سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۹
کد مطلب : 125985
واکنش صهیونیست‌ها به عملیات «حرمیش» فلسطینی‌ها

مانند اردک شکار می‌شویم و هیچ امنیتی نداریم

پس از عملیات استشهادی که دیروز در شمال کرانه باختری صورت گرفت و به هلاکت یک اسرائیلی ختم شد، مسئولان صهیونیستی به ناتوانی در برابر مقاومت اذعان کرده و برخی عنوان کردند که مانند اردک شکار می‌شویم و هیچ امنیتی هم نداریم.
رسانه‌های صهیونیستی، دیروز از هلاکت یک شهرک‌نشین صهیونیست خبر دادند. منابع صهیونیستی ساعتی قبل گزارش داده بودند که این صهیونیست در شمال کرانه باختری هدف حمله قرار گرفته است. در واکنش به این عملیات، «زوی سوخوت» عضو پارلمان رژیم موقت صهیونیستی (کنست) گفت: عملیات تیراندازی جدیدی در شمال کرانه باختری صورت گرفت. بیشتر عملیاتها طی سالهای گذشته از شمال صورت گرفت و حدود نیمی از کشته‌های اسرائیلی، در عملیاتهایی کشته شدند که از شمال کرانه باختری آغاز می‌شود».کانال ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی در این باره گزارش داده بود که این عملیات در ورودی شهرک صهیونیستی «حرمیش» رخ داده و در پی آن، یک شهرک‌نشین مجروح شده است. گلوله به کتف این شهرک‌نشین اصابت کرد و نیروهای امدادی او را به وسیله بالگرد به نزدیک‌ترین بیمارستان منتقل کرده بودند.«یوسی داگان» رئیس شهرکهای اسرائیلی واقع در شمال کرانه باختری هم در صفحه توئیتر خود نوشت: «عملیات تیراندازی در نزدیکی ایست‌وبازرسی امنیتی صورت گرفت که به خاطر فشارهای بین‌المللی بر کابینه اسرائیل برچیده شده بود».داگان همچنین مدعی شد: امکان داشت که از وقوع این عملیات جلوگیری کرد. در منطقه‌ای که در آن عملیات انجام شد، هیچ ایست‌وبازرسی اسرائیلی وجود نداشت؛ لذا مجری [عملیات] به راحتی می‌تواند وارد و خارج شود. وی پنج دقیق پس از این عملیات به خانه خود بازمی‌گردد و قهوه می‌نوشد. این، چیزی است که خون ما را به جوش می‌آورد».این در حالی است که پارلمان صهیونیستی در خصوص رخدادهای شمال اراضی اشغالی، جلسه تشکیل داده است. در واکنش به این عملیات، رئیس شورای شهرک‌های صهیونیستی واقع در کرانه باختری هم گفت: آنان (مبارزان فلسطینی) ما را مانند اردک شکار می‌کنند. دیگر، هیچ امنیتی در شمال کرانه [باختری] وجود ندارد».جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با تبریک عملیات ضد صهیونیستی در شهرک صهیونیستی «حرمیش» در نزدیک شهر طولکرم در کرانه باختری تاکید کردند که این عملیات پاسخ مشروعی به جنایات روزافزون صهیونیست‌ها علیه ملت بی‌گناه فلسطین است.جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای در این باره تاکید کرد: این عملیات شجاعانه بیانگر وفاداری رزمندگان دلاور مقاومت به ادامه راه مقاومت و شهدای راه آن است.«حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) نیز در سخنانی در این باره تاکید کرد که عملیات قهرمانانه در ورودی شهرک حرمیش در شمال طولکرم، توانایی مقاومت در در غافلگیری ارتش رژیم اشغالگر در کرانه باختری اشغالی را ثابت کرد. خبر دیگر آنکه دستگاه اطلاعات کل تشکیلات خودگردان فلسطین بتازگی در عملیاتی، معامله انتقال مالکیت بخش‌های جدیدی اراضی فلسطین در کرانه باختری به رژیم صهیونیستی را کشف و آن را خنثی کرد. همچنین مدیر یک مدرسه ابتدایی فلسطینی خبر داد که نظامیان صهیونیست حین خروج دانش‌آموزان و معلمان از مدرسه به سمت آن‌ها گاز اشک‌آور سمی و بمب صوتی شلیک کرده‌اند.
همچنین منابع خبری رژیم صهیونیستی می‌گویند که بنیامین نتانیاهو به وزرای خود گفته است که نمی‌توانند به آمریکا سفر کنند.شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی در گزارشی خبر داد که بنیامین نتانیاهو منتظر دعوت جو بایدن از او برای سفر به آمریکاست و تا آن زمان اجازه سفر هیچ یک از وزرای خود به واشنگتن را نمی‌دهد.
خبر دیگر در حوزه مقاومت آنکه مقاومت فلسطین دیروز در راستای توسعه توان موشکی خود اقدام به اجرای یک آزمایش جدید در سواحل نوار غزه کرد. در این آزمایش موشکی چندین فروند موشک از سواحل غزه به سوی دریا پرتاب شده است.یکی از اهداف اصلی این آزمایش موشکی، افزایش قدرت و دقت موشک‌های مقاومت در راستای آمادگی برای هر گونه تجاوز احتمالی رژیم صهیونیستی به غزه بوده است.شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد که برخلاف اعلام رژیم صهیونیستی مبنی بر جراحت یک نظامی در شمال کرانه باختری، چند تکاور صهیونیست در درگیری با رزمندگان مقاومت مجروح شده‌اند. در این میان رژیم صهیونیستی برای دویست و هفدهمین بار پیاپی روستای العراقیب، در صحرای نقب (جنوب اراضی اشغالی) را ویران کرد.
نظامیان اشغالگر صهیونیست امروز سه‌شنبه با حمله به این روستای فلسطینی، برای دویست و هفدهمین بار متوالی این روستا را تخریب و ساکنان آن را آواره و بی‌سرپناه کردند.روستای العراقیب در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ قرار دارد که از اواسط سال ۲۰۱۰ ارتش رژیم صهیونیستی بارها اقدام به تخریب آن به بهانه‌های واهی کرده است. در سال ۲۰۲۳ که تنها پنج ماه از آن گذشته رژیم صهیونیستی ۶ مرتبه این روستا را تخریب کرده است. ارتش رژیم صهیونیستی در سال گذشته میلادی نیز ۱۵ بار این روستا را ویران کرده بود.
https://siasatrooz.ir/vdch6mnzm23niwd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما