يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۳
کد مطلب : 124558
هشدار مردمی به آل‌خلیفه و رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای سفر هرتزوگ

ارتباط ملت بحرین با فلسطین ناگسستنی است

ارتباط ملت بحرین با فلسطین ناگسستنی است
همزمان با استقبال آل خلیفه از اشغالگران قدس، جریان های سیاسی مخالف رژیم آل خلیفه در بحرین با صدور بیانیه ای سفر اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی به این کشور را محکوم و بر پیوند ناگسستنی بحرین با فلسطین تاکید کردند.
جریان‌های مخالف در بحرین دیروز با صدور بیانیه ای سفر اسحاق هرتزوگ رئیس رژیم صهیونیستی به بحرین را محکوم کرده و تاکید کردند: این سفر در راستای تحریک احساسات اعراب، مسلمانان، مسیحیان و آزادگان جهان انجام شده و بیانگر انزوای شدید رژیم صهیونیستی است.مخالفان بحرینی همچنین به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای این سفر هشدار داده و تاکید کردند: مردم مبارز بحرین با تاریخ طولانی مبارزاتی هرگز صهیونیست ها را در میان خودشان نمی پذیرند و آنها را دشمن خودشان می دانند.جریان های مخالف بحرینی ضمن تاکید بر حمایت از ملت فلسطین در برابر رژیم تروریستی اسرائیل، اعلام کردند: همه اقشار ملت بحرین مخالف این سفر بوده و آن را توطئه ای در راستای تحت الشعاع قرار دادن تاریخ طولانی مبارزات خود در زمینه حمایت از قدس و فلسطین می دانند.
این جریان های سیاسی، سفر رئیس رژیم صهیونیستی به بحرین را تهدیدی برای امنیت و ثبات منطقه با هدف ایجاد هرج و مرج و بی ثباتی در همه بخش ها دانستند. مردم بحرین در روزهای اخیر در اعتراض به این سفر اعتراضات متعددی را انجام داده و خواستار لغو آن شده بودند. هرتزوگ که ظهر امروز وارد منامه شد، نخستین رئیس رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود که به بحرین سفر می‌کند. این در حالی که در روزهای اخیر تظاهرات متعددی از سوی مردم بحرین علیه سفر وی و موضوع عادی سازی روابط، برگزار شده، مسأله‌ای که باعث شده میزان تدابیر امنیتی در هنگام این سفر به منامه بشدت افزایش یابد.پیشتر، شیخ عبدالله صالح از رهبران جریان عمل اسلامی در بحرین در گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد: سفر رئیس رژیم صهیونیستی به بحرین اعلام جنگ علیه دین اسلام و محور مقاومت است.صالح در این باره تاکید کرد: مقامات ارشد رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر سفرهایی متوالی به بحرین و امارات متحده عربی داشته اند، همچنین سران صهیونیست سفرهایی به دیگر کشورهای منطقه خلیج فارس داشته اند که علنی نمی‌شوند. من معتقدم پشت پرده این سفرها متوالی و اقدامات موازی رخدادی بزرگ هم تراز با جنگ جهانی علیه دین اسلام دنبال می‌شود و این واقعیت ندارد که این سفرها تنها در راستای تقویت روابط دوجانبه است.وی افزود: البته این مساله صحیح است که صهیونیست‌ها از باقی ماندن در فلسطین و استمرار موجودیت جعلی خودشان به شدت دچار هراس هستند، اما مساله اصلی بزرگ‌تر از این است، آنها با این سفرها در تلاش برای تغییر شرایط منطقه در راستای آغاز جنگ جهانی علیه دین اسلام هستند. در این راستا اقدام به توطئه‌های فراوانی کرده اند از جمله اینکه توافقات آبراهام را امضا رسانده اند، همجنس گرایی را ترویج نموده اند، فساد را در جوامع گسترش داده و دوره‌های هدفمند آموزشی برای جوانان در برخی سفارت‌خانه های آمریکا در منطقه برگزار می‌کنند.«اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی دیروز با استقبال وزیر خارجه بحرین و حضور گارد نظامی، وارد منامه شد.
طبق گزارش رسانه‌های صهیونیستی سفر هرتزوگ به منامه، اولین بازدید رسمی رئیس این رژیم از کشور بحرین خواهد بود. در همین حال رئیس انجمن حقوق بشر بحرین با تاکید بر کارنامه سیاه حقوق بشری در بحرین اعلام کرد که آل خلیفه به سرپوش گذاشتن بر جنایات خود ادامه می‌دهد.«باقر درویش» رئیس انجمن حقوق بشر بحرین اعلام کرد که رژیم بحرین در سطوح مختلف مرتکب نقض حقوق بشر علیه شیعیان می‌شود و همچنان به نقض حقوق بشر علیه مردم این کشور ادامه می‌دهد.
باقر درویش تاکید کرد که مقامات بحرینی حداقل ضمانت‌ها را برای محاکمه عادلانه به شدت نقض می‌کنند و مقامات قضائی بسیاری از قربانیان را بر اساس اعترافاتی که از آنها تحت شکنجه گرفته می‌شود، به اتهامات جنایی محکوم می‌کنند.
وی در ادامه افزود: «همه دستگیری‌ها در بحرین نقض قوانین و میثاق‌های بین‌المللی است. ماده ۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر تصریح می‌کند که هر کس حق زندگی و آزادی دارد، در حالی که ماده ۹ آن تصریح می‌کند که هیچ فردی را نمی‌توان خودسرانه بازداشت یا تبعید کرد ».رئیس انجمن حقوق بشر بحرین با اشاره به اینکه رژیم آل خلیفه به پنهان کاری نقض حقوق بشر در این کشور ادامه می‌دهد، گفت: بیشتر دستگیری‌های گزارش شده حداقل در یکی از این دو دسته قرار می‌گیرند و نقض ماده ۳ یا ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر است.اخیرا «ابراهیم المدهون» نویسنده و تحلیلگر سیاسی مخالف رژیم آل خلیفه از ادامه محدودیت‌های وضع شده توسط مقامات بحرینی علیه شهروندان شیعه این کشور برای انجام مناسک مذهبی خود انتقاد کرده بود.وی تاکید کرد:سیاست آزار و تبعیض چندین دهه علیه شیعیان بحرین از سوی رژیم آل خلیفه دنبال می‌شود. رژیم آل خلیفه بدترین اشکال سرکوب را علیه شیعیان اعمال می‌کند و آنها را تحت فشار نقض آشکار حقوق بشر در تنگنا و بحران قرار می‌دهد.
https://siasatrooz.ir/vdccp0qs42bqip8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی