جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۱ - ۲۰:۴۵
کد مطلب : 78882

«یه تیکه زمین» و رابطه معنویت و انسانیت

«یه تیکه زمین» و رابطه معنویت و انسانیت

«یه تیکه زمین» مجموعه تلویزیونی درخوری است که با ژرف اندیشی، ارزش‌های والای خانواده دیندار ایرانی را برای مخاطب نمایان می‌کند. این مجموعه علاوه بر برخورداری از فیلمنامه خوب، نگاه حرفه‌ای کارگردان، از بازیگرانی برخوردار است که با بهره‌مندی از تجربه و بازی خوب و موثر مخاطب را برای تماشای «یه تیکه زمین»، «زمین‌گیر» می‌کند.
این مجموعه ۱۷ قسمتی ارزش‌هایی چون «کسب روزی حلال» را با استفاده بهینه از بازی نقش آفرینان این مجموعه برجسته می‌کند و رابطه «معنویت و انسانیت» را بیش از پیش تحکیم می‌بخشد.
انسان‌های معنا‌گرا می‌کوشند تا به فضائل اخلاقی بیش از پیش آراسته شوند و از هرگونه رذائل اخلاقی که آنها را از خدا و بندگانش دور می‌کند، پرهیز کنند.
"یه تیکه زمین" یک مجموعه تلویزیونی مناسبتی است که قصه خوبی دارد و خانواده‌ای را به تصویر می‌کشد که پاک زندگی می‌کند.
در خانواده اسلامی ایرانی که «یه تیکه زمین» به آن توجه کرده است، ایمان، راستی و درستی، احترام به بزرگتر، امین مردم و قابل اعتماد بودن، مشورت کردن، مشارکت و همکاری و اهمیت داشتن کانون خانواده، درست دیدن همدیگر و پرهیز از سوء تفاهم‌ها و ترویج سنت‌های خوب برای ایجاد یک رابطه خانوادگی متبلور است.
این‌ها ویژگی‌های بارز خانواده‌های اصیل ایرانی است که شبکه‌های ماهواره‌ای نابودی آنها را نشانه رفته است و بی‌تردید توجه ویژه به این ارزشها در سیمای جمهوری اسلامی ایران و این مجموعه تلویزیونی ستایش هر بیننده‌ای را به همراه خواهد داشت.
حاج حیدر قصه یک شخصیت سنتی و خیلی جدی دارد، فردی که اهمیت زیادی به خانواده می‌دهد و به شدت مراقب خانواده‌‌اش است و به اخلاقیات خانواده معتقد است. احمد پسر بزرگ حاج حیدر به شدت به قوانین و قواعد زندگی اصیل ایرانی پایبند است. او پس از پدر معتمد خانواده است و درصدد حل مشکل خانواده و بازگشت آرامش به کانون خانواده است.
اعتقاد قلبی و انتظار فرارسیدن ماه محرم، ماه عشق ورزی به سرور و سالار شهیدان(ع) و یاران باوفای آن حضرت، منزل حاج حیدر را از یک ماه مانده به محرم با حال و هوای حسینی عجین می‌کند. در کنار این شور حسینی، شعور حسینی نیز هویداست، به گونه‌ای که این مجموعه با نگاهی امروزی به پیام‌های امام حسین(ع)، اهمیت آزادگی، جوانمردی و درستکاری را در زندگی امروزی به تصویر می‌کشد.
از سوی دیگر این مجموعه با روایت متفاوتی می‌خواهد به بلند پروازی آدم‌ها جهت دهد و یادآوری کند که بلندپروازی‌هایی که صرفا به سمت تامین منافع شخصی آدم‌ها پیش می‌روند، عاقبتی نخواهند داشت.
بی‌تردید توجه به این محاسن و ارزشهای جامعه اسلامی ایرانی، در این مجموعه تلویزیونی و استمرار آن در دیگر تله فیلم‌ها و سریال‌ها، ضمن تحکیم و اشاعه خوبی‌ها، فرهنگ برتر مردم دیندار ایران را ماندگار می‌کند و خانواده‌های با اصالت ایرانی را که به "بودن"، "ماندن" و "ماندگار" شدن در سایه حفظ معارف الهی و روابط صحیح انسانی پایبندند، دوست و همراه همیشگی تلویزیون خواهد ساخت. از سوی دیگر آنها بیش از پیش به مضرات برنامه‌های خانمان برانداز رسانه‌های بیگانه پی خواهند برد و بیش از پیش از آنها فاصله خواهند گرفت.

https://siasatrooz.ir/vdcci4qm.2bq448laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما