شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۹
کد مطلب : 125849
جنایات اشغالگران قدس علیه مردم غزه همچنان قربانی می‌گیرد

کودکان فلسطینی بانک اهداف رژیم صهیونیستی

کودکان فلسطینی بانک اهداف رژیم صهیونیستی
در جنایتی آشکار که با سکوت و همراهی مدعیان حقوق بشر غربی همراه بوده است رژیم صهیونیستی در تجاوز خود به غزه تاکنون شماری از کودکان و زنان را به شهادت رسانده است چنانکه در جنگ افروزیهای گذشته نیز جمع قابل توجه از جنایات این رژیم را کودکان تشکیل می‌دادند.
نتانیاهو و فرماندهان جنایتکار ارتش این رژیم مداوم از بانک اهداف در غزه سخن می گویند و این است بانک اهداف کابینه افراطی نتانیاهو؛دختربچه های شهید؛ هاجر البهتینی، میار عزالدین و ایمان عدس.پسربچه های شهید؛ علی عزالدین، لیان مدوخ و نعیم داود.طی ۱۵ سال گذشته، اسرائیل ۵ جنگ به نوار غزه تحمیل کرده است که طی آن بیش از یک هزار کودک و نوجوان فلسطینی به شهادت رسیده اند. در هر حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کودکان یکی از اهداف این رژیم بوده اند. طی چهار روز گذشته ۱۰ کودک فلسطینی به شهادت رسیده اند. این‌ها فرزندان غزه هستند که ترس و حسرت قاتل آن‌ها شده است. این، تمیم داوود است. قلب او نتوانست صدای وحشتناک حملات رژیم صهیونیستی را تحمل کند و در حالی که هنوز عمرش به ۵ سال نرسیده بود، از حرکت ایستاد.
اما این دختر کوچک را موشک‌های اسرائیل در حالی که در رختخواب بود به شهادت رساندند. او خوابیده بود تا صبح فردا به مدرسه برود، اما او نه به مدرسه رفت و نه توانست نماهنگی را ببیند که معلمش برای او آماده کرده بود. کودکان غزه زود از این دنیا پر می‌کشند یا خیلی زود با نبود پدر و مادر مواجه می‌شوند.
با هر انفجار، خانه هانی الهندی به لرزه در می‌آید. شش کودک او پناه امن تری از دامان مادر ندارند. همه آن‌ها در یک اتاق می‌خوابند و می‌خواهند هر اتفاقی که قرار است رخ دهد برای همه رخ دهد. این وضعیت همه خانواده‌های فلسطینی ساکن غزه در هر جنگ است.طی ۱۵ سال گذشته، اسرائیل ۵ جنگ به نوار غزه تحمیل کرده است که طی آن بیش از یک هزار کودک و نوجوان فلسطینی به شهادت رسیده اند. علاوه بر این، صد‌ها کودک هم بر اثر کمبود دارو، بیماری یا سوء تغذیه ناشی از محاصره غزه جان خود را از دست داده اند. در هر حمله، اسرائیل کودکان را در بانک اهداف خود قرار می‌دهد.در جنگ سال ۲۰۰۸ - ۲۰۰۹ اسرائیل ۳۱۵ کودک را به شهادت رساند. در سال ۲۰۱۴ این آمار به ۵۴۶ نفر رسید. در جنگ ۲۰۲۱ هم که یازده روز طول کشید، ۷۲ کودک شهید شدند.
در این میان نیروهای رژیم صهیونیستی پس از ورود ناگهانی به اردوگاه «بلاطه» در شمال کرانه باختری، دو فلسطینی را به شهادت رساندند و سه نفر دیگر را مجروح کردند.وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی، «سائد جهاد شاکر مشه» جوان ۳۲ساله و «عدنان وسیم یوسف الاعرج» جوان ۱۹ ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در نابلس به شهادت رسیده‌اند.شمار زیادی از حامیان فلسطین در لندن پایتخت انگلیس در آستانه روز نکبت به خیابان‌ها آمدند و شعار‌هایی در حمایت از مردم فلسطین سر دادند.
منابع عبری اذعان کردند که از آغاز دور جدید درگیری‌ها میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی، بیش از ۱۰ هزار شهرک‌نشین صهیونیست مجبور به فرار از شهرک‌های اطراف غزه شده‌اند.خبرگزاری رویترز نیز به نقل از منابع عبری اعلام کرد که جنبش جهاد اسلامی حدود ۶ هزار موشک در اختیار دارد.سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز امروز اذعان کرد که از آغاز دور جدید درگیری‌ها با مقاومت در غزه، ۱۰۹۹ راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک شده است.به اذعان سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین تنها توانسته با ۳۴۰ موشک مقاومت مقابله کرده و آنها را منهدم کند. در جریان عملیات موشکی مقاومت فلسطین موسوم به عملیات انتقام آزادگان، تاکنون دو صهیونیست به هلاکت رسیده و ۵۷ نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.
«سرایا القدس» با انتشار فیلمی از موشک «براق ۸۵» خود، پیامی برای ارتش رژیم صهیونیستی فرستاد و در اشاره به عدم توانایی سامانه «فلاخن داوود» در رهگیری موشک‌های مقاومت، نوشت: «فلاخن‌ به دردتان نخواهد خورد».بخش رسانه‌ای «سرایا القدس»، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی در فلسطین، با انتشار فیلمی درباره موشک «براق ۸۵»، پیامی را به دو زبان عربی و عبری برای صهیونیست‌ها فرستاد.گروه‌های رسانه‌ای سرایاالقدس با انتشار فیلم جدیدی به مزیت‌های موشک «براق ۸۵»، نحوه تجهیز موشک‌ها در پرتابگرهای مخفی‌شده در زیر زمین و روند پرتاب موشک‌ها پرداخت.فیلم سرایاالقدس با این جمله به پایان می‌رسد که «فلاخن‌تان به دردتان نخواهد خورد»؛ این پیام که به دو زبان عربی و عبری نوشته شده، به «فلاخن داوود» سیستم دفاع موشکی رژیم صهیونیستی اشاره دارد.شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی اعلام کرد که هزینه روزانه حملات اشغالگران به غزه ، ۲۰۰ میلیون شِکِل (معادل ۵۵ میلیون دلار) است. در همین حال وندی شرمن نفر دوم وزارت خارجه آمریکا در گفت‌و‌گوی تلفنی با «ران درمر» وزیر امور راهبردی رژیم صهیونیستی، پاسخ راکتی مقاومت به تجاوزات صهیونیست‌ها را محکوم کرد.
در این میان اما شمار زیادی از مردم مغرب در اعتراض به تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، ضمن تحصن در مقابل پارلمان، خواستار لغو توافق عادی‌سازی روابط رباط با تل‌آویو شدند. همچنین یکی از رهبران جنبش حماس تأکید کرد اتاق مشترک عملیات گروه‌های مقاومت فلسطین نبرد علیه رژیم صهیونیستی را رهبری می‌کند. «اسماعیل رضوان» از رهبران جنبش حماس بر تداوم پاسخ مقاومت به حملات رژیم صهیونیستی تأکید کرد.لازم به ذکر است بحرینی ها در حمایت از مردم مظلوم غزه و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر اسرائیل علیه فلسطینی‌ها به خیابان ها آمدند و خواستار قطع روابط منامه - تل آویو شدند. همچنین سخنگوی حماس با اشاره به هماهنگی و همکاری نیروهای مقاومت در نوار غزه، از فلسطینیان در کرانه باختری، قدس اشغالی و اراضی ۱۹۴۸ خواست که اقدامات عملی علیه رژیم صهیونیستی را آغاز کنند.
https://siasatrooz.ir/vdcgtn9qyak9x74.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما