چهارشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۶
کد مطلب : 124395
ناگفته‌های تازه از زندگی رهبر انقلاب در مستند «غیررسمی»

کاری شایسته اما دیرهنگام

کاری شایسته اما دیرهنگام
می‌گویند ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است، اما این ضرب المثل در بسیاری مسائل صادق نیست.
از سال ۱۳۶۷ تاکنون ۳۴ سال می‌گذرد، یک زمان طولانی که در این سال‌ها می‌توانست از لحظه لحظه آن برای آشنایی افکار عمومی از سبک زندگی و روش و منش ایشان بهره گرفته شود، مردمی که آنچنان با سبک زندگی و مرام ایشان آشنایی ندارند و به همین دلیل هم تحت تأثیر فضای منفی رسانه‌هایی قرار می‌گیرند که این روزها در صدد ایجاد آشوب و فتنه در کشور برای تجزیه ایران هستند و در این شرایط تخریب و اهانت به رهبر انقلاب نیز در دستور کار آنها قرار گرفته است.
چند سری مستند درباره رهبر معظم انقلاب به نام غیر رسمی ساخته شده که قرار است سری تازه آن جمعه این هفته پخش شود. چرا چنین مستندهایی آنقدر دیرهنگام ساخته می‌شود؟ در حالی که باید در طول این ۳۴ سال تاکنون مستندهایی از این دست بارها ساخته شده بود تا اجازه ندهد تا رسانه‌های معاند دست به کار شده و در صدد تخریب جایگاه و شخصیت رهبری نظام بر آیند.
اکنون اما مستندهایی را شاهد هستیم که با نام غیر رسمی پخش می‌شود،‌ که البته با وجود تأخیر زیادی که در ساخت و پخش آن وجود دارد، باز هم جای تقدیر و تشکر دارد. سازنده مجموعه «غیررسمی» با اشاره به قسمت جدید این مجموعه که درباره دیدار رهبر انقلاب با فعالان گروه‌های جهادی است بیان کرد که علاوه ‌بر این جلسه، این مستند بخش‌های دیده نشده دیگری هم دارد.
علی صدری نیا کارگردان مستند «غیررسمی» که پخش تازه‌ترین قسمت از این مجموعه برای جمعه ۲۷ آبان تدارک دیده شده است به مهر بیان کرد: مجموعه مستند «غیررسمی» از قسمت ابتدایی تا چهار قسمتی که تا حالا پخش شده است همیشه سعی بر نمایش موضوعات جدید داشته است. تلاش کردیم سراغ زاویه‌ای برای بیان روایت‌های تازه برویم و این مجموعه به تکرار نیفتد و به این ترتیب هم ابعاد تازه‌ای از پنجشنبه‌های رهبر انقلاب با نخبگان حوزه‌های مختلف مطرح کنیم و هم زاویه جدیدی از شخصیت یا فعالیت‌های ایشان باشد. وی اضافه کرد: در قسمت‌های قبلی این تنوع موضوعی وجود داشت از دیدار با نخبگان علمی تا طنزپردازان و از دیدار با هنرمندان تا راویان دفاع مقدس هر یک زوایای مختلفی داشت.
صدری‌نیا درباره موضوع قسمت جدید عنوان کرد: در قسمت پنجم هم این تلاش را داشتیم که سراغ موضوع و روایت متفاوتی برویم و به بهانه دیدار برخی از فعالان جهادی و گروه‌های خدمت‌رسانی به مناطق محروم با رهبر انقلاب، سراغ موضوع اهمیت خدمت‌رسانی به مناطق محروم نیز رفتیم. در این قسمت روایت جلسه هم بخش‌ها و نکات مهمی دارد و هم بخش‌های دیده نشده‌ای دارد که برای اولین بار به پخش می‌رسد.
این مستندساز اضافه کرد: مستند غیررسمی روایت جلسات پنجشنبه‌هاست ولی هر قسمت به بهانه یکی از این دیدارها، سراغ قصه‌ها و ماجراهای گذشته هم می‌رود و سابقه موضوع را هم باز می‌کنیم. در این قسمت به این بهانه سراغ بخشی از کار و فعالیت و همچنین روحیه جهادی رهبر انقلاب رفتیم و هم به نوعی به سابقه‌ای که ایشان با گروه‌هایی مثل جهاد سازندگی داشته‌اند پرداخته‌ایم. وی با تاکید بر اینکه این روایت بخش‌های پخش‌نشده و گفته نشده‌ای دارد که برای مخاطب جذاب است یادآور شد: اصل جلسه در سال ۹۸ برگزار شد که حدود دو تا سه ساعت به طول انجامید و در آن فعالان گروه‌های مختلف حضور داشتند. این‌ها نکات و دغدغه‌هایی را مطرح کردند و جمع‌بندی‌هایی نسبت به مسیری که گروه‌های جهادی طی کرده‌اند و همچنین نکاتی نسبت به مسیری که پیش روست و توسعه‌ای که می‌تواند رقم بزند، عنوان کردند.
صدری نیا در پایان درباره قسمت‌های بعدی «غیررسمی» گفت: در تلاشیم که قسمت‌های بعدی مجموعه مستند غیررسمی هم به سرعت آماده شود. چند موضوع را به صورت همزمان جلو می‌بریم و باید دید کدام یک زودتر آماده می‌شود.
قسمت پنجم از مجموعه مستند «غیررسمی» روز جمعه ۲۷ آبان ماه ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما و ساعت ۲۰ از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود. بازپخش این مستند روز شنبه ۲۸ آبان ساعت ۲۱ از شبکه افق و یکشنبه ۲۹ آبان ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش می‌شود.
https://siasatrooz.ir/vdcb9ab8srhb5fp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما