پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۱:۴۳
کد مطلب : 125832

بهار کتاب شکوفه زد

سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پس از آن که چند سال به دلیل بیماری کرونا برگزار نشده بود،‌امسال با شور و حال دیگری از روز گذشته کار خود را آغاز کرد.
بهار کتاب شکوفه زد
آنچه از نخستین روز برگزاری نمایشگاه دیده شد، نشان از استقبال مردم از آن دارد. در نمایشگاه امسال ۳ هزار ناشر ایرانی و ۱۰۰ ناشر خارجی از کشورهای گوناگون حضور دارد. پیش بینی می‌شود در طول برگزاری نمایشگاه کتاب، که از ۱۰ تا ۲۰ اردیبهشت ماه ادامه دارد، بیش از ۶ میلیون تن از آن دیدن کنند و کتاب بخرند.
البته که امسال قیمت کتاب با افزایش قیمت کاغذ بسیار بالا رفته اما با این وجود، افکار عمومی می‌توانند با حذف بخشی از هزینه‌های غیر واجب به کتاب سبد فرهنگی خود را غنی‌تر کنند.
از ساعات اولیه بازگشایی نمایشگاه کتاب تهران، با وجود اینکه برخی از غرفه‌ها هنوز به صورت کامل برپا نشده بود، بسیاری از افراد به ویژه اقشار نوجوان و جوان در نمایشگاه حاضر شدند و از غرفه‌های مختلف بازدید کردند.
در ورودی‌های مختلف نمایشگاه بخش اطلاع‌رسانی و راهنما قرار دارد که این بخش در نخستین ساعات برپایی نمایشگاه با استقبال بسیاری همراه بود چرا که بسیاری از بازدیدکنندگان برای اطلاع از انتشارات مورد نظر به این بخش مراجعه می‌کنند.
در بخشی از نمایشگاه کتاب تهران به موضوع حجاب پرداخته شده و از بازدیدکنندگان خواسته می‌شود که به سوالی در این باره پاسخ دهند.
*مکتب حاج قاسم با ۱۸ عنوان کتاب به نمایشگاه آمد
مکتب حاج قاسم با ۱۸ عنوان کتاب به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آمده است و امسال برای نخستین‌بار ۴۰ عنوان از کتاب‌های سایر ناشران را در معرض نمایش قرار داده است. مکتب حاج قاسم یکی از غرفه‌های سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران است که در این بخش امسال برای نخستین‌بار نه تنها کتاب‌های انتشارات مکتب حاج قاسم، بلکه برخی از کتاب‌های فاخر درباره شهید سلیمانی که سایر ناشران چاپ کرده‌اند، در معرض نمایش قرار داده است.
در این غرفه در کنار ۱۸ عنوان کتاب منتشر شده از سوی مکتب حاج قاسم، از بین حدود ۷۰۰ عنوان کتاب سایر ناشران با موضوع شهید سلیمانی، ۴۰ عنوان کتاب برگزیده و در غرفه مکتب حاج قاسم به نمایش گذاشته شده است و مسؤولان غرفه درباره محتوای آن توضیحاتی ارائه می‌دهند و در صورتی بازدیدکنندگان قصد خرید آن را داشته باشند، آدرس و نام ناشر در نمایشگاه کتاب در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوانند کتاب مورد نظر را تهیه کنند.
همچنین انتشارات مکتب حاج قاسم در نخستین سالگرد شهادت سردار سلیمانی فعالیت خود را آغاز کرده، اکنون پس از ۲ سال، ۱۸ عنوان کتاب منتشر و روانه بازار نشر کرده است. در غرفه مکتب سلیمانی که در ساعات نخست برپایی نمایشگاه با استقبال بازدید کنندگان روبرو شد، آثار مختلف با موضوع شعر همچون «سردار سربداران»، «کوچک مرد» با موضوع کودکان و «سربازنامه» با موضوع نوجوانان عرضه می‌شود. همچنین کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم» زندگی‌نامه خودنوشت به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های مرتبط با حاج قاسم، امسال به صورت تصویری تدوین و منتشر شده است؛ به طوری که این کتاب با عنوان «پی‌نمای از چیزی نمی‌ترسیدم» عرضه می‌شود.
کتاب‌های «بر مدار مزار» روایت زائرانی که از شهرها و‌ کشورهای مختلف بر مزار حاج قاسم حضور یافتند، «سرو روان» روایت تصویری عکاسان داخلی و خارجی از تشییع باشکوه شهید سلیمانی در ایران و عراق، «قاسم» فصلنامه تحلیلی روایی درباره تشییع تاریخی حاج قاسم در شهرهای مختلف به قلم اساتید، فرهیختگان و‌ نویسندگان در غرفه مکتب حاج قاسم عرضه می‌شود.
سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از دیروز ۱۰ اردیبهشت تا سی‌ام اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برپا است و تاجیکستان، مهمان ویژه آن است.
https://siasatrooz.ir/vdcipwazrt1arv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی