جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۳
کد مطلب : 125841
چهارمین روز جنگ در میان انبوهی از جنایات صهیونیست‌ها در غزه

«فلاخن داود» مقهور موشک‌های مقاومت

«فلاخن داود» مقهور موشک‌های مقاومت
رژیم صهیونیستی در حالی در جنون وحشیانه‌اش به کشتار و جنایت علیه غزه می‌پردازد که در مقابل گروه‌های مقاومت فلسطین ابعاد جدیدی از توانمندی دفاعی خویش را به نمایش گذاشتند چنانکه به اذعان رسانه‌های عبری با وجود عملیاتی‌ شدن دیروز سامانه گران ضد موشکی «فلاخن داود» در دفاع از قلب حیاتی رژیم صهیونیستی، اما این عصای سحرآمیز در برابر موشک‌های کم‌هزینه مقاومت ناکام ماند.
منابع عبری برای نخستین بار به شکست سامانه‌های «فلاخن داود» پس از شکست سریالی «گنبد آهنین» در رهگیری و انهدام موشک‌های مقاومت به جنوب تل آویو اذعان کردند.رسانه‌های عبری در فلسطین اشغالی با اذعان به شکست سامانه «فلاخن داود» در رهگیری و انهدام موشک‌های مقاومت اعلام کرد که موشک‌های مقاومت با عبور از سامانه‌های دفاعی به شهرک صهیونیستی «رحوفوت» در جنوب تل آویو اصابت کرده است.
وبگاه فلسطینی «قدس پرس» به نقل از منابع عبری گزارش داد که در پی حملات بی امان موشکی گروه‌های مقاومت از نوار غزه به قلب حیاتی این رژِیم، با عبور از سامانه‌های راداری فلاخن داود به مواضعی در شهرک اشغالی «رحوفوت» اصابت کرد که در پی این حمله یک صهیونیست کشته و ۷ تن دیگر زخمی شدند.
سامانه گران قیمت فلاخن داود که پیشتر صهیونیست‌ها از آن به «عصای سحرآمیز» یاد می‌کردند نیز از رهگیری موشک‌های مقاومت به پایتخت این رژیم عاجز ماند. این سامانه محصول مشترک شرکت صهیونیستی «رفائیل» و شرکت آمریکایی «رایت آون» است که به ادعای صهیونیست‌ها توانایی رهگیری و مقابله موشک‌های پیشرفته و سرنگونی پهپادهای با عمق پروازی ۴۰ تا ۳۰۰ کیلومتری را داراست.در چهارمین روز از تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه، این رژیم همچنان به حملات خود به اهدافی در نوار غزه ادامه می‌دهد. مقاومت اسلامی فلسطین هم در واکنش به تجاوزات رژیم صهیونیستی همچنان شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف حملات موشکی خود قرار داد.در جدیدترین دور حملات رژیم صیهونیستی به غزه، این رژیم اهدافی را در محله "التنور" در شرق رفح واقع در جنوب نوار غزه هدف حملات خود قرار داد.جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین برای ششمین بار پیاپی اردوگاه "النصیرات" را در نوار غزه هدف حملات خود قرار دادند.
منابع خبری گزارش دادند بعد از گذشت چندین ساعت آرامش، بار دیگر صدای آژیر در شهرهای صهیونسیت نشین نزدیک غزه به صدا در آمد.همزمان خبرنگار الجزیره گزارش داد: مقاومت فلسطین از جنوب غزه به سمت اراضی اشغالی موشک شلیک کرده و صدای آژیر خطر در نیرعوز و عین هشلوشا در جنوب غزه به صدا درآمده است.
مقاومت همچنین دو موشک دور برد از شمال غزه شلیک کرده است. صدای آژیر خطر در غوش عتصیون در نزدیکی بیت لحم و شهرک بیتار عیلیت به صدا درآمده است.رسانه های رژیم صهیونیستی از صدای آژیر خطر برای اولین بار در قدس اشغالی و غوش عتصیون و شنیده شدن صدای انفجارهایی خبر دادند. منابع فلسطینی هم از شنیده شدن صدای آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست نشین در قدس اشغالی خبر دادند. شلیک موشک‌های مقاومت به سمت قدس اشغالی، فریاد تکبیر فلسطینیان در مسجدالاقصی را به دنبال داشت.
جناح‌های مقاومت فلسطین ضمن تاکید بر تغییر قواعد درگیری در میدان به سود خود، تصریح کردند که ما اکنون تاکتیک فرسایش، کنترل بی‌صدا و غافلگیر‌کردن اشغالگران در نبرد را دنبال می‌کنیم.
رهبران جنبش‌های مقاومت فلسطین در سومین روز از عملیات «انتقام آزادگان» و حملات موشکی به سرزمین‌های اشغالی، طی گفت‌وگو با شبکه «الجزیره» درباره معادلات جدیدی که در میدان علیه اشغالگران ایجاد کردند، نکاتی را تصریح کردند.یکی از اعضای اتاق مشترک مقاومت فلسطین در گفت‌وگو با الجزیره تصریح کرد: جناح‌ها ما در حال نفوذ به عمق رژیم هستند. ما نتایج میدان را دگرگون کردیم؛ نبرد را با توان مدیریت می‌کنیم و با جداکردن پاسخ گردان‌های القدس، نقشه دشمن را خنثی کردیم.این فرمانده فلسطینی ادامه داد: این ما هستیم که با کنترل و رصد الگوی نبرد، زمان و مکان پاسخ را قاطعانه تعیین می‌کنیم. ما اکنون تاکتیک فرسایش، کنترل بی‌صدا و غافلگیر‌کردن اشغالگران در نبرد را برگزیده‌ایم.
«سرایاالقدس»، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین هم با انتشار فیلمی اعلام کرد که حملات موشکی و راکتی به سرزمین‌های اشغالی، از اطراف غزه تا تل‌آویو، پاسخ مقاومت به جنایت اشغالگران در ترور فرماندهان این جنبش بوده‌ است. این جنبش امروز اعلام کرد که وعده دادیم و عمل کردیم. ارتش اشغالگران اعلام کرد که ۸۸۶ موشک و راکت از سوی غزه به اراضی اشغالی شلیک شده است؛ رسانه‌های عبری نیز ضمن تاکید بر لزوم آتش‌بس، گزارش دادند که تداوم نبرد به سود تل‌آویو نیست.هیأت مستندسازی جنایات رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که این رژیم در حملات خود به غزه مرتکب انواع جنابات جنگی شده است.
«حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در واکنش به جنایت‌های رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه گفت که سکوت مجامع بین‌المللی درباره جنایت اشغالگران علیه ملتمان در غزه، باعث تشویق اشغالگران برای تشدید حملات می‌شود.وی در ادامه سخنانش گفت: «سکوت جامعه بین المللی درباره جنایت اشغالگران، ادامه منطق استانداردهای دوگانه در تعامل با موضوع فلسطین است».ارتش رژیم موقت صهیونیستی اذعان کرد که از آغاز عملیات «انتقام آزادگان»، ۸۰۳ راکت به سمت شهرکهای اسرائیلی شلیک شده که گنبد آهنین موفق نشده است ۶۲۰ راکت را رهگیری کند.سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا و انگلیس مانع از صدور بیانیه‌ای از سوی شورای امنیت در محکومیت حملات این رژیم به غزه شدند. گلعاد آردان، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در گفتگو با رادیوی ارتش این رژیم اظهار کرد: با کمک آمریکا موفق شدیم مانع از محکومیت اسرائیل شویم.
https://siasatrooz.ir/vdci5wazzt1arv2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما