دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۵
کد مطلب : 125355
در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر صورت گرفت؛

جنایت صهیونیست‌ها در نابلس با یک شهید و ۴۰۰ زخمی

در حالی مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات صهیونیست‌ها سکوت کرده‌اند که هلال احمر فلسطین از شهادت یک نفر و زخمی شدن ۴۰۰ نفر دیگر در نتیجه حمله نظامیان صهیونیست به مناطق مختلف نابلس خبر داد.
هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان به ساکنان حواره، بیت فوریک، زغیر و بورین در استان نابلس، یک نفر از فلسطینیان به شهادت رسید و ۴۰۰ نفر زخمی شدند.از سوی دیگر، منابع خبری فلسطین گزارش دادند که شهرک‌نشینان همچنین بیش از ۳۰ منزل مسکونی فلسطینیان را در نابلس آتش زدند و ۲۰ خودروی آنها را تخریب کردند.پس از حملات شهرک‌نشینان به منطقه حواره نابلس و آتش زدن منازل و خودروهای فلسطینیان، شعله‌های آتش و دود در آسمان این منطقه، مشاهده شده است.به‌دنبال یورش نظامیان صهیونیست و شهرک‌نشینان، مردم فلسطین در رام‌الله و برخی دیگر از مناطق فلسطین، در حمایت از اهالی حواره در برابر حملات وحشیانه صهیونیست‌ها راهپیمایی کردند.نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رغم واکنش‌های گسترده بین‌المللی به طرح‌های شهرک‌سازی اخیر، از تداوم ساخت و ساز‌ها خبر داد.بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وجود واکنش‌های گسترده بین‌المللی به طرح‌های شهرک‌سازی اخیر این رژیم، اعلام کرد که ساخت و ساز در اراضی اشغالی فلسطین بدون هرگونه توقفی ادامه خواهد داشت.
نتانیاهو تصریح کرد که بر خلاف اظهاراتی که بیان می‌شود، شهرک‌سازی و مشروعیت‌بخشی به شهرک‌های پراکنده در کرانه باختری طبق یک جدول و برنامه مشخص ادامه خواهد داشت و هیچ خبری از توقف شهرک‌سازی نخواهد بود.در همین راستا، زاحی هنگبی، رئیس شورای امنیت داخلی رژیم صهیونیستی که روز گذشته در راس هیئتی اسرائیلی در نشست عقبه شرکت کرده بود، علنا تصریح کرد که هیچ تغییری در سیاست‌های کابینه کنونی طی ماه‌های آینده ایجاد نخواهد شد و قرار است به ۹ شهرک صهیونیست‌نشین جدید در کرانه باختری مشروعیت‌بخشی شود.
پیشتر، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار «توقف» شهرک‌سازی «غیرقانونی» رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین شد. همچنین، شورای امنیت سازمان ملل متحد گذشته با صدور بیانیه‌ای رسمی طرح رژیم صهیونیستی برای گسترش شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین را محکوم کرد، اولین اقدامی که آمریکا به این سازمان اجازه داده است تا علیه متحد خود اسرائیل در شش سال گذشته انجام دهد.رژیم صهیونیستی در ۱۲ فوریه به ۹ پایگاه شهرک نشینان که بدون تایید کابینه ساخته شده بودند، مجوز اعطا کرد و این امر خشم فلسطینی‌ها را برانگیخت که خواهان ایجاد کشور آینده خود در کرانه باختری هستند. اکثر قدرت‌های جهانی شهرک‌هایی را که اسرائیل در زمینی که در جنگ سال ۱۹۶۷ تصرف کرده، می‌سازد غیرقانونی می‌دانند.
یوآو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کرد که در روزهای آتی، ممکن است تنش امنیتی در کرانه باختری یا قدس و حتی از سوی نوار غزه تشدید شود. در این میان وزیر دارایی رژیم صهیونیستی بازگشت فوری هیات اسرائیلی از نشست العقبه در اردن و بمباران کرانه باختری با تانک‌ها و بالگردها را خواستار شد. بتسلئیل اسموتریچ، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در توییتی از بیامین نتانیاهو، نخست ‌وزیر این رژیم خواست فورا هیات اسرائیلی را از العقبه (در اردن) بازگرداند.
اسموتریچ در ادامه مدعی شد، "آرامش" تنها زمانی محقق خواهد شد که ارتش اسراییل شهرهای "تروریسم" و عاملان آن را بی‌رحمانه با تانک‌ها و بالگردها هدف قرار دهد و این پیام را منتقل کند که "صاحب خانه" دیوانه شده است و این اقدام آرزوی آنها برای آزار رساندن به ما را از بین خواهد برد! به زودی نشست فوری کابینه امنیتی را برای اتخاذ برخی تصمیمات خواستار خواهیم شد.
لازم به ذکر است در ادامه بحران‌های داخلی رژیم صهیونیستی ، سندیکای کارگران در اراضی اشغالی اعلام کرد که در صورت عدم اصلاح حقوق کارگران اجتماعی در سرتاسر اراضی اشغالی اعتصاب سراسری برپا می‌کنند.هنبال هارمونی، وکیل و رئیس سندیکای کارگران اجتماعی در اراضی اشغالی اعلام کرد: وزارت دارایی و دولت اسرائیل افزایش حقوقی را که بر سر آن توافق شده بود اعمال نکردند. وزارت دارایی به تعهدات خود درباره اختصاص ۲۰۰ میلیون شکِل برای اصلاح حقوق کارکنان اجتماعی عمل نکرد. در این میان منابع وابسته به رژیم صهیونیستی از عبور اولین پرواز این رژیم از فراز آسمان عربستان و عمان خبر دادند.منابع صهیونیست اعلام کردند که مسیر جدید هوایی، زمان رسیدن به بانکوک، پایتخت تایلند را دو ساعت و نیم کاهش داده است. این سازشکاری در حالی است که در ادامه جنایات صهیونیست‌ها، اعضای پارلمان رژیم صهیونیستی از حزب افراطی و تندروی «عوتسما یهودیت» به ریاست «ایتامار بن گویر» از حملات وحشیانه شهرک نشینان صهیونیست به شهر فلسطینی نشین "الحواره" در کرانه باختری و تخریب و آتش زدن گسترده اموال و دارایی های فلسطینیان حمایت و بر تکرار آن تاکید کردند.«زوی فوگل» عضو کنست از حزب عوتسما یهودیت به رادیو ارتش رژیم اسرائیل گفت که الحواره منطقه بسته (نظامی) و سوزانده شده است و این چیزی است که من می‌خواهم ببینم.او مدعی شد: "بازدارندگی حاصل شده است، بازدارندگی که از زمان دیوار دفاعی (حمله به کرانه باختری در سال ۲۰۰۲) وجود نداشته است و من این نتیجه را خوب می‌بینم. "همچنین «لیمور سون هار میلخ» دیگر نماینده از حزب بن گویر در توئیتی نوشت که شب گذشته به الحواره رسیدم و سپس به سمت شهرک صهیونیست‌نشین «اویتار» رفتم.«دانی یلا وایس» رئیس گروه موسوم به «نحلا» که شهرک‌های صهیونیست‌نشین را تاسیس می‌کند، حمله شهرک‌نشینان وحشی و آتش زدن خانه‌ها و خودروهای فلسطینی‌ها در الحواره را به زعم خود "یک اعتراض مشروع" خواند.
https://siasatrooz.ir/vdciwwazwt1arp2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما