شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۲
کد مطلب : 125456

این پوست شیر جذاب!

این پوست شیر جذاب!
با آن که در سریال پوست شیر،‌ پس از ربوده شدن، کشته شدن،‌ دوباره زنده شدن و سپس کشته شدن ساحل، ‌اعصاب و روان بیننده آزار دید، اما این سریال جذابیت‌های زیادی دارد.
در این زمینه بسیاری از بینندگان سریال که آن را دنبال می‌کند بخض سوم سریال را با دردسرهای فراوان تماشا کردند،‌بخشی که از حساسیت زیادی برخودار بود.
اما نویسنده و کارگردان سریال هیجان این قسمت را به اوج خود رساند تا جایی که بسیاری از بینندگان و دنبال کنندگان آن از روند این قسمت ناخرسند هم شدند.
از نخستین قسمت‌های سریال، عوامل ربودن و قاتل یا قاتلان ساحل رونمایی نشده است و تاکنون نیز پشت پرده مشغول عذاب دادن به نعیم و خانواده او هستند.
تاکنون در سریال، دلیل دشمنی با نعیم هم ذره‌ای اشاره نشده و بیننده که تنها دنبال کننده اتفاقاتی است که در روند پیدا کردن و آزادی ساحل است و می‌رود تا به پایان آن نزدیک شود،‌ناگهان پس از پیدا شدن ساحل با ترور او روبرو می‌شود و نمی‌توان پذیرفت مخاطب هم با این اتفاق همراه باشد.
با وجودی که سریال از جذابیت‌های زیادی برخوردار است، اما اکنون مخاطب و بیننده آن،‌ پس از سه فصل در پی یافتن و شناخت رباینده و قاتل است و از سوی دیگر دلیل دشمنی‌ها با نعیم، ‌ماجرای ربایش و زنده شدن ساحل پس از پیدا شدن او باید پایان می‌یافت و بر روی مسئله اصلی که در جریان سریال پیش آمده و دنبال شده است، باید پیگیری می‌شد.
علی ایحال نویسنده و کارگردان چنین تصمیمی داشتند تا بار هیجانی آن با پخش قسمت جدید آن بسیار بالا برود و حتی به عصبانیت مخاطب نیز بینجامد.
با این وجود،‌اما سریال از قوت بالایی برخوردار است، بازی‌ها کامل است، شخصیت ‌پردازی‌ها در فیلمنامه خوب انجام شده، داستان قوی است و ریتم بسیار خوبی دارد که با توجه به تعلیق‌های سنگین،‌مخاطب را به دنبال خود می‌شکد تا یک هفته را جشم انتظار آمدن سریال کند.
پوست شیر نشان داد که می‌توان سریال خوب هم ساخت که می‌تواند الگویی برای صدا و سیما باشد که این روزها از ضعف سریال سازی رنج می‌برد.
هر چند در طول فعایلت شبکه‌های خانگی چندین سریال قوی ساخته شده است که می‌توان از سریال خاتون نیز نام برد اما این ظرفیت‌های می‌تواند رد سازمان صدا و سیما نیز به کار گرفته شود.
قسمت سوم فصل سوم سریال چالش برانگیز ترین، تأثیر گذارترین و بهترین قسمت سریال تاکنون بوده است، هر چند تا پایان سریال چند قسمت دیگر باقی است و احتمالا کارگردان شوک و شگفتی دیگری را برای بیننده خواهد داشت.
یکی از مؤلفه‌های مفقیت یک فیلم و سریال دیدگاه و رضیت مخاطب است، سریال پوست شیر با وجودی که در قسمت سوم فصل سوم خود با اعصاب مردم بازی کرد، اما باز هم خواهان دارد و مردمی که پای گیرنده‌ها یخود نشسته و بیننده اتفاقات این قسمت بودند،‌اگر هم گفتند سریال را دیگر دنبال نخواهند کرد،‌اما جمعه این هفته پای گیرنده‌ها برای دیدن سریال خواهند نشست. چون می‌دانند وقت و هزینه خود را بی‌خودی هدر نداده‌اند.
سریال خشن است اما در بسیاری از صحنه‌ها آنچنان لطافتی را به نمایش می‌گذارد که بیننده را به آرامش می‌رسانمد و بار دیگر با صحنه‌های هیجانی و خشن خود به اوج هیجان می‌رساند.
قدر مسلم، فیلم‌های سینمایی و سریال‌های ما چه در صدا و سیما و چه در شبکه خانگی تاکنون از استانداردهای لازم برخوردار نبوده‌ است، اما پوست شیر به این استانداردها بسیار نزدیک شده و می‌تواند الگوی خوبی برای سریال‌ها و فیلم‌های بعدی باشد.
https://siasatrooz.ir/vdcammn6i49nuy1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما