سه شنبه ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۸
کد مطلب : 124997
حقایقی دیگر از حقوق بشر غربی برملا شد

آماری هولناک از رسوایی‌های جنسی پلیس انگلیس

آماری هولناک از رسوایی‌های جنسی پلیس انگلیس
در ادامه آمارهای هولناک رسوایی‌ها اخلاقی و جنسی پلیس انگلیس، یک افسر پلیس انگلیس به ارتکاب تخلفات و جرائم جنسی متعدد از جمله تجاوز به شمار زیادی از زنان و توهین و اهانت به آنها طی ۱۸ سال اعتراف کرد.
اعترافات یک افسر پلیس انگلیس مبنی بر ارتکاب بیش از ۷۱ جنایت جنسی خطرناک طی ۱۸ سال، روز دوشنبه این کشور را تکان داد.«دیوید کاریک» افسر پلیس ۴۸ ساله انگلیسی روز دوشنبه در دادگاه به ۴۹ اتهام از جمله تجاوز علیه ۱۲ زن اعتراف کرد.به گفته روزنامه گاردین، پلیس و دادستان‌ها اعلام کردند که کاریک از مقام خود برای فریب زنان و سپس ارعاب آنها برای اینکه درباره تجاوزات جنسی علیه خود سکوت اختیار کنند، سو استفاده کرده است.گاردین افزود که حجم تخلفات و جرایمی که این افسر پلیس انگلیس از سال ۲۰۰۳ تا سال ۲۰۲۱ مرتکب شده وی را به یکی از سیاه‌ترین مرتکبان جرایم جنسی در تاریخ کیفری معاصر انگلیس تبدیل کرده است.
کاریک اعتراف کرد که به قربانیان خود می گفته است که اگر در مورد تجاوزهای جنسی وی علیه خود صحبت کنند کسی حرف آنها را باور نخواهد کرد چرا که وی یک افسر پلیس است. در همین چارچوب نیز تایمز لندن گزارش داد که ۲ هزار مامور پلیس طی چهار سال گذشته با اتهامات رسوایی اخلاقی و سوء استفاده از قدرت مواجه بوده که پرونده دو سوم از آن‌ها پیگیری نشده و لاپوشانی شده است. روند رسیدگی به بسیاری از پرونده‌ها نیز پشت درهای بسته برگزار شده، نتیجه آن به بیرون درز نکرده و حتی از روی تارنمای اداره پلیس هم حذف شده است. این درحالیست که جلسه استماع یک چهارم از پرونده‌ها که شامل جرائم سنگینی چون آزار جنسی و نژادپرستی بوده به صورت علنی برگزار نشده است. اسامی و درجه بسیاری از افسران گناهکار که باید طبق قانون بیان شود، هرگز فاش نشده و توسط این نهاد امنیتی لاپوشانی شده است. مشخصات اطلاعات افسرانی که از اداره پلیس اخراج می‌شوند هم به ندرت فاش شده و ظرف چند هفته از روی تارنمای پلیس حذف می‌شود. همانطور که حکم اخراج «وین کوزنز» افسر پلیسی که چند ماه پیش پس از تعرض به زن جوان، او را به قتل رساند، از تارنمای اداره پلیس حذف شده است.از سوی دیگر به گزارش نشریه تایمز، فقط در یک ماه ۴۰ افسر پلیس انگلیس با اتهام آزار جنسی روبرو شده که جزئیات پرونده نیمی از آن‌ها علنی نشده است. این گزارش حاکیست که از سال ۲۰۱۸ به این سو یک هزار و ۱۴۷ جلسه استماع برای رسیدگی به تخلفات ماموران پلیس برگزار شده که تکلیف ۵۰۲ فقره از آن‌ها روشن نیست. از ۶۴۵ جلسه باقی‌مانده هم یک چهارم پشت درهای بسته برگزار شده و اطلاعات بیشتری در این زمینه موجود نیست.نشریه سان در این باره نوشت: حدود نیمی از قربانیان در یک کالج ارتش آموزش دیده بودند که فارغ التحصیلان مدرسه نظامی در سن ۱۶ سالگی در آن شرکت می‌کردند. ۴۷ سرباز کمتر از ۱۸ سال گفته اند که مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند. آمار‌های رسمی حاکی از آن است که از هر ۱۰ دختر نوجوان در مدارس نظامی، یک نفر قربانی تجاوز جنسی شده است.در گزارش‌ها آمده است: مقامات ارشد ارتش بار‌ها موارد تجاوز و سوء استفاده جنسی در مدارس و یگان‌های ارتش را پنهان کرده اند تا موقعیت شغلی خود را حفظ کنند و خطری متوجه آنها نشود.
کمیته دفاعی مجلس عوام انگلیس در تحقیقات خود از چهار هزار و ۲۰۰ شاهد به این نتیجه رسید که افسران ارشد از اعضای زن ارتش با شیوه‌های مختلف سوء استفاده می‌کنند. در یکی از گزارش‌ها آمده است از ۲۹۰ دختر زیر ۱۸ سال در طول دوره‌ای که تحقیق و تفحص درباره ان انجام شد در نیرو‌های مسلح خدمت می‌کردند. آمارها همچنین نشان می‌دهد که در طول سال‌های اخیر حملات جنسی گزارش شده علیه پرسنل زن از ۸۲ به ۲۳۹ افزایش یافته است.
این گزارش‌ها در حالی منتشر می‌شود که در ادامه بحران‌های داخلی انگلیس اعتصاب معلمان در انگلیس بخشی از یک جنبش اجتماعی گسترده‌تر است که به دلیل بحران هزینه‌های زندگی، اوضاع این کشور را متزلزل کرده است. «اتحادیه آموزش ملی» انگلیس اعلام کرد معلمان انگلیس و «ولز» به مدت چند روز و به منظور افزایش دستمزد‌ها در بحبوحه افزایش هزینه‌های زندگی، اعتصاب می‌کنند.
این در حالی است که وزیر دفاع انگلیس از آلمان خواست در راستای تداوم جریان بی وقفه تسلیحاتی که به اوکراین سرازیر می‌شوند، اجازه به ارسال تانک‌های «لئوپارد-۲» برای کی‌ِیف دهد.به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزیر دفاع انگلیس خطاب به آلمانی‌ها استدلال کرد این کار آنها موجب خواهد شد کشورهای دیگری راضی به حمایت از اوکراین شوند و برلین را در راه ارسال تانک‌ برای اوکراین تنها نگذارند.خبر دیگر از جنگ اوکراین آنکه «ماتئوش موراویه‌تسکی» نخست‌وزیر لهستان در جریان سفر به برلین اظهارات تندی علیه مسکو بیان کرد و داشتن هر گونه رابطه با روسیه را «معامله با شیطان» خواند. لازم به ذکر است «بن والاس» وزیر دفاع انگلیس بعد از استقبال از همتای ترکیه‌ای خود در لندن اعلام کرد که دو طرف درباره روابط دوجانبه و جنگ روسیه علیه اوکراین رایزنی کردند. رسانه‌های آمریکایی از ورود ۱۰۰ نظامی اوکراینی به پایگاهی در اوکلاهاما برای آموزش نحوه کار با سامانه دفاع موشکی پاتریوت خبر دادند. در این میان وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که وزیر دفاع این کشور از وضعیت نظامیان این کشور در اوکراین بازدید میدانی کرد و به برخی از نظامیان روس جایزه داد. در این میان وزیر خارجه آلمان می‌گوید که خلأ موجود در قوانین بین‌المللی دست و پای غرب را برای محاکمه روسیه به جرم تجاوز به اوکراین بسته است! آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان بدون اشاره به تحریم‌های گسترده غرب علیه مسکو از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، نسبت به خلأ در قوانین بین‌المللی فعلی برای محاکمه کردن روسیه ابراز نارضایتی کرد و مدعی شد که برای کشاندن پای مسکو به دادگاه، به «نسخه جدیدی» نیاز است!
https://siasatrooz.ir/vdcjhxevauqe8hz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی