سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۷
کد مطلب : 125248
تظاهرات بحرینی‌ها در دوازدهمین سالگرد انقلاب

آل‌خلیفه، سرسپرده‌ای که محکوم به نابودی است

آل‌خلیفه، سرسپرده‌ای که محکوم به نابودی است
مردم بحرین در دوازدهمین سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه بحرین با برگزاری تظاهراتی بر تداوم انقلاب خود برای رسیدن به خواسته‌هایشان تاکید کردند.
چندین منطقه در بحرین از جمله شهرک‌های «سماهیج» در جزیره «محرق»،«دارکلیب»،«کرزکان»، « کرانه» و جنوب «السهله» شاهد تظاهراتی گسترده با شعار « ما به انقلاب خود ادامه می‌دهیم» بود.انقلابیون بحرینی همچنین در « السنابس» با برافراشتن پرچم‌هایی خشم خود را نسبت به سیاست‌های سرکوب‌گرانه رژیم آل خلیفه ابراز کردند و خیابان اصلی «کرانه» را بستند و این درحالی است که مزدوران آل خلیفه به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور پرتاب کردند.دیوارهای شعر «المعامیر» در جنوب منامه پایتخت بحرین با شعارهای انقلابی تزئین شد. معترضان شعارهایی از جمله «در ۱۴ فوریه بر مطالبات اساسی ملت تاکید می‌کنیم» ،«۱۲ سال پایداری»، «هرگز عقب نشینی نمی‌کنیم، «با شهدا پیمان می بندیم» ، «همه مشکلات مسلمانان از جانب آمریکا است»، « ما صاحبان استقامت و بردباری هستیم»، نوشتند.مردم بحرین در منطقه السنابس همبستگی خود را با زندانیان سیاسی در زندان‌های آل خلیفه اعلام کردند و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آن‌ها شدند.مناطق «ستره»،« ابوقوه» و «کرباباد» در بحرین نیز شاهد گسترده ترین تظاهرات مردمی بوده است.از سوی دیگر رژیم آل خلیفه در سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه چند جوان بحرینی را بازداشت کرد. دولت بحرین «احمد ابراهیم»، «سید محمد السید محمود» و« سید حسن السید عیسی» از اهالی منطقه «المرخ» در غرب این کشور را بازداشت کرد.جنبش انقلاب ۱۴ فوریه بحرین اخیرا در بیانیه‌ای تاکید کرد: شعله و درخشش و انگیزه انقلاب مردمی بحرین که از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ آغاز شد، همچنان با حقانیت مطالباتش بر افروخته است و تا سرنگونی رژیم «آل خلیفه» و «حمد بن عیسی آل خلیفه» پادشاه بحرین و اخراج قبیله ظالم و اشغالگر او و متحدان و مزدوران خاموش نخواهد شد.دوازدهمین سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه بحرین در حالی فرا می رسد که مردم بحرین همچنان تاوان نافرمانی خود را از رژیم آل خلیفه که ناقض میثاق‌های بین المللی است، می‌پردازند.قابل توجه است که مقامات آل خلیفه هر سال در ۱۴ فوریه مانند هر سال قبل ، موج دستگیری را در مناطق مختلف بحرین تشدید می‌کنند.
در این میان رهبر معنوی انقلاب بحرین با صدور بیانیه‌ای به مناسبت دوازدهمین سالگرد انقلاب بحرین اعلام کرد که این روز برای تجدید میثاق با تغییر واقعیت سیاه در بحرین است.شیخ « عیسی قاسم» رهبر معنوی انقلاب بحرین در دوازدهمین سالگرد انقلاب ۱۴ فوریه در بحرین بیانیه‌ای صادر کرد. وی در ادامه افزود: ۹۹ درصد مردم بحرین نمی توانند بورسیه دولتی و فرصت شغلی پیدا کنند و بیکار هستند.مقامات بحرینی عمدا بیکاری را در بین مردم ایجاد می‌کنند.رهبر معنوی انقلاب بحرین به جنگ رژیم آل خلیفه علیه دین از طریق مبارزه با حوزه‌های علمیه، جلوگیری از امر به معروف و نهی از منکر و یهودی‌سازی بحرین اشاره کرد. این شخصیت بحرینی اعلام کرد که عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی به آن اندازه که هدفش نابودی جامعه اسلامی و انتقال از تمدن اسلامی به تمدن کافر غربی است، هدفش سود مادی برای «اسرائیل» نیست. شیخ عیسی قاسم با اشاره به هسته‌های توطئه علیه مقدسات مسلمانان و جلوگیری آل خلیفه از برگزاری تظاهرات در محکومیت اهانت به قرآن کریم گفت: رژیم بحرین می‌خواهد اسلام را ریشه کن کند. لذا اگر وضع به همین منوال ادامه یابد، پس از مدتی باید برای برگزاری نماز جماعت و جمعه و احیای شعائر اسلامی مجوز گرفت.در ادامه این بیانیه آمده است: در بحرین هسته‌های توطئه و حمایت از توهین کنندگان به مقدسات مسلمانان وجود دارد، چرا که آنها اجازه برگزای تظاهرات در محکومیت سوزانده شدن قرآن را به این بهانه که این تظاهرات غیرقانونی است، نمی دهند.
رهبر معنوی انقلاب بحرین افزود:رژیم آل خلیفه برای از ریشه در آوردن اسلام تلاش می‌کند. به همین دلیل دربحرین برای برگزاری نماز جماعت و جمعه احیای تعالیم اسلامی باید منتظر اجازه قانون بود.وی تصریح کرد: در بحرین اندیشمندان، صالحان و رهبران توانمند بازداشت می‌شوند و در زندان‌های بحرین نیز کودکانی هستند. این درحالی است که زندانیان نیز به شکل معلول ذهنی یا جسمی از زندان آزاد می‌شوند. شیخ عیسی قاسم اعلام کرد:۱۴فوریه برای تجدید میثاق با تغییر واقعیت سیاه در بحرین است و این روز برای اتحاد و رفع نواقص و برنامه ریزی آرام و توسعه عملی و حاصل تبادل افکار و اندیشه‌ها بود.همچنین « ابراهیم العرادی» مدیر دفتر سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه اعلام کرد که سالروز انقلاب مردم بحرین با حضور در تظاهرات و راهپیمایی‌های مردمی، پایبندی به ارزش‌ها، اصول و اهداف انقلاب است.العرادی در سخنانی به مناسبت دوازدهمین سالگرد انقلاب بحرین افزود: مردم بحرین با حضور خود در راهپیمایی‌های مردمی و با حمل تصاویر نمادها، رهبران و بازداشت شدگان، درس زنده‌ای را به ما در مبارزه با توطئه، سرخوردگی و خیانت رژیم آل خلیفه، هدیه می‌کنند.ابراهیم العرادی بار دیگر بر رد حضور رژیم صهیونیستی در بحرین تاکید کرد و آن را حضوری اشغالگرانه دانست که تمام ملت را هدف قرار می‌دهد.در ادامه این بیانیه آمده است: مردم بحرین با همه فرزندان و توان خود باید مواظب همه ابزارهای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و خیانت آن باشند و از گسترش و توسعه همه ابزارهای مقاومت برای مقابله با پروژه یهودی‌سازی دریغ نکنند.مدیر دفتر سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بر مثلث طلایی پایداری، آگاهی و موفقیت که ضامن حفظ انقلاب است تاکید کرد.به مناسبت دوازدهمین سالگرد انقلاب بحرین سران این انقلاب در یک نشست خبری ضمن تاکید بر ادامه مبارزات مردمی تا تحقق خواسته‌های ملت بحرین به شماری از دستاوردهای این انقلاب اشاره کردند و و برنامه‌های خود را برای تداوم آن توضیح دادند. در همین راستا شیخ « عبدالله الدقاق» از معارضان برجسته آل خلیفه در ابتدای این نشست از دوازده سال پایداری و استقامت مردم بحرین در برابر رژیم آل خلیفه برای در خواست مطالباتشان تقدیر و قدردانی کرد.وی در ادامه افزود: در ماه‌های اخیر رژیم آل خلیفه امتیازات ویژه ای را برای رژیم صهیونیستی در نظر گرفت که این دو امتیاز پیامدهای منفی را به دنبال داشت.نخست اینکه رژیم آل خلیفه بحرین را به فلسطین اشغالی دوم تبدیل کرده است. دوم اینکه وجود اسرائیلی‌ها و نظامیان و نیروهای امنیتی آنها در بحرین به تهدیدی برای امنیت ملی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تبدیل شده است و در نهایت امنیت کل منطقه را در معرض خطر قرار می‌دهد.
https://siasatrooz.ir/vdcjxievouqe88z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما