژی در اتحادیه اروپایی گفت: آلمان روزهای سختی را سپری می‌کند اما بعید است به اعتراضات سراسری منجر شود.یک نشریه آلمانی گزارش داد، صدر اعظم آلمان در مذاکرات با نخست وزیر اوکراین با اعطای تانکهای پیشرفته به اوکراین مخالفت کرده است.
https://siasatrooz.ir/vdcbafb80rhb5wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما