چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۱ - ۰۶:۵۷
کد مطلب : 77951
نبرد ارتش سوريه با تروريست‌ها براي پايان ناآرامي‌ها ادامه دارد

آژير پايان آتش‌بس با درگيري‌هاي خونين

آژير پايان آتش‌بس با درگيري‌هاي خونين

آتش بس در سوريه در حالي به پايان رسيدن كه در طول ۴ روز آتش بس گروه‌هاي تروريستي هيچ پايبندي به آتش بس نداشته و با حملات و انفجارهاي خونين به استمرار فضاي ناامني دامن زدند كه با پاسخ ارتش همراه شد.
از ديروز آتش بس در سوريه به پايان رسيد در حالي كه تروريست‌ها كه در ۴ روز آتش بس هرگز به توافقات اعلام شده پايبند نبودند از ديروز بر ميزان حملات خود افزوده‌اند كه در نتيجه حملات آنها دهها نفر كشته و زخمي شدند. در واكنش به اين حملات ارتش ضمن تاكيد بر مقابله با تروريست‌ها تا برقراري كامل امنيت به حملات صورت گرفته در شهرهاي مختلف پاسخ داد.
در تحولات ميداني سوريه منطقه قدیمی شهر حمص در غرب سوریه شاهد یک انفجار تروریستی بود. تروریست‌های مسلح وابسته به گروهک «ارتش آزاد» سوریه اهالی منطقه «حارم» در ادلب را تهدید کردند، در صورتی‌که به مقاومت خود پایان ندهند، آنها را قتل عام خواهند کرد. گروهک‌های تروریستی وابسته به «ارتش آزاد» سوریه که چند روزی است منطقه «الطارمه» در حارم ادلب را هدف حملات تروریستی و گلوله‌باران خمپاره‌ای خود قرار داده‌اند، اهالی این منطقه را تهدید کرده‌اند، در صورت عدم تسلیم قتل عام خواهند کرد.
منطقه الطارمه در ادلب به لطف کمیته‌های مردمی تشکیل شده توسط اهالی منطقه از جمله مناطق نسبتا امن و خالی از حضور تروریست‌های مسلح بود و این کمیته‌ها بارها مانع ورود تروریست‌های مسلح به این منطقه شده بودند.تنها پس از گذشت یک ساعت از اعلام پایان آتش‌بس بین طرف‌های درگیر در سوریه به مناسبت عید قربان، تروریست‌های مسلح به چندین مرکز ایست و بازرسی ارتش سوریه حمله کردند.در جریان این حملات درگیری‌هایی بین نیروهای ارتش سوریه با تروریست‌های مسلح روی داد که براثر آن ده‌ها تروریست کشته و سه سرباز سوری نیز زخمی شدند.
همچنين از اردوگاه فلسطینیان «یرموک» در دمشق خبر می‌رسد ساکنان این اردوگاه برای جلوگیری از نفوذ عناصر گروهک تروریستی موسوم به «ارتش آزاد» به این اردوگاه با آنها درگیر شده‌اند. از سوي ديگر همکاری اهالی منطقه «الاشرفیه» حلب در شمال سوریه با نیروهای ارتش این کشور مانع نفوذ تروریست‌های مسلح به این منطقه شد. دمشق در نامه‌ای به شورای امنیت تاکید کرد که عدم محکومیت اولین انفجار در روز اول آتش‌بس موجب تشویق تروریست‌ها به ادامه جنایاتشان شد.وزارت خارجه سوریه با ارسال دو نامه به رئیس شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد: خودداری شورای امنیت از محکومیت انفجاری که در منطقه «دف الشوک» رخ داد، موجب تشویق تروریست‌ها به ادامه جنایاتشان علیه مردم سوریه شد.
اين در شرايطي است كه در حوزه ديپلماتيك سخنگوي وزارت امور خارجه چين، از سفر اخضر ابراهيمي فرستاده مشترك سازمان ملل متحد و اتحاديه عرب در امور سوريه به اين كشور خبر داد."هونگ لي" با اعلام اين خبر، سفر اخضر ابراهيمي به چين را دو روزه خواند و از تلاش هاي كشورش براي بازگشت ثبات و آرامش به سوريه خبر داد.
منابع نزديك به اخضر ابراهيمي نماينده ويژه سازمان ملل متحد و اتحاديه عرب در امور سوريه، از بررسي جايگزيني اعزام نيروهاي بين المللي به اين كشور به جاي طرح آتش بس، خبر داد.كاترين اشتون مسئول سياست خارجه و امنيت اتحاديه اروپا، از حمايت اين اتحاديه از ماموريت اخضر ابراهيمي نماينده ويژه سازمان ملل متحد در سوريه خبر داد.
خبر ديگر آنكه ارتش ترکیه، در پی شلیک دو خمپاره از داخل سوریه به سوی یک روستای مرزی در این کشور، مناطق مرزی سوریه را به توپ بست.احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه ديروز گفت : با دولت سوریه مذاکره نمی کنیم ، چرا که بی معنی است.

https://siasatrooz.ir/vdciz3ay.t1ayw2bcct.html
نام شما
آدرس ايميل شما