پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۸
کد مطلب : 124021
واکنش اهالی هنر و فرهنگ به وقایع اخیر

شغالان و کفتاران برای ایران جانمان دندان‌تیز کرده‌اند

شغالان و کفتاران برای ایران جانمان دندان‌تیز کرده‌اند
پس از ماجرای درگذشت مرحومه مهسا امینی، موجی از حملات رسانه‌ای از داخل و خارج به سوی جمهوری ایران روانه شد و در این میان در داخل نیز برخی افراد شناخته شده مانند بازیگران و فوتبالیست‌ها همان سیاستی را دنبال کردند که دشمنان آن را دنبال می‌کنند.
در این میان برخی از افراد و اشخاصی در کشور وجود دارند که نظر مهالف با آشوبگران و اغتشاشگران دارند اما آنها از گزند اهانت‌های آشوبگران و فتنه انگیزان در امان نبودند و از سوی این افراد تحت فشار قرار گرفته و اهانت و ناسزا دیدند و شنیدند که چرا با اغتشاشگران و آشوبگران همراهی نکرده‌اند! طیف افراطی که همچون تفکرات داعش عمل می‌کند حتی تحمل سکوت برخی افراد و اشخاص را هم ندراد و خواهان موضع گیری همسو با خود است. چنین تفکری در صدد آن است تا حکومت را در ایران در دست بگیرد در حالی که از بدیهی‌ترین روش دموکراسی پیروی نمی‌کند و شعار مرگ بر دیکتاتور سر می‌دهد! در نوع رفتارهایی که از سوی آشوبگران دیده می‌شود، نه منطق وجود دارد و نه عقل و به همین دلیل تحمل نظر مخالف نیز در آنها وجود ندارد. در همین زمینه جمعی از اهالی سینما، تلویزیون و موسیقی نسبت به آنچه که این روزها می‌گذرد واکنش نشان داده‌اند.

زارعی: نگذاریم دشمنان از خارج کشور برایمان تصمیم بگیرند
کوروش زارعی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر با واکنش به اتفاقات اخیر گفت: نباید به دشمنان خارجی کشور اجازه داد تا برای ما تصمیم بگیرند، قطعاً خودمان با اتحاد و گفت‌وگو می‌توانیم مشکلاتمان را حل کنیم. این بازیگر گفت: این روزها اتفاقات ناگواری در کشور افتاده و خاطر ما را آزرده کرده است، همه ما از اتفاقی که برای دختر عزیزمان افتاده ناراحتیم و قطعاً فردی که مسبب این اتفاق بوده و کشور را به حاشیه برده است باید پاسخگوی این اتفاق باشد، همه منتظریم این اتفاق رخ دهد و می‌دانیم که مراجع ذی‌صلاح قانونی در حال پیگیری این موضوع هستند.
وی ادامه داد: به‌عنوان فرزند کوچک ایران از مردم عزیز ایران خواهشمندم که نگذارید دشمنان این مملکت و این کشور از احساسات پاک و شریف شما سوء استفاده کنند، نگذاریم که افرادی که آن‌سوی مرزها هستند برای ما تصمیم بگیرند، ما قطعاً بهتر می‌توانیم با گفت‌وگو مشکلات خود را برطرف و به مسائلمان رسیدگی کنیم.
زارعی عنوان کرد: از ملت ایران خواهش می‌کنم باهم متحد باشیم و مثل همیشه، دست در دست یکدیگر خودمان مشکلاتمان را حل کنیم و اجازه به آتش کشیدن پرچم کشورمان را ندهیم، افرادی که این اقدامات را انجام می‌دهند دشمن این ملت و این کشور هستند.

محمد اصفهانی: روی آتش این روزها نفت نریزیم!
محمد اصفهانی، خواننده و آهنگساز کشورمان نیز درباره اغتشاشات اخیر گفت: سلام به آن‌ها که منتقد تردید یا تأخیر من در اظهار نظرند. علت نفت نریختن بنده روی آتش این روزها شاید سن و تجربه‌ام باشد. وی افزود: می‌ترسم از خون جوانان، تجزیه ایران و نداشتن پاسخ به نسل‌های آینده. می‌دانم که اراده قوی برای تجزیه ایران وجود دارد.
خواننده و آهنگساز کشورمان تأکید کرد: باید خیلی هوشمندانه مواظب هر دو سوی پشت‌بام و سقوط‌های احتمالی باشیم. متأسفم که مرحومه مهسا امینی را این‌گونه از دست دادیم. اصفهانی در پایان گفت: جوانان عزیز، در کنار شما و طرفدار شما هستم! مطالبه کنید و خواسته‌هایتان را بلند بگویید و پیگیر باشید ولی با متر دقیق و آینده‌نگر عقل، نه با شلاق بی‌کنترل احساس.

مهران رجبی دوقطبی‌سازی توسط بازیگران را محکوم کرد
مهران رجبی در پی اتفاقات اخیر در پیامی در فضای مجازی نوشت: استفاده از پایگاه اجتماعی و ظرفیت رسانه‌ای بازیگران در جهت ساخت دوقطبی و ایجاد شکاف در جامعه حربه‌ای تکراری است، واکنش خشونت‌آمیز برخی کاربران به این پیام قابل‌تأمل است.
وی در پیام خود نوشت: در این ایام که شغالان و کفتاران برای ایران جانمان دندان‌تیز کرده‌اند سکوت جایز نیست. استفاده از پایگاه اجتماعی و ظرفیت رسانه‌ای بازیگران در جهت ساخت دوقطبی و ایجاد شکاف در جامعه حربه‌ای تکراری است که بدخواهان این خاک سال‌ها به آن چنگ انداخته‌اند.جان ناقابلی دارم آن‌هم فدای ایران

واکنش حمید هیراد به فشار برای موضع علیه نظام!
«حمید هیراد» خواننده کشورمان نیز در توئیت به از آنهایی که او را در فضای مجازی مورد فشار و آزار و اذیت برای واکنش نشان دادن به اغتشاشات اخیر قرار دادند، انتقاد کرد. هیراد در این توئیت نوشت: سلام...
روی حرفم با اون کسانی که با ربات یا پیجهای فِیک به من و دوستانم که خواننده و یا بازیگر و ورزشکار هستند و معلومه از طرف کی حمله می‌کنند و دور از جون مردمم، هر چیزی که لایق خودشون و خانواده‌شون هست رو به ما عنوان می‌دن...
من نه سلبریتی هستم و نه هیچ کسی، منم مثل تک تک مردمم هستم فقط شغلم فرق میکنه همین...
تویی که با پیج فِیک میای میگی در مورد کنسرت و هزار تا چیز دیگه حرف میزنی حتی نمیتونی درک کنی که چندتا انسان ازین راه خرج زن و بچه‌شون رو میدن و من خبر دارم که چند نفرشون تو اوضاع بی پولی و کرونا که شغل ما تعطیل شد، طلاق گرفتن و زندگیشون نابود شد در حالی که همو دوست داشتن و منی که تو این همه سال با درد و بیماری و هزار بدبختی به اینجا رسیدم و مردمم منو کردن «حمید هیراد» تا حالا شده خم به ابرو بیارم...
من کی برای کنسرت و پول کار کردم که این دومین بارش باشه...من عاشق موسیقی هستم و زندگیمو براش دادم از بچگی.
تو میدونی ماهی پنجاه میلیون پول قرص و داروی منو بدی که الان اینو میگی، این حرفمو کسایی که تو خانواده‌شون و نزدیکانشون این بیماری رو دارن میدونن من چی میگم...خستم واقعا و تا الان هم لال شدم و چیزی نگفتم... اگر فکر میکنی این پیج بهت آرامش و حال خوب نمیده چرا میای...واقعا سواله؟!
به عشق شما نفس کشیدم و همیشه امیدوار بودم چون شمارو دارم...
این حرفا درد و دلای همه‌ی هنرمندا و ورزشکاراست...
امیدوارم یه روزی سر خاکم روت بشه بیای و اونجا نگی حلالم کن...
وقتی هستیم قدر همو بدونیم نه اون موقع که رفتیم.
زندگی خیلی کوتاهه بخدا ارزش نداره.
خدارو شکر اول خدا و بعد مردمم همیشه پشتم بودن منم کنارشون هستم.
قضاوت کار خداست همین...
خاک پای ایران و ایرانی
همچنین جمعی از اعضای خانواده سینما، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اغتشاشات اخیر، از سلبریتی‌ها خواستند صف خود را از «جریانات ضدملی» جدا کنند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: ما اهالی سینما با محکوم کردن اغتشاشات اخیر، به سینماگران و هنرمندانی که بدون تحلیل و شناخت با همراهی با این تحرکات مشکوک به فضای مجازی آمده‌اند و با بیانیه و اظهاراتی منفعلانه در راستای اهداف دشمن عمل می‌کنند هشدار می‌دهیم صف خود را از این جریانات مخرب ضد ملی جدا کنند.
https://siasatrooz.ir/vdchiknzz23nivd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما