شنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
کد مطلب : 125216
بازتاب راهپیمایی بزرگ ملت ایران در رسانه‌های جهان

ایرانیان ۴۴ سال انقلاب خود را جشن گرفتند

ایرانیان ۴۴ سال انقلاب خود را جشن گرفتند
رسانه‌های بیگانه از جمله فارسی زبانان لندن نشین در حالی با حاشیه سازی و پرداختن به توهماتی همچون نشست جرج تاون به دنبال اهمیت زدایی و کم رنگ نشان دادن حماسه ملت ایران در ۲۲ بهمن بودند که بسیاری از رسانه‌های جهان با پوشش خبری این رویداد بزرگ بر پایبندی ملت ایران به آرمان‌های انقلابشان اذعان کردند.
راهپیمایی چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های عربی به همراه داشت.خبرنگار شبکه لبنانی المیادین در تهران گزارش داد: راهپیمایی در بیش از ۱۴۰۰ شهر ایران به منظور گرامیداشت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در ایران برگزار شد. ایران چهل و چهارمین سالروز پیروزی خود را با برگزاری راهپیمایی و جشن در استانها و شهرهای مختلف خود جشن گرفت.خبرنگار المیادین در تهران اعلام کرد: یکی از مسیرهای راهپیمایی در تهران ۱۲ کیلومتری است.
خبرگزاری رسمی سوریه "سانا" هم ضمن پوشش راهپیمایی ۲۲ بهمن گزارش داد: امروز در پایتخت ایران و دیگر استانها و شهرهای ایران، راهپیمایی میلیونی به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران گسترده برگزار شد. مردم ایران راهپیمایی میلیونی در ۱۴۰۰ شهر و ۳۸ هزار روستای ایران برگزار کردند و نسل به نسل بر اصول انقلاب اسلامی در کشورشان تاکید کردند. شرکت کنندگان در این راهپیمایی تاکید کردند که مراسم و جشن ها و راهپیمایی امسال پس از شکست توطئه علیه ایران طی ماههای گذشته رخ می دهد که امنیت و وحدت داخلی کشور را نشانه گرفته بود.رسانه لبنانی العهد هم گزارش داد: راهپیمایی در بیش از ۱۴۰۰ شهر ایران به منظور گرامیداشت چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار شد.شبکه المنار لبنان هم به پوشش راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت و تصاویر هوایی از این راهپیمایی برای مخاطبان خود ارسال کرد. خبرگزاری فرانسه درباره راهپیمایی مردم نوشت: امسال، با وجود هوای سرد، بسیاری از مردم با پای پیاده راهپیمایی کردند تا در میدان آزادی پایتخت جمع شوند.
آنها شعارهایی از جمله "مرگ بر آمریکا"، "مرگ بر اسرائیل"، "مرگ بر انگلیس" و "مرگ بر آل سعود خائن" سر دادند.موشک‌های بالستیک سجیل و پهپادهای شاهد ۱۳۶ در اطراف میدان آزادی که ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور بعداً در جمع مردم سخنرانی کرد، به نمایش گذاشته شد.خبرگزاری فرانسه در ادامه نوشته است که مردم تصاویری از رهبر معظم ایران آیت الله علی خامنه‌ای و همچنین آیت الله روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی و ژنرال قاسم سلیمانی را که در حمله آمریکا به فرودگاه بغداد به شهادت رسید، در دست داشتند.آنها همچنین پلاکاردهایی با مضامین «ما تا آخر ایستاده‌ایم»، «ایران متحد، قوی و باثبات» و «ما از رهبر اطاعت می‌کنیم» در دست داشتند.
شبکه روسیا الیوم هم گزارش داد: امروز راهپیمایی گسترده ای در تهران و دیگر استانهای ایران در آخرین روز از جشن‌های ملی بزرگداشت چهل و چهارمین سالروز انقلاب اسلامی ایران، برگزار شد.روسیاالیوم گزارش داد: در این مراسم حسن روحانی رئیس جمهور سابق ایران و برخی از مسئولان دولت سابق در تهران مشارکت داشتند. این رسانه همچنین به نمایش موشک سجیل عماد و پهپاد شاهد ۱۳۶ و مهاجر ۶ و موشک کروز و دیگر تجهیزات نظامی ساخت ایران اشاره کرد.خبرگزاری اسپوتنیک نوشت که مراسم راهپیمایی چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران از ساعت ۹ صبح در تهران و سراسر ایران آغاز و با حضور جوانان و نوجوانان برگزار شد.خبرگزاری العربیه نوشت که مردم در جشن انقلاب اسلامی با شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» گردهم آمدند. موشک‌های بالستیک سجیل و پهپادهای شاهد ۱۳۶ نیز در کنار میدان آزادی به نمایش گذاشته شده بود. تی آر تی نیز به نقل از منابع خود گزارش داد که جشن انقلاب اسلامی در ۱۴۰۰ شهر و روستا برگزار شده و ویدیوهایی از گردهمایی‌های بزرگ در اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز منتشر شده است.پایگاه خبری بارونز نوشت که ده‌ها هزار نفر با در دست داشتن پرچم و دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» در جشن پیروزی انقلاب اسلامی شرکت کردند.
روزنامه گاردین نیز با تیتر «ایرانیان چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند» به بازنشر گسترده اخبار راهپیمایی ۲۲ بهمن پرداخت.رسانه صهیونیستی آی ۲۴ نیوز نوشت که پس از ماه‌ها ناآرامی در ایران، ده‌ها هزار ایرانی در جشن ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی خیابان‌های ایران را اشغال کردند.خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس در گزارش خود از جشن انقلاب ایران، نوشت ایرانی‌ها شنبه چهل و چهارمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ را جشن گرفتند. موشک‌های بالستیک عماد و سجیل، موشک‌های کروز و پهپادهای شاهد ۱۳۶ و مهاجر به نماش گذاشته شد. این خبرگزاری همچنین به بازتاب سخنان رئیس‌جمهور ایران به مناسبت ۲۲ بهمن پرداخت و نوشت: ابرهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران در سخنرانی خود در میدان آزادی تهران اعتراضات (اغتشاشات اخیر) را پروژه دشمنان ایران با هدف متوقف کردن تداوم دستاوردهای ملت این کشور خواند. او جشن را حماسی و نمایش یکپارچگی ملی توصیف کرد. این سخنان شعار «مرگ بر آمریکا» حاضران را در پی داشت.
شبکه یمنی المسیره نیز با اعلام برگزاری مراسم پرشکوه راهپیمایی ۲۲ بهمن در سراسر کشور، سخنرانی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در این مراسم را پوشش داد.پایگاه خبری شفق نیوز نیز با اعلام برگزاری راهپیمایی چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سخنرانی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در این مراسم را منتشر کرد.
در همین حال معاون وزیر خارجه ویتنام موفقیت‌های اقتصادی-اجتماعی ایران طی ۴۴ سال گذشته را به یمن پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به دولت و ملت ایران تبریک گفت.خانم لی تو تی هونگ معاون وزیر خارجه ویتنام در مراسم جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در در ویتنام تصریح کرد: دولت و مردم ویتنام برای روابط با ایران ارزش قائل هستند و به دولت و ملت ایران به خاطر موفقیت‌های اقتصادی-اجتماعی چشمگیرشان در ۴۴ سال گذشته تبریک می‌گویند. کشورهای عربی قطر، عمان، کویت و امارات در پیام‌هایی جداگانه سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفتند.«نواف الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت هم در پیامی، چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تبریک گفت. در پیامی دیگر، وزارت خارجه عمان هم سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت. «شیخ محمد بن زاید آل نهیان» رئیس‌ دولت امارات متحده عربی و «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» نائب‌رئیس دولت امارات و حاکم دبی هم در پیام‌هایی به سید ابراهیم رئیسی، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفتند. وزرای خارجه چین، مجارستان، تایلند، مالزی و تاجیکستان در پیام‌های جداگانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به حسین امیرعبداللهیان تبریک گفتند،
https://siasatrooz.ir/vdcezn8zpjh8wwi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما