دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۴:۳۶
کد مطلب : 125461

برای ما مسمومیت برای آنها بدحالی

برای ما مسمومیت برای آنها بدحالی
چند ماهی است مسئله‌ای برخی مدارس کشور را درگیر کرده است، از زمان وقوع بحث مسمومیت مطرح بود، اما رفته رفته این مسئله منتفی شد، اکنون یک عامل خارجی باعث بدحالی و بی‌حالی دانش آموزان می‌شود، البته هنوز منشأ آن روشن نشده اما چند نفری در این زمینه بازداشت شده‌اند.
رسانه‌های خارجی بر روی این موضوع متمرکز شده و ادعاهایی همچون شیمیایی، بیولوژیکی، ویروسی و چند ادعای دیگر را مطرح کرده و دست آخر هم آن را به گردن نظام انداختند.
هنوز هم رسانه‌های معلوم الحال و معاند روی بدحالی دانش‌آموزان مانور می‌دهند و در برخی شهرهای کشورهای غربی، ایرانیان مقیم آنجا در دفاع از دانش آموزان و علیه جمهوری اسلامی ایران تظاهرات می‌کنند؛ هر چند تعداشان قلیل است.
دو سه روز پیش بود که در ژاپن چند دانش آموز با دلیل استنشاق بوی نامطوبع مسموم شده و به بیمارستان منتقل شدند، اما این مسئه در رسانه‌های جهان تنها در قالب یک خبر عادی جا گرفت و حتی از واژه مسمومیت مهم برای آن استفاده نشده، اما پخش بوی نامطوبع در ایران و بدحالی برخی دانش‌آموزان، در رسانه‌های جهان به‌ویژه رسانه‌های وابسته به بدخواهان بازتاب گسترده‌ای می‌یابد.
با این وجود همچنان رسانه‌های معاند در حال پمپاژ خبار دروغ در افکارعمومی است تا بتواند تأثیر منفی خود را بگذارد.
در همین زمینه،‌ وزیر آموزش و پرورش گفته؛ اخبار مدارس را به شکل «مسمومیت» و «سم» منتشر کردند، اما اگر این اتفاق در هیروشیمای ژاپن رخ می‌داد، می‌گفتند «یک بوی بد با منشاء نامعلوم تعدادی از دانش آموزان را راهی بیمارستان کرد! در حقیقت نخستین عبارتی که ما می‌آوریم، آخرین حرفی است که باید به کار گیریم‌.»
یوسف نوری در مراسم بزرگداشت یکصدویکمین سال تاسیس شورای عالی آموزش و پرورش افزود: در حوادث اخیر مدارس مشاهده کردیم، دانش‌آموزان تحت تأثیر قرار می‌گیرند. وی درباره آخرین وضعیت پیگیری بدحالی دانش‌آموزان بیان کرد: منتظریم نتیجه قطعی را به ما بدهند تاکنون به ما گفتند مشکلی نیست، می‌توانیم مدارس را باز بگذاریم و دانش‌آموزان می‌توانند هر روز مدرسه باشند.
نوری گفت: محیط پیرامون دانش‌آموزان آنها را احاطه کرده است، رسانه‌‌ها اهداف خود را روی دانش آموزان پیاده می‌کنند و از جامعه مخاطب بهره خود را می‌گیرند، رسانه‌های بیگانه خبر فروشی خود را انجام می‌دهند.
وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: وقتی دانش آموزان آماده نباشند دچار مشکل می‌شوند و تهدید این فضا برایشان زیاد خواهد بود چرا که سواد رسانه‌ای دانش آموزان اندک است و ما درس سواد رسانه‌ای را در سالی قرار دادیم که دغدغه دانش‌آموز، کنکور است.
https://siasatrooz.ir/vdcg3n9qqak9xt4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما